13:57 | 07.08.09 | Նորություններ | 4955
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” բջջային օպերատորը այսօր համագործակցության հուշագրեր է ստորագրել հայաստանյան մի շարք բուհերի հետ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, հուշագրեր են ստորագրվել Գյումրիի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնի, Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի, Երեւանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի, Գավառի պետական համալսարանի, Գորիսի պետական համալսարանի, ինչպես նաեւ Քավենդիշ համալսարանի հետ:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը այսօր հաստատել է արտադրողական եւ նախադիպլոմային պրակտիկա անցնելու նպատակով ուսանողներ ընդունելու ընկերության պատրաստակամությունը:
Բուհերի հետ համագործակցությունը նախատեսում է նաեւ մասնագիտական առարկաների համատեղ դասավանդում “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի աշխատակիցների մասնակցությամբ: Ինչպես նշել է Ռալֆ Յիրիկյանը, “ուսանողները պետք է ստանան ոչ միայն տեսական գիտելիքներ, այլեւ` գործնական հմտություններ”:

13:57 | 07.08.09 | Новости | 4956
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор «ВиваСелл-МТС» подписал сегодня меморандумы о сотрудничестве с рядом армянских вузов.
Как сообщает агентство Медиамакс, меморандумы подписаны с Центром информационных технологий Гюмри, Государственным лингвистическим университетом им. Брюсова, Ереванским государственным экономическим университетом, Гаварским государственным университетом, Горисским государственным ниверситетом, а также университетом Кавендиш.
Гендиректор «ВиваСелл МТС» Ральф Йирикян подтвердил сегодня готовность компании принимать студентов для прохождения производственной и преддипломной практики.
Сотрудничество с вузами предусматривает также совместное преподавание специализированных предметов с участием сотрудников «ВиваСелл МТС». Как отметил Ральф Йирикян, «студенты должны получать не только теоретические знания, но и практические навыки».