17:18 | 13.02.26 | Նորություններ | 6518
Team Holding ընկերությունը հայտարարում է անվանական/արժեկտրոնային դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխման երկրորդ փուլի մեկնարկի մասին։
Առաջին փուլի տեղաբաշխումն ավարտվել է նախատեսված ժամկետից շուտ, ինչը վկայում է Team Holding-ի նկատմամբ շուկայի բարձր հետաքրքրության եւ ներդրողների վստահության մասին։
Տեղաբաշխումն իրականացվում է Freedom Broker Armenia ներդրումային ընկերության միջոցով։
Team Holding-ի պարտատոմսերը հանդիսանում են երկարաժամկետ ներդրումային գործիք՝ ուղղված ընկերության ենթակառուցվածքային եւ նորարարական ծրագրերի ֆինանսավորմանը։ Ընկերության ռազմավարությունն ուղղված է տնտեսական միջավայրի զարգացմանը, նոր տեխնոլոգիաների ներդրմանը եւ տնտեսության համար արժեք ստեղծող նախագծերի իրականացմանը։
Երկրորդ փուլը մեկնարկում է արդեն ձեւավորված շուկայական հետաքրքրվածության եւ դրական արձագանքի պայմաններում։ Երկրորդ փուլի շրջանակում տեղաբաշխվող դոլարային պարտատոմսերի պայմաններն են՝ անվանական ծավալը՝ 10 միլիոն ԱՄՆ դոլար, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար, արժեկտրոնի եկամտաբերությունը՝ 8,75%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս։ Արժեկտրոնները կվճարվեն եռամսյակային պարբերականությամբ։
Տեղաբաշխման արդյունքում ներգրավվելիք միջոցները Team Holding-ը կուղղի իր հիմնական ռազմավարական ուղղությունների զարգացմանը՝ ենթակառուցվածքային նախագծերի իրականացմանը, նորարարական լուծումների ներդրմանը, ինչպես նաեւ ընթացիկ նախագծերի ֆինանսավորման արդյունավետության բարձրացմանը։
«Առաջին փուլի պարտատոմսերի տեղաբաշխման՝ նախատեսված ժամկետից շուտ ավարտը մեզ համար հստակ ազդակ էր շուկայի բարձր հետաքրքրվածության եւ ներդրողների վստահության մասին։ Մենք բարձր ենք գնահատում այդ վստահությունը եւ այն ընկալում որպես պատասխանատվություն՝ շարունակաբար ապահովելու կայուն աճ եւ թափանցիկ զարգացում։
Այս ծրագիրը թույլ է տալիս Team ընկերությունների խմբին զարգանալ ավելի արագ, ընդլայնել իր գործունեության ծավալները եւ կյանքի կոչել ավելի մեծ եւ ավելի հավակնոտ նախագծեր։ Միեւնույն ժամանակ, ներգրավվող միջոցները ուղղվում են այնպիսի նախաձեռնությունների իրականացմանը, որոնք ոչ միայն ուժեղացնում են մեր էկոհամակարգը, այլեւ ունեն երկարաժամկետ դրական ազդեցություն տնտեսական աճի համար»,- նշել է Team ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Հայկ Եսայանը։
«Մեզ համար առաջնային է ներդրողներին տրամադրել պարզ, հասկանալի եւ վստահելի ներդրումային գործիքներ։ Team Holding-ի պարտատոմսերի երկրորդ փուլի մեկնարկը հիմնված է առաջին փուլի հաջող արդյունքների վրա եւ կարեւոր քայլ է ինչպես ընկերության զարգացման, այնպես էլ Հայաստանի կապիտալի շուկայի կայուն ընդլայնման տեսանկյունից»,- ասել է Freedom Broker Armenia-ի տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը։
Պարտատոմսերը հնարավոր է ձեռք բերել ինչպես առցանց՝ Freedom Broker Armenia հարթակի միջոցով, այնպես էլ դիմելով ընկերության գրասենյակ կամ ներկայացնելով հայտ ընկերության պաշտոնական կայքում։
Ծրագրային ազդագրով նախատեսված տեղաբաշխման ընդհանուր ծավալը կազմում է 31,500,000 ԱՄՆ դոլար եւ 1.4 միլիարդ ՀՀ դրամ։
Team Holding-ի պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկում՝ 2025 թվականի նոյեմբերի 19-ի թիվ 1/417Ա որոշմամբ։
Պարտատոմսերի ձեռքբերման կարգին, ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին եւ հրապարակային առաջարկի հայտարարություններին կարելի է ծանոթանալ այստեղ։
Թողարկողի եւ առաջարկվող պարտատոմսերի բոլոր պայմանները, ինչպես նաեւ դրանց առնչվող ռիսկերը ներկայացված են ծրագրային ազդագրում։

17:18 | 13.02.26 | Новости | 6573
Team Holding объявляет о запуске второго транша размещения именных купонных облигаций, номинированных в долларах США.
Размещение первого этапа было завершено раньше запланированного срока, что свидетельствует о высоком интересе рынка и доверии инвесторов к компании Team Holding.
Размещение осуществляется через инвестиционную компанию Freedom Broker Armenia, что обеспечивает прозрачность процесса и его соответствие международным стандартам.
Облигации Team Holding являются долгосрочным инвестиционным инструментом, направленным на финансирование инфраструктурных и инновационных проектов компании. Стратегия компании ориентирована на развитие экономической среды, внедрение новых технологий и реализацию проектов, создающих реальную ценность для экономики.
В рамках второго транша компания предлагает долларовые облигации на следующих условиях: общий объем размещения - 10 млн долларов США, номинальная стоимость одной облигации - 100 долларов США, купонная ставка - 8,75% годовых, срок обращения - 48 месяцев. Выплата купонного дохода осуществляется ежеквартально.
Привлеченные в результате размещения средства будут направлены на развитие ключевых стратегических направлений Team Holding, реализацию инфраструктурных проектов, внедрение инновационных решений, а также повышение эффективности финансирования текущих программ.
«Досрочное завершение первого этапа стало для нас явным сигналом большого интереса рынка и доверия инвесторов. Мы высоко ценим это и воспринимаем его как ответственность за постоянное обеспечение устойчивого роста и развития. Проект позволяет группе компаний Team развиваться быстрее, расширять сферу своей деятельности и реализовывать более масштабные и амбициозные проекты. В то же время привлеченные средства направляются на реализацию инициатив, которые не только укрепляют нашу экосистему, но и оказывают долгосрочное позитивное влияние на экономический рост», - отметил Соучредитель группы компаний Team Айк Есаян.
Директор Freedom Broker Armenia Овак Овакимян подчеркнул, что приоритетом компании остается предоставление инвесторам простых, прозрачных и надежных инвестиционных инструментов. Он отметил, что запуск второго транша облигаций Team Holding, основанный на успешных результатах первого этапа размещения, является важным шагом как для развития эмитента, так и для устойчивого расширения рынка капитала Армении.
Приобрести облигации можно онлайн через платформу Freedom Broker Armenia, обратившись в офис компании либо подав заявку на официальном сайте.
Совокупный объем программы выпуска составляет 31 500 000 долларов США и 1,4 млрд драмов. Программный проспект облигаций был зарегистрирован Центральным банком Республики Армения решением № 1/417А от 19 ноября 2025 года.
Ознакомиться с правилами приобретения облигаций, электронной версией проспекта и объявлениями о публичном предложении можно по указанной ссылке. Все условия выпуска и предложенных облигаций, а также связанные с ними риски представлены в программном проспекте.