10:30 | 20.08.09 | Նորություններ | 3123
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” բջջային օպերատորը հայտարարել է “Ամառային ներշնչանք” նախագծի մեկնարկի մասին ՀՀ մարզերում գործող Մշակույթի տների եւ գեղագիտական դպրոցների համար:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մամլո ծառայությունում, “Ամառային ներշնչանք” նախագծի նպատակը ՀՀ մարզերում ապրող երեխաների ստեղծագործական տաղանդը բացահայտելն ու զարգացնելն է: Աշխատանքները կարող են ներկայացվել տարբեր ոճերում` ազգային պարեր, երգեցողություն, նկարչություն, ասեղնագործություն, դրամատիկ արվեստ, արհեստներ եւ լուսանկարչություն: Աշխատանքները պետք է թեմատիկորեն կապված լինեն “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի հետ, կամ պարունակեն ընկերության կորպորատիվ լոգոն:
Ցուցահանդես-մրցույթին մասնակցելու են յուրաքանչյուր Մշակույթի տան կամ դպրոցի կողմից ընտրված աշխատանքները: Հաղթողը, սակայն, ընտրվելու է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի կողմից, իսկ մրցանակը հանձնվելու է ոչ թե հաղթող աշխատանքի հեղինակին, այլ` կրթական հաստատությանը:
“Այս մոտեցման հիմքում ընկած է ընդհանուր նպատակներին հասնելու գործում անհատական ներդրումը եւ սեփական տաղանդները հանուն հարազատ կրթօջախի զարգացման կիրառելու գաղափարի խրախուսումը”, - նշել են “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ում:
“Մեր երեխաները տաղանդավոր են, եւ մեր պարտքն է բացահայտել եւ նպաստել նրանց բազմակողմանի զարգացմանը”, - նշել է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

10:30 | 20.08.09 | Новости | 4822
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор ВиваСелл-МТС объявил о начале проекта «Летнее вдохновение» для Домов культуры и эстетических центров, действующих в регионах Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе ВиваСелл-МТС, проект «Летнее вдохновение» направлен на выявление и продвижение творческого таланта детей, живущих в регионах. Работы могут представляться в следующих номинациях: народные танцы, вокал, живопись, вышивка, драматическое искусство, ремесла и фотография.  Тематически работы должны быть связаны с компанией ВиваСелл-МТС, либо включать корпоративный логотип компании.
Работы для участия в конкурсной выставке будут отобраны каждой школой, или Домом культуры. Победители из каждого Дома культуры и школы будут отобраны ВиваСелл-МТС, при этом приз компании будет вручаться не автору победившей работы, а учебному заведению.
«Цель подобного подхода - в поддержании идеи индивидуального вклада в общее дело, когда каждый ученик вносит свою лепту в развитие родного учебного заведения», - отметили в Виваселл-МТС.
«Наши дети талантливы, и наша обязанность раскрыть и способствовать развитию заложенных в них талантов», - заявил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.