15:32 | 18.04.09 | Նորություններ | 5467
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ապրիլի 17-19-ը Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանում անցկացվում է միազջգային “ԲարՔեմթ Երեւանը”:
“ԲարՔեմփ Երեւանի” թեմաներն են` նոր մեդիան, ինտերնետը եւ բարձր տեխնոլոգիաները: Ֆորումին մասնակցում են ավելի քան 200 մարդ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Վրաստանից եւ Ուկրաինայից:
Այսօրվա շնորհանդեսների ընթացքում հիմնական ուշադրությունը հատկացվել էր տեղեկատվական միջավայրում նոր գործիքների օգտագործման եւ Հայաստանում ինտերնետի զարգացման հարցերին:
14-15 տարեկան երիտասարդներից բաղկացած խումբը ներկայացրեց Հայաստանում նանոտեխնոլոգիաների զարգացման հեռանկարների մասին զեկույցը:
“Մեդիամաքս” լրատվական գործակալության փոխտնօրեն Կարեն Անտոնյանն “ԲարՔեմփ Երեւանում” ներկայացրեց  www.banks.am եւ www.itel.am պորտալների մոնետիզացման մասին զեկույցը:

15:32 | 18.04.09 | Новости | 3735
Ереван /Медиамакс/. Международный «БарКемп Ереван» проходит 17-19 апреля в Американском университете Армении.
Темами «БарКемп Ереван» являются новые медиа, интернет и высокие технологии. В форуме участвуют участие более 200 человек из Армении, России, Грузии и Украины.
В ходе сегодняшних презентаций основное внимание уделялось вопросам использования новых инструментов в информационной среде и развития интернета в Армении.
Группа DOTCOM, состоящая из молодых людей в возрасте 14-15 лет, представила доклад о перспективах развития нанотехнологий в Армении.
Заместитель директора информационного агентства Медиамакс Карен Антонян представил сегодня на «БарКемп Ереван» доклад о монетизации порталов www.auto.am, www.banks.am и www.itel.am