12:24 | 12.05.25 | Նորություններ | 16524
Viva-ի «RED» սակագնային պլանը շատ կարճ ժամանակում դարձել է պահանջված այն ընտանիքների շրջանում, որոնք ցանկանում էին դառնալ Viva-ի բաժանորդ եւ ընտրել ֆիքսված կապի հասանելիություն եւ թվային հեռուստատեսություն առաջարկող մատակարարի:
Մեկ տարի առաջ գործարկված հարթակն արդյունավետ լուծում է դարձել ժամանակն ու ռեսուրսները գնահատող, ֆինանսական տարբեր կարգավիճակներում գտնվող ընտանիքների համար: «RED»-ի հասանելիության վայրերում փաթեթի ակտիվացումը հնարավոր է կատարել վայրկյանների ընթացքում՝ բջջային հեռախոսով ուղարկվող USSD հրահանգով: Բաժանորդներն ունեն լայն հնարավորություն՝ Հայաստանի տարբեր մարզերում ֆիքսված ինտերնետ եւ հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող «RED»-գործընկերների եւ փաթեթների ընտրության հարցում: Կողմնորոշվելու եւ իրազեկվելու համար առկա են բոլոր հնարավորությունները (մանրամասների համար այցելել «RED»-ի էջ):
Այս սակագնային պլանից օգտվելու պահանջարկն օրեցօր մեծանում է, Viva-ին միացող «RED»-գործընկերների թիվը՝ աճում: Ընդլայնվում է փաթեթի հասանելիության աշխարհագրությունը՝ «բոլորը մեկում» ծառայությունից օգտվելու հնարավորություն ստեղծելով նոր ընտանիքների համար:
Viva-ի բազմաֆունկցիոնալ, հարմար եւ ճկուն լուծումներ տրամադրող «RED»-հարթակին վերջերս միացել է ինտերնետ եւ հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող եւս մեկ ընկերություն՝ NetX-ը: Նոր «RED»-գործընկերն առայժմ ծածկույթ է ապահովում մայրաքաղաքի Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների զգալի հատվածում՝ հետագայում ընդլայնվելու ծրագրերով: NetX-ն առաջարկում է ֆիքսված կապ՝ սկսած 300Մբթ/վ արագությունից, եւ ավելի քան 150 հեռուստաալիք:
Viva-ն եւ «RED»-գործընկերները ձեռքբերումներից հատկապես կարեւորում են բաժանորդների գոհունակության ցուցանիշը: Դրան նպաստում է ոչ միայն ճիշտ գործիքակազմի ընտրությունը, այլեւ ծառայության մատուցման մեթոդները, մասնավորապես՝ բաժանորդին ընտրության հնարավորություն տալն ու փաթեթից օգտվելու հարմարավետությունը:
Մեկ տարվա ընթացքում Viva-ի «RED»-գործընկեր է դարձել ինտերնետ եւ հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող 4 ընկերություն (FNet, HouseNet, MegaNet, NetX): Ծառայությունն արդեն հասանելի է 7 մարզում (Սյունիք, Վայոց ձոր, Արարատ, Արմավիր, Կոտայք, Գեղարքունիք, Շիրակ) եւ մայրաքաղաքի մի քանի վարչական շրջաններում:
«Մեր գործընկերային ծրագրին միացող օպերատորները պարտավոր են բավարարել Viva-ի կողմից սահմանված պահանջները՝ տեխնիկական, տնտեսական եւ սպասարկման որակի չափանիշերը: Հարթակի բաց լինելն ապահովում է արդար մրցակցություն գործընկեր կազմակերպությունների եւ շուկայի մասնակիցների միջեւ եւ նպաստում է նրան, որ բոլոր խաղացողներն առաջնորդվեն հաճախորդի շահերով եւ ձգտեն հասնել աշխատանքի հնարավորինս բարձր մակարդակի` ի շահ բաժանորդի։ 2024 թվականի արդյունքները, ինչպես նաեւ բաժանորդների գոհունակության ինդեքսի աճի դինամիկան հաստատում են ընտրված մոդելի արդյունավետությունը։ Հաջողություն է գրանցել ոչ միայն հարթակը, որը գրավում է ավելի ու ավելի շատ գործընկերների, այլեւ «RED» սակագնային պլանը, որը դարձել է շուկայում ամենապահանջված կոնվերգենտ լուծումներից մեկը։ Մենք շարունակելու ենք զարգացնել գործընկերային էկոհամակարգը՝ ընդլայնելով ինչպես ծրագրի մասնակիցների թիվը, այնպես էլ մեր ծառայությունների աշխարհագրությունը՝ մեր հաճախորդների սպասումներն ու կարիքները ավելի լավ բավարարելու համար», - նշել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
«RED»-ի բաժանորդները մեկ փաթեթով կարող են օգտվել ֆիքսված եւ բջջային ինտերնետից, բջջային կապից, Kinodaran-ից, Иви օնլայն կինոթատրոնից եւ դիտել հետաքրքրությունների լայն շրջանակի բավարարող շուրջ 150 հեռուստաալիք: ՀՀ այլ օպերատորների կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդները եւս, ցանկության դեպքում, կարող են միանալ «RED»-ին՝ օգտվելով համարի տեղափոխելիության ծառայությունից:

12:24 | 12.05.25 | Новости | 16476
Тарифный план «RED» компании Viva стал популярен среди семей, желающих стать абонентами компании и выбрать провайдера, предлагающего фиксированную связь, Wi-Fi и цифровое телевидение.
