14:51 | 23.04.09 | Նորություններ | 6262
Երեւան /Մեդիամաքս/. “SiteMax” ինտերնետային դիզայնի ստուդիան հայտարարել է ինտերնետային եւ բջջային տեխնոլոգիաները համակցող Voice.am նոր ժամանցային նախագծի գործարկման մասին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության հետ հարցազրույցում տեղեկացրել է “SiteMax”-ի տնօրեն Անդրեյ Վանյանը, նախագիծը հնարավորություն է տալիս ձայնային բացիկներ եւ կատակներ ուղարկել: Ուղարկողն ընտրում է իրեն դուր եկած բացիկը` այն նախօրոք լսելով Voice.am կայքում, համապատասխան դաշտում լրացնում է ստացողի բջջային կամ ֆիքսված հեռախոսահամարը, որից հետո ստանում է միանվագ կոդ: Կոդը 1077 կարճ համարին ուղարկելուց հետո համակարգի կողմից ձայնային բացիկը պարունակող զանգ է կատարվում նշված համարին:
Համակարգը մշակվել է ինտերնետային մշակումների նորագույն տեխնոլոգիաների եւ բջջային ավտոմատացված համակարգերի օգտագործմամբ, ինչը զանգահարելու հնարավորություն է տալիս ինչպես կայքից, այնպես էլ բջջային հեռախոսից:
Ձայնային բացիկները կարող են Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի բաժանորդների կողմից ուղարկվել աշխարհի 40 երկրներ:
SiteMax-ի տեխնիկական գործընկերներն են “Մոբբիս” ընկերությունը, “Միքս-Մեդիա” եւ “Սքեյթ-Ստուդիո” ձայնային ստուդիաները:

14:51 | 23.04.09 | Новости | 6230
Ереван /Медиамакс/. Студия веб-дизайна «SiteMax» объявила о запуске нового развлекательного проекта Voice.am, синергирующего интернет- и мобильные технологи.
Как сообщил в интервью агентству Медиамакс директор «SiteMax» Андрей Ванян, проект дает возможность отправлять голосовые открытки и шутки. Отправитель выбирает понравившуюся головую открытку путем ее предварительного прослушивания на сайте Voice.am, вводит в соответствующее поле номер мобильного, или фиксированного телефона получателя, после чего получает уникальный код. После отправки кода на короткий номер 1077 системой производится звонок на указанный номер, содержащий голосовую открытку.
Система разработана с использованием новейших технологий веб-разработок и мобильных автоматизированных систем, что дает возможность реализации функции дозвона как с сайта, так и с мобильного телефона.
Голосовые открытки могут быть отправлены в 40 стран мира абонентами из Армении, России и Украины.
Техническими партнерами SiteMax являются компания «Моббис», звуковые студии «Микс-Медиа» и «Скейт Студио».