13:15 | 15.05.09 | Նորություններ | 5263
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ սփյուռքի նախարարությունն այսօր հայտարարել է www.hayernaysor.am հասցեով “Հայերն այսօր” էլեկտրոնային թերթի թողարկման մասին:
Ինչպես ասել է ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, թերթը թողարկվելու է արեւելահայերեն, արեւմտահայերեն, ռուսերեն եւ անգլերեն լեզուներով: Կայքում տեղեկատվությունը թարմացվելու է օն-լայն ռեժիմով, իսկ ամեն շաբաթվա վերջում ստեղծվելու է նաեւ թերթի pdf ձեւաչափով տարբերակը:
Նախարարի խոսքերով, նախագծի հիմնական նպատակը հայկական սփյուռքի խնդիրների քննարկման համար միասնական տեղեկատվական հարթակի ստեղծումն է, Հայաստանի եւ օտար երկրներում հայկական համայքների միջեւ նորանոր կապերի հաստատումը:
Բացի նորությունների բաժնից, էլեկտրոնային թերթում կան նաեւ այնպիսի խորագրեր, ինչպիսիք են “Մեր ազգի մեծերը”, “Ճանաչենք մեր հայրենիքը”, “Հայկական ավանդույթներ”, “Գրական էջ”, “Հայկական ավանդական խոհանոց” եւ այլն:

13:15 | 15.05.09 | Новости | 3152
Ереван /Медиамакс/. Министерство диаспоры Армении объявило сегодня о запуске электронной газеты по адресу www.hayernaysor.am.
Как сказала министр диаспоры Грануш Акопян, газета будет выпускаться на восточно-армянском, западно-армянском, русском и английском языках. Информация на сайте будет обновляться в режиме он-лайн, а по итогам каждой недели будет создаваться также версия газеты в формате pdf.
По словам министра, главная цель проекта - создание единой информационной площадки для обсуждения проблем армянской диаспоры, установление новых связей между Арменией и армянскими организациями зарубежья.
Кроме новостных разделов в электронной газете есть такие рубрики как «Великие нашей нации», «Узнаем нашу Родину», «Армянские традиции», «Литературная страница», «Армянская кухня» и другие.