15:10 | 30.09.09 | Նորություններ | 7224
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ինտերնետ պրովայդեր iCON Communications-ն այսօր հայտարարել է սակագների իջեցման մասին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, iCON Communications ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Րաֆֆի Քասսարջյանը տեղեկացրել է հետեւյան սակագնային փաթեթների գների նվազեցման մասին`
- iCON connect (256 կբ/վ ներբեռնում/ 64 կբ/վ արտաբեռնում - ամսական 15 հազարից մինչեւ 12 հազար դրամ);
- iCON media (512 կբ/վ ներբեռնում/ 128 կբ/վ արտաբեռնում – ամսական 24 հազարից մինչեւ 22 հազար դրամ);
- iCON optima (1024 կբ/վ ներբեռնում/ 256 կբ/վ արտաբեռնում – ամսական 45 հազարից մինչեւ 33 հազար դրամ):
Նոր սակագնայի փաթեթներն ուժի մեջ կմտնեն հոկտեմբերի 1-ից:
Րաֆֆի Քասսարջյանը տեղեկացրել է նաեւ ընկերության երկու նոր ծառայությունների մանին` վիրտուալ տեղական ցանցի ծառայություն (Virtual local area network - VLAN) եւ ինտերնետին ժամանակավոր միանալու կանխավճարային iCON stream փաթեթ:
VLAN ծառայությունը նախատեսված է քաղաքի տարբեր վայրերում մասնաճյուղեր ունեցող կազմակերպությունների համար, որոնք ցանկանում են ստեղծել ընկերության միասնական ցանց:
iCON stream ծառայությունը հնարավորություն է տալիս 1024 կբ/վ ներբեռնում /256 կբ/վ արտաբեռնում արագությամբ ժամանակավոր միանալ ինտերնետին` օրական վճարելով 3000 դրամ:
Ամփոփելով հայկական շուկայում ընկերության առաջին 6 ամիսների աշխատանքը` Րաֆֆի Քասսարջյանը նշել է, որ ներկայումս iCON-ի ծածկույթի ընդհանուր մակերեսը կազմում է 70ք. կմ: Ծածկույթն ապահովվում է 38 բազային կայաններով:

15:10 | 30.09.09 | Новости | 7222
Как сообщает Медиамакс, коммерческий директор iCON Communications Раффи Кассарджян сообщил о снижении цен на тарифные планы:
- iCON connect (256 down /64 up кб/сек – с 15 до 12 тыс драмов в месяц);
- iCON media (512 down /128 up кб/сек – с 24 до 22 тыс драмов в месяц);
- iCON optima (1024 down /256 up кб/сек – с 45 до 33 тыс драмов в месяц).
Новые тарифные планы вступят в силу с 1-го октября.
Раффи Кассарджян сообщил также о двух новых услугах компании: услуга виртуальной локальной сети (Virtual local area network-VLAN) и предоплатный пакет для временного использования интернета iCON stream.
Услуга VLAN предназначена для организаций, имеющих подразделения в разных частях города, желающих связать в единую сеть все свои отделения, либо точки продаж.
Услуга iCON stream позволяет получить временный доступ к сети iCON - связь со скоростью 1024 down/256 up кб/сек в доступна в данном пакете за 3000 драмов в день.
Подводя итоги первых 6 месяцев работы компании на армянском рынке, Раффи Касарджян сообщил, что в настоящее время общая территория покрытия iCON составляет 70 кв. км. Покрытие обеспечивается 38 базовыми станциями. К концу текущего-началу 2010-го года компания намерена обеспечить покрытие на всей территории Еревана.