12:57 | 19.06.09 | Նորություններ | 5400
Երեւան /Մեդիամաքս/. DigiTec Business ցուցահանդեսը եւ Microsoft նորարարությունների ֆորումը բացվել են այսօր Երեւանում:
Ինչպես նշել է ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Վահե Դանիելյանը, ցուցահանդեսը ուղղված է նախ եւ առաջ բիզնես հանրությանը: Նա բարձր է գնահատել Microsoft նորարարությունների ֆորումը, ընդգծելով, որ ՀՀ կառավարությունը մեծ նշանակություն է տալիս նորարարություններին:
Միջոցառման գլխավոր հովանավոր` “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի խոսքերով, DigiTec Business-ը կօգնի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների /ՏՏ/ ոլորտում հավանական գործընկերներին կապեր հաստատել:
Ելույթ ունենալով ցուցահանդեսի բացմանը` ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ ՏՏ զարգացումը կօգնի հայկական ընկերություններին հաղթահարել տնտեսական ճգնաժամի հետեւանքները: Նա նշել է, որ ՏՏ ոլորտը կարող է առաջարկել որոշումներ, որոնք կմեծացնեն արտադրողականությունը եւ մրցունակությունը:
Վարչապետը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը ՏՏ ընկերությունների հաճախորդն է եւ շահագրգռված է դրանց ծառայությունների որակի եւ քանակի բարձրացմամբ:

12:57 | 19.06.09 | Новости | 5472
Ереван /Медиамакс/. Выставка DigiTec Business и инновационный форум Microsoft открылись сегодня в Ереване.
Как отметил замминистра экономики Армении Ваге Даниелян, выставка ориентирована главным образом на бизнес-сообщество. Он высоко оценил инновационный форум Microsoft, подчеркнув, что правительство Армении придает важное значение инновациям.
По словам Игоря Климко - генерального директора ЗАО «АрменТел», которое выступает генеральным спонсором выставки, DigiTec Business поможет потенциальным партнерам в сфере IT установить контакты.
Выступая на открытии DigiTec Business, премьер-министр Армении Тигран Саргсян сказал, что развитие IT может содействовать армянским компаниям в преодолении последствий экономического кризиса. Он отметил, что сфера IT может предложить решения, которые повысят производительность и конкурентоспособность.
Премьер заметил, что правительство Армении является клиентом IT-компаний и заинтересовано в развитии качества и количества услуг.