14:26 | 01.07.09 | Նորություններ | 2864
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր “ԱրմենՏել” ընկերությանը (Beeline ապրանքանիշ) 8 մլն դրամի տուգանք է նշանակել:
Ինչպես նիստում տեղեկացրել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, որոշումը պայմանավորված է “ԱրմենՏելի” կողմից երկու լիցենզավորված կազմակերպություններին ելքային ձայնային ծառայությունների տրամադրման կարգը խախտելու հանգամանքով:
Հանձնաժողովը “ԱրմենՏելին” պարտավորեցրել է 2 շաբաթվա ընթացքում նշված գումարն վճարել ՀՀ պետբյուջե եւ ՀԾԿՀ-ին ներկայացնել վճարման մասին համապատասխան փաստաթղթերը:

14:26 | 01.07.09 | Новости | 4821
Ереван /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении наложила сегодня штраф на компанию «АрменТел» (бренд Beeline) в размере 8 млн драмов.
Как сообщил на заседании начальник телекоммуникационного управления КРОУ Геворг Геворгян, решение обусловлено нарушением со стороны «АрменТел» порядка предоставления исходящих голосовых услуг двум лицензированным организациям.
Комиссия обязала «АрменТел» в течении 2 недель перечислить указанную сумму в госбюджет Армении и представить КРОУ соответствующие платежные документы.