10:30 | 20.08.09 | Նորություններ | 3123
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” բջջային օպերատորը հայտարարել է “Ամառային ներշնչանք” նախագծի մեկնարկի մասին ՀՀ մարզերում գործող Մշակույթի տների եւ գեղագիտական դպրոցների համար:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մամլո ծառայությունում, “Ամառային ներշնչանք” նախագծի նպատակը ՀՀ մարզերում ապրող երեխաների ստեղծագործական տաղանդը բացահայտելն ու զարգացնելն է: Աշխատանքները կարող են ներկայացվել տարբեր ոճերում` ազգային պարեր, երգեցողություն, նկարչություն, ասեղնագործություն, դրամատիկ արվեստ, արհեստներ եւ լուսանկարչություն: Աշխատանքները պետք է թեմատիկորեն կապված լինեն “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի հետ, կամ պարունակեն ընկերության կորպորատիվ լոգոն:
Ցուցահանդես-մրցույթին մասնակցելու են յուրաքանչյուր Մշակույթի տան կամ դպրոցի կողմից ընտրված աշխատանքները: Հաղթողը, սակայն, ընտրվելու է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի կողմից, իսկ մրցանակը հանձնվելու է ոչ թե հաղթող աշխատանքի հեղինակին, այլ` կրթական հաստատությանը:
“Այս մոտեցման հիմքում ընկած է ընդհանուր նպատակներին հասնելու գործում անհատական ներդրումը եւ սեփական տաղանդները հանուն հարազատ կրթօջախի զարգացման կիրառելու գաղափարի խրախուսումը”, - նշել են “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ում:
“Մեր երեխաները տաղանդավոր են, եւ մեր պարտքն է բացահայտել եւ նպաստել նրանց բազմակողմանի զարգացմանը”, - նշել է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

Yerevan /Mediamax/. VivaCell-MTS mobile operator announced the opening of the regional Culture Houses and Art and Craft Schools of Armenia “Summer Inspiration” project.
Mediamax was told in the press service of VivaCell-MTS that “Summer Inspiration” is aimed at revealing and promoting the creativity of young children talents in the regions of Armenia. Art is presented in a variety of mediums including ethnic dance, singing, painting, needlework, acting, craft and photography. The artworks should be associated with VivaCell-MTS or display VivaCell-MTS corporate brand logo.
The most talented pupils chosen by each of the Culture Houses/Arts and Crafts Schools will participate in the exhibition-contest. The winner of the exhibition-contest in each Culture House/Arts and Crafts School will be chosen by VivaCell-MTS. However, the prize from VivaCell-MTS will go to the educational institution and not to the individual.
“This is to encourage personal contributions to the collective achievement by letting own talents serve the native Arts Center/House of Culture”, VivaCell-MTS stated.
“Our children are talented in many ways and it is our responsibility to reveal this talent in them” stated VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.