14:26 | 01.07.09 | Նորություններ | 2864
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր “ԱրմենՏել” ընկերությանը (Beeline ապրանքանիշ) 8 մլն դրամի տուգանք է նշանակել:
Ինչպես նիստում տեղեկացրել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, որոշումը պայմանավորված է “ԱրմենՏելի” կողմից երկու լիցենզավորված կազմակերպություններին ելքային ձայնային ծառայությունների տրամադրման կարգը խախտելու հանգամանքով:
Հանձնաժողովը “ԱրմենՏելին” պարտավորեցրել է 2 շաբաթվա ընթացքում նշված գումարն վճարել ՀՀ պետբյուջե եւ ՀԾԿՀ-ին ներկայացնել վճարման մասին համապատասխան փաստաթղթերը:

14:26 | 01.07.09 | News | 4799
Yerevan /Mediamax/. Public Service Regulatory Commission (PSRC) of Armenia imposed a fine on “ArmenTel” Company (Beeline brand) today at the volume of 8mln AMD.
Head of PSRC Telecommunication Department Gevorg Gevorgyan stated that the decision is conditioned by violation of the order for providing outgoing voice services to two licensed organizations by “ArmenTel”.
The Commission obliged “ArmenTel” to transfer the given sum to the state budget of Armenia within two days and present the corresponding payment documents to PSRC.