10:52 | 16.04.09 | Նորություններ | 5217
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Արմենբրոկ” ներդրումային ընկերությունը սահմանել է հատուկ մրցանակ “Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը” ուսանողական ռեֆերատների մրցույթի երեք մասնակիցների համար:
Մրցույթի անցկացման կազմակերպիչներն են “Մեդիամաքս” գործակալությունն ու Banks.am պորտալը, ՀՀ կառավարությունն ու Կենտրոնական բանկը: Մրցույթի կազմակերպիչները հայտարարել են, որ շահագրգիռ կազմակերպություններն ու ընկերություները կարող են սահմանել իրենց մրցանակները ուսանողների համար:
“Արմենբրոկ” ընկերությունը երեք աշխատանքների համար սահմանել է հատուկ մրցանակ` “Արցախ ՀԷԿ” ԲԲԸ 100 բաժնետոմս (1 բաժնետոմսի տեղաբաշխման արժեքը 1050 դրամ է): Լավագուն աշխատանքների երեք հեղինակներին կտրամադրվեն, համապատասխանաբար, 50, 30 եւ 20 բաժնետոմսեր: Մրցանակները մասնակիցներին կհանձնվեն  մայիսի 10-ից հետո` “Արցախ ՀԷԿ” ԲԲԸ բաժնետոմսերի տեղաբաշխումից հետո:
Արամ Քայֆաջյանը չի բացառել նաեւ, որ երեք ռեֆերատների հեղինակներին կարող է հնարավերություն ընձեռվել աշխատանքային ստաժավորում անցնել “Արմենբրոկ” ընկերությունում:
Լավագուն ռեֆերատները կտեղադրվեն Banks.am պորտալում, իսկ առաջին, երկրորդ եւ երրորդ մրցանակակիրները կպարգեւատրվեն համապատասխանաբար 150, 100 եւ 75 հազար դրամ դրամական մրցանակներով: Լավագույն աշխատանքների հեղինակները կհանդիպեն ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին, տնտեսական բլոկի նախարարներին եւ Կենտրոնական բանկի Խորհրդի անդամներին:

10:52 | 16.04.09 | News | 5229
The competition is initiated by Mediamax Agency and Banks.am portal, the Government and the Central Bank of Armenia. The organizers of the competition stated that the interested organizations and companies might establish their awards for students.
“Armenbrok” Company established a special prize for the authors of three works – 100 shares of “Artsakh HPP” OJSC (cost of placement of one share makes 1050 AMD). Three authors of the best works will be presented, correspondingly, with 50, 30 and 20 shares. The prizes will be presented to the competition participants after Mar 10, 2009, upon conclusion of “Artsakh HPP” shares.
Aram Kayfajyan did not rule out either that three authors of essays will be provided with the opportunity to take a training course in “Armenbrok” company.
The best essays will be published at Banks.am portal, and the first, second and third place winners will be presented money awards at the volume of 150, 100 and 75 thousand AMD. The authors of best works will meet with Armenian Prime Minister Tigran Sargsian, the Ministers of economy bloc and the members of the Board of the Central Bank.