14:43 | 20.05.26 | Նորություններ | 950
Team Holding-ը հայտարարել է անվանական արժեկտրոնային դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխման երրորդ՝ եզրափակիչ փուլի մեկնարկի մասին:
Նախորդ երկու փուլերի տեղաբաշխումներն ավարտվել են նախատեսված ժամկետից շուտ՝ ներդրողների կողմից բարձր պահանջարկի և շուկայի կայուն հետաքրքրվածության պայմաններում: Team Holding-ի պարտատոմսերը շարունակաբար ձևավորում են բարձր ակտիվություն ինչպես տեղական, այնպես էլ միջազգային ներդրողների շրջանում:
Տեղաբաշխումն իրականացվում է Freedom Broker Armenia ներդրումային ընկերության միջոցով՝ միջազգային չափանիշներին համապատասխան և լիարժեք թափանցիկ գործընթաց ապահովելով:
Երրորդ՝ եզրափակիչ փուլի շրջանակում տեղաբաշխվող դոլարային պարտատոմսերի պայմաններն են՝ անվանական ծավալը՝ 12,5 միլիոն ԱՄՆ դոլար, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար, արժեկտրոնի եկամտաբերությունը՝ 8,65%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս: Արժեկտրոնները կվճարվեն կիսամյակային պարբերականությամբ:
Տեղաբաշխման արդյունքում ներգրավված միջոցները Team Holding-ը կուղղի իր հիմնական ռազմավարական ուղղությունների զարգացմանը՝ ենթակառուցվածքային նախագծերի իրականացմանը, նորարարական լուծումների ներդրմանը, ինչպես նաև ընթացիկ նախագծերի ֆինանսավորման արդյունավետության բարձրացմանը:
«Բարձր գնահատելով այս ողջ ընթացքում մեր ընկերության ու թիմի հանդեպ ներդրողների վստահությունը՝ մուտք ենք գործում պարտատոմսերի տեղաբաշխման եզրափակիչ փուլ: Այս ճանապարհին մեզ միացած գործընկերների՝ թե՛ անհատների, թե՛ բիզնեսների հավատը մեզ պարտավորեցնում է էլ ավելի մեծ եռանդով շարունակելու մեր՝ ենթակառուցվածքների և նորարարության զարգացման ուղղությամբ նախագծերը՝ հեռանկարում ունենալով միասին առավել մրցունակ տնտեսության ձևավորման գաղափարը», - ասել է Team ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Հայկ Եսայանը:
«Team Holding-ի պարտատոմսերի՝ նախորդ երկու փուլերի նկատմամբ արձանագրված բարձր պահանջարկը վկայում է, որ Հայաստանի կապիտալի շուկայում ձևավորվում է հասուն և երկարաժամկետ մտածողությամբ ներդրումային միջավայր, որտեղ ներդրողները նախապատվությունը տալիս են կայուն զարգացման ռազմավարություն ունեցող և բարձր թափանցիկությամբ գործող ընկերություններին»,- նշել է Freedom Broker Armenia-ի տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը:
Պարտատոմսերը հնարավոր է ձեռք բերել ինչպես առցանց՝ Freedom Broker Armenia հարթակի միջոցով, այնպես էլ դիմելով ընկերության գրասենյակ կամ ներկայացնելով հայտ ընկերության պաշտոնական կայքում։
Ծրագրային ազդագրով նախատեսված տեղաբաշխման ընդհանուր ծավալը կազմում է 31,500,000 ԱՄՆ դոլար և 1.4 միլիարդ ՀՀ դրամ։
Պարտատոմսերի ձեռքբերման կարգին, ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին և հրապարակային առաջարկի հայտարարություններին կարելի է ծանոթանալ այստեղ։
Թողարկողի և առաջարկվող պարտատոմսերի բոլոր պայմանները, ինչպես նաև դրանց առնչվող ռիսկերը ներկայացված են ծրագրային ազդագրում։

14:43 | 20.05.26 | News | 792
Team Holding today announced the launch of the third and final tranche of its registered coupon-bearing USD bond offering. The announcement marks the conclusion of a placement process that has drawn considerable interest from both domestic and international investors.
The first two tranches closed ahead of schedule, fueled by strong investor demand and sustained market confidence. Throughout the process, Team Holding bonds have generated significant activity across a broad base of local and international investors.
The placement is being conducted through Freedom Broker Armenia, ensuring a fully transparent process in line with international standards.
The terms of the third and final placement phase of the USD bonds are as follows: total nominal volume — USD 12.5 million, nominal value per bond — USD 100, coupon yield — 8.65%, circulation period — 48 months. Coupon payments will be made on a semi-annual basis.
Proceeds from the placement will be deployed by Team Holding to advance its core strategic priorities, including infrastructure development, the introduction of innovative solutions, and improving the financing efficiency of ongoing projects.
"Highly appreciating the trust that investors have shown toward our company and team throughout this entire journey, we are entering the final stage of the bond placement. The confidence of the partners who have joined us along the way, both individuals and businesses, encourages us to continue our infrastructure and innovation driven projects with even greater determination, united by the long term vision of building a more competitive economy together," commented Hayk Yesayan, Co-Founder of Team Group of Companies.
"The strong demand recorded during the first two placement phases is a clear signal that a mature, long-term-oriented investment culture is taking hold in Armenia's capital market — one where investors are increasingly drawn to companies with credible growth strategies and a genuine commitment to transparency," added Ovak Ovakimian, Director of Freedom Broker Armenia.