13:10 | 23.07.09 | Նորություններ | 4364
Երեւան /Մեդիամաքս/. Նախորդ շաբաթ “Արմինկոյի” սերվերի վրա տեղակայված կայքերը ենթարկվել են աննախադեպ թվով հարձակումների, այսօր Երեւանում հայտարարել է ընկերության տեխնիկական տնօրեն Գրիգոր Սաղիյանը:
“Ընկերությունն ետ է մղել հարձակումները, ձեռնարկել է անվտանգության անհրաժեշտ միջոցառումներ` կայքերի ծածկագրերում սիմվոլների քանակը հասցնելով մինչեւ 10 նիշի եւ դրանք ուղարկելով մեր հոսթինգի հաճախորդներին”, - ասել է Գրիգոր Սաղիյանը:
Նրա խոսքերով, ՀՀ կայքերի վրա հարձակումներ են կատարվել Սաուդյան Արաբիայի, Հարավային Կորեայի եւ Չինաստանի IP հասցեներից, իսկ հարձակումների ընթացքում կիրառվել է հատուկ բառարանի միջոցով ծածկագրերի ընտրության մեթոդը:
Գրիգոր Սաղիյանը հայաստանյան կայքերի տերերին խորհուրդ է տվել բարդացնել մուտքի ծածկագրերը, մասնավորապես` երկարացնել դրանք եւ համախմբել գլխատառերը, թվերն ու սիմվոլները:

13:10 | 23.07.09 | News | 2883
Yerevan /Mediamax/. Last week, websites located on “Arminco” company’s server, underwent an unprecedented number of attacks, Technical Director of the Company Grigor Saghyan stated in Yerevan today.
“The company repulsed the attacks, undertook the necessary security measures, in particular, by increasing the number of symbols in website passwords to ten and sending those passwords to our hosting customers”, Grigor Saghyan stated.
According to him, attacks on Armenian websites were realized from IP addresses of Saudi Arabia, South Korea and China, and the method of selecting passwords by means of a special dictionary was applied in attacks.
Grigor Saghyan recommended owners of Armenian websites making the access passwords more difficult, namely, making them longer and combining capital letters, numerals and symbols.