Платформа «RED», запущенная год назад, стала эффективным решением для ценящих время и ресурсы семей с разными финансовыми возможностями. Везде, где доступен «RED», к пакету можно подключиться за считанные секунды, отправив USSD-команду с мобильного номера телефона. Абонентам предоставляется широкий выбор партнеров и пакетов «RED», предлагающих услуги фиксированного интернета и телеканалов в разных регионах Армении. Подробности о тарифном плане представлены на официальной странице RED.
Спрос на этот тарифный план RED растет с каждым днем, растет и количество партнеров Viva, присоединяющихся к «RED». География доступности предложения расширяется, создавая возможность пользоваться услугой по принципу «все включено» для большего числа семей.
К многофункциональной платформе «RED» компании Viva, предлагающей удобные и гибкие решения, недавно присоединилась компания NetX, предоставляющая услуги интернет связи и пакеты телеканалов. Новый партнер «RED» в настоящее время обеспечивает покрытие значительной части столичных административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун, планируя расширение зоны покрытия. NetX предлагает фиксированную интернет связь со скоростью от 300 Мбит/с и возможность подсоединения более 150 телеканалов.
Viva и ее партнеры в рамках платформы «RED» особенно важным считают индекс удовлетворенности клиентов. Этому способствует не только выбор правильных инструментов, но и методы предоставления услуг, а именно - предоставление абоненту возможности выбора и удобство пользования включенными в пакет услугами.
В течение года партнерами Viva на платформе «RED» стали четыре компании (FNet, HouseNet, MegaNet, «NetX), предоставляющие услуги интернет связи и пакеты телеканалов. Тарифные планы «RED» уже доступны в семи регионах Армении (в Сюнике, Вайоц Дзоре, Арарате, Армавире, Котайке, Гегаркунике и Шираке) и нескольких административных районах столицы.
«Операторы, присоединяющиеся к нашей партнерской программе, обязаны соответствовать установленным компанией Viva требованиям — техническим, экономическим, а также стандартам качества обслуживания. Открытость платформы обеспечивает добросовестную конкуренцию среди партнерских организаций и участников рынка, что стимулирует всех игроков стремиться к максимально высокому уровню работы в интересах клиента. Результаты 2024 года, а также динамика роста индекса удовлетворенности абонентов подтверждают эффективность выбранной модели. Успех демонстрирует не только сама платформа, привлекающая всё больше партнеров, но и тарифный план «RED», который стал одним из самых востребованных конвергентных решений на рынке. Мы будем продолжать развивать партнерскую экосистему, расширяя как число участников программы, так и географию предоставления наших услуг, чтобы ещё лучше отвечать на ожидания и потребности наших клиентов», - прокомментировал генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Абоненты «RED» могут пользоваться фиксированным интернетом, мобильной голосовой связью и мобильным интернетом, приложениями «Kinodaran», онлайн-кинотеатром «Иви», смотреть более 150 телеканалов, представляющих широкий спектр интересов, в одном пакете. Абоненты предоплатных и постоплатных тарифных планов других операторов Армении также при желании могут присоединиться к «RED», воспользовавшись услугой переноса номера.