13:15 | 15.05.09 | Նորություններ | 5263
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ սփյուռքի նախարարությունն այսօր հայտարարել է www.hayernaysor.am հասցեով “Հայերն այսօր” էլեկտրոնային թերթի թողարկման մասին:
Ինչպես ասել է ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, թերթը թողարկվելու է արեւելահայերեն, արեւմտահայերեն, ռուսերեն եւ անգլերեն լեզուներով: Կայքում տեղեկատվությունը թարմացվելու է օն-լայն ռեժիմով, իսկ ամեն շաբաթվա վերջում ստեղծվելու է նաեւ թերթի pdf ձեւաչափով տարբերակը:
Նախարարի խոսքերով, նախագծի հիմնական նպատակը հայկական սփյուռքի խնդիրների քննարկման համար միասնական տեղեկատվական հարթակի ստեղծումն է, Հայաստանի եւ օտար երկրներում հայկական համայքների միջեւ նորանոր կապերի հաստատումը:
Բացի նորությունների բաժնից, էլեկտրոնային թերթում կան նաեւ այնպիսի խորագրեր, ինչպիսիք են “Մեր ազգի մեծերը”, “Ճանաչենք մեր հայրենիքը”, “Հայկական ավանդույթներ”, “Գրական էջ”, “Հայկական ավանդական խոհանոց” եւ այլն:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Ministry of Diaspora announced today the launch of an electronic newspaper at www.hayernaysor.am.
As the Minister of Diaspora Hranush Hakobyan stated, the newspaper will be issued in Eastern Armenian, Western Armenian, Russian and English languages. Information at the website will be updated in on-line mode, and following the results of each week, versions of the newspaper in pdf format will also be presented.
According to the Minister, the main goal of the project is to create a single information platform for discussing the problems of the Armenian Diaspora, establishing new contacts between Armenia and the Armenian organizations abroad.
Besides news section, the electronic newspaper also has columns, such as “Greats of the Nation”, “Getting to Know Our Homeland”, “Armenian Traditions”, “Literature Page”, “Armenian Cuisine”, etc.