16:03 | 28.04.25 | Նորություններ | 15961
Ucom-ը մասնակցել է Երեւանում կայացած Career City Fest-ին՝ ներկայացնելով իր կորպորատիվ մշակույթը, արժեքները եւ կարիերայի հնարավորությունները երիտասարդ մասնագետների եւ աշխատանք փնտրողների համար:
Career City Fest-ը համախմբել էր ավելի քան 100 առաջատար գործատուի։ Այն եզակի հարթակ է, որտեղ հանդիպում են ընկերություններն ու իրենց ապագա աշխատակիցները: Փառատոնի ընթացքում 40-ից ավելի բանախոս ելույթ է ունեցել՝ կիսվելով փորձով ու խորհուրդներով: Growth Zone եւ Future Career Conf ծրագրերի ընթացքում տեղի են ունեցել ելույթներ եւ պանելային քննարկումներ՝ կարիերային առնչվող արդիական թեմաներով։ CCF բաթլների ժամանակ պրոֆեսիոնալ բանավեճեր են կազմակերպվել:
Ucom-ի տաղավարն առանձնացել է իր ջերմ մթնոլորտով եւ ինտերակտիվ մոտեցմամբ: Ընկերությունում առկա թափուր հաստիքներով հետաքրքրված այցելուները կարողացել են խորհրդատվություն ստանալ դիմելու կարգի վերաբերյալ, նաեւ խորհուրդներ, թե ինչպես պատրաստվեն հարցազրույցին եւ պատասխանեն հաճախ տրվող հարցերին։ Միջոցառման մասնակիցներից շատերը հետաքրքրվում էին նաեւ պրակտիկայի հնարավորություններով եւ մասնագիտական զարգացման ծրագրերով։ Բացի այդ, բազմաթիվ այցելուներ մասնակցել են Ucom-ի տաղավարում կազմակերպված ինտերակտիվ խաղերին:
«Career City Fest-ը հիանալի հնարավորություն էր մեզ համար՝ կիսվելու Ucom-ի մշակույթով եւ արժեքներով, ինչպես նաեւ անմիջականորեն շփվելու երիտասարդ մասնագետների հետ, որոնք փնտրում են իրենց կարիերայի ուղին: Մենք ձգտում ենք ստեղծել անմոռանալի փորձառություն եւ ցույց տալ, որ Ucom-ը ոչ միայն առաջատար հեռահաղորդակցության ընկերություն է, այլեւ գործատու, որը ներդրում է կատարում իր թիմի զարգացման եւ աճի մեջ», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Որպես պատասխանատու ընկերություն` Ