15:32 | 18.04.09 | Նորություններ | 5467
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ապրիլի 17-19-ը Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանում անցկացվում է միազջգային “ԲարՔեմթ Երեւանը”:
“ԲարՔեմփ Երեւանի” թեմաներն են` նոր մեդիան, ինտերնետը եւ բարձր տեխնոլոգիաները: Ֆորումին մասնակցում են ավելի քան 200 մարդ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Վրաստանից եւ Ուկրաինայից:
Այսօրվա շնորհանդեսների ընթացքում հիմնական ուշադրությունը հատկացվել էր տեղեկատվական միջավայրում նոր գործիքների օգտագործման եւ Հայաստանում ինտերնետի զարգացման հարցերին:
14-15 տարեկան երիտասարդներից բաղկացած խումբը ներկայացրեց Հայաստանում նանոտեխնոլոգիաների զարգացման հեռանկարների մասին զեկույցը:
“Մեդիամաքս” լրատվական գործակալության փոխտնօրեն Կարեն Անտոնյանն “ԲարՔեմփ Երեւանում” ներկայացրեց  www.banks.am եւ www.itel.am պորտալների մոնետիզացման մասին զեկույցը:

15:32 | 18.04.09 | News | 5479
Yerevan /Mediamax/. International “BarCamp Yerevan” is in process on April 17-19 in American University of Armenia.
Topics for “BarCamp Yerevan” are new media, internet and high technologies. Over 200 people from Armenia, Russia, Georgia and Ukraine participate in the forum.
During today’s presentation, the attention was focused on issues of using new tools in information environment and internet development in Armenia.
DOTCOM Group, consisting of young people at the age of 14-15, presented a report on the prospects of nanotechnologies in Armenia.
Deputy Director of Mediamax News Agency Karen Antonyan presented during “BarCamp Yerevan” today the report on monetization of  www.banks.am and www.itel.am portals.