13:10 | 23.07.09 | Նորություններ | 4364
Երեւան /Մեդիամաքս/. Նախորդ շաբաթ “Արմինկոյի” սերվերի վրա տեղակայված կայքերը ենթարկվել են աննախադեպ թվով հարձակումների, այսօր Երեւանում հայտարարել է ընկերության տեխնիկական տնօրեն Գրիգոր Սաղիյանը:
“Ընկերությունն ետ է մղել հարձակումները, ձեռնարկել է անվտանգության անհրաժեշտ միջոցառումներ` կայքերի ծածկագրերում սիմվոլների քանակը հասցնելով մինչեւ 10 նիշի եւ դրանք ուղարկելով մեր հոսթինգի հաճախորդներին”, - ասել է Գրիգոր Սաղիյանը:
Նրա խոսքերով, ՀՀ կայքերի վրա հարձակումներ են կատարվել Սաուդյան Արաբիայի, Հարավային Կորեայի եւ Չինաստանի IP հասցեներից, իսկ հարձակումների ընթացքում կիրառվել է հատուկ բառարանի միջոցով ծածկագրերի ընտրության մեթոդը:
Գրիգոր Սաղիյանը հայաստանյան կայքերի տերերին խորհուրդ է տվել բարդացնել մուտքի ծածկագրերը, մասնավորապես` երկարացնել դրանք եւ համախմբել գլխատառերը, թվերն ու սիմվոլները:

13:10 | 23.07.09 | Новости | 2693
Ереван /Медиамакс/. На прошлой неделе расположенные на сервере «Арминко» сайты подверглись беспрецедентному числу атак, заявил сегодня  в Ереване технический компании Григор Сагиян.
«Компания отразила атаки, предприняла необходимые меры безопасности, в частности, увеличив количество символов в паролях сайтов до десяти и разослав их клиентам нашего хостинга», - сказал сегодня Григор Сагиян.
По его словам, атаки на армянские сайты производились с IP-адресов Саудовской Аравии, Южной Кореи и Китая, а при атаках применялся метод подбора паролей посредством специального словаря.
Григор Сагиян порекомендовал владельцам армянских сайтов усложнить пароли доступа, а именно - удлинить их и комбинировать заглавные буквы, цифры и символы.