14:51 | 23.04.09 | Նորություններ | 6262
Երեւան /Մեդիամաքս/. “SiteMax” ինտերնետային դիզայնի ստուդիան հայտարարել է ինտերնետային եւ բջջային տեխնոլոգիաները համակցող Voice.am նոր ժամանցային նախագծի գործարկման մասին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության հետ հարցազրույցում տեղեկացրել է “SiteMax”-ի տնօրեն Անդրեյ Վանյանը, նախագիծը հնարավորություն է տալիս ձայնային բացիկներ եւ կատակներ ուղարկել: Ուղարկողն ընտրում է իրեն դուր եկած բացիկը` այն նախօրոք լսելով Voice.am կայքում, համապատասխան դաշտում լրացնում է ստացողի բջջային կամ ֆիքսված հեռախոսահամարը, որից հետո ստանում է միանվագ կոդ: Կոդը 1077 կարճ համարին ուղարկելուց հետո համակարգի կողմից ձայնային բացիկը պարունակող զանգ է կատարվում նշված համարին:
Համակարգը մշակվել է ինտերնետային մշակումների նորագույն տեխնոլոգիաների եւ բջջային ավտոմատացված համակարգերի օգտագործմամբ, ինչը զանգահարելու հնարավորություն է տալիս ինչպես կայքից, այնպես էլ բջջային հեռախոսից:
Ձայնային բացիկները կարող են Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի բաժանորդների կողմից ուղարկվել աշխարհի 40 երկրներ:
SiteMax-ի տեխնիկական գործընկերներն են “Մոբբիս” ընկերությունը, “Միքս-Մեդիա” եւ “Սքեյթ-Ստուդիո” ձայնային ստուդիաները:

14:51 | 23.04.09 | News | 6256
Yerevan /Mediamax/. “SiteMax” Web-Design Studio announced the launch of a new entertainment project – Voice.am, which makes a synergy of internet and mobile technologies.
As “SiteMax” Director Andrey Vanyan stated in an interview to Mediamax, the project gives the opportunity to send voice postcards and jokes. The sender chooses a voice postcard or joke he likes after hearing it out at Voice.am, then the sender enters in the corresponding field the number of the cell phone or the landline telephone number of the recipient, after which he receives a unique code. After sending the code to 1077 short number, the system realizes a call, containing a voice postcard, to the indicated number.
The system is elaborated with the use of modern technologies, web products and mobile automated systems, which gives the opportunity to realize dialing functions both from the website and from a cell phone.
Voice postcards may be sent to 40 countries of the world by subscribers from Armenia, Russia and Ukraine.