10:52 | 16.04.09 | Նորություններ | 5217
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Արմենբրոկ” ներդրումային ընկերությունը սահմանել է հատուկ մրցանակ “Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը” ուսանողական ռեֆերատների մրցույթի երեք մասնակիցների համար:
Մրցույթի անցկացման կազմակերպիչներն են “Մեդիամաքս” գործակալությունն ու Banks.am պորտալը, ՀՀ կառավարությունն ու Կենտրոնական բանկը: Մրցույթի կազմակերպիչները հայտարարել են, որ շահագրգիռ կազմակերպություններն ու ընկերություները կարող են սահմանել իրենց մրցանակները ուսանողների համար:
“Արմենբրոկ” ընկերությունը երեք աշխատանքների համար սահմանել է հատուկ մրցանակ` “Արցախ ՀԷԿ” ԲԲԸ 100 բաժնետոմս (1 բաժնետոմսի տեղաբաշխման արժեքը 1050 դրամ է): Լավագուն աշխատանքների երեք հեղինակներին կտրամադրվեն, համապատասխանաբար, 50, 30 եւ 20 բաժնետոմսեր: Մրցանակները մասնակիցներին կհանձնվեն  մայիսի 10-ից հետո` “Արցախ ՀԷԿ” ԲԲԸ բաժնետոմսերի տեղաբաշխումից հետո:
Արամ Քայֆաջյանը չի բացառել նաեւ, որ երեք ռեֆերատների հեղինակներին կարող է հնարավերություն ընձեռվել աշխատանքային ստաժավորում անցնել “Արմենբրոկ” ընկերությունում:
Լավագուն ռեֆերատները կտեղադրվեն Banks.am պորտալում, իսկ առաջին, երկրորդ եւ երրորդ մրցանակակիրները կպարգեւատրվեն համապատասխանաբար 150, 100 եւ 75 հազար դրամ դրամական մրցանակներով: Լավագույն աշխատանքների հեղինակները կհանդիպեն ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին, տնտեսական բլոկի նախարարներին եւ Կենտրոնական բանկի Խորհրդի անդամներին:

10:52 | 16.04.09 | Новости | 4895
Ереван /Медиамакс/. Инвестиционная компания «Арменброк» учредила специальный приз для трех участников конкурса студенческих рефератов «Я побеждаю кризис».
Инициаторами проведения конкурса выступили агентство Медиамакс и портал Banks.am, Правительство и Центральный банк Армении. Организаторы конкурса заявили, что заинтересованные организации и компании могут учредить свои премии для студентов.
Компания «Арменброк» учредила специальный приз для авторов трех работ - 100 акций ОАО «Арцах ГЭС» (цена размещения одной акции - 1050 драмов). Трем авторам лучших работ будут вручены, соответственно, 50, 30 и 20 акций. Призы конкурсантам будут вручены после 10 мая текущего года, по окончании размещения акций ОАО «Арцах ГЭС».
Арам Кайфаджян не исключил также, что трем авторам рефератов будет предоставлена возможность прохождения стажировки в компании «Арменброк».
Лучшие рефераты будут опубликованы на портале Banks.am, а обладатели первого, второго и третьего места будут награждены денежными премиями в размере 150, 100 и 75 тысяч драмов. Авторы лучших работ встретятся с премьер-министром Армении Тиграном Саргсяном, министрами экономического блока и членами Совета Центрального банка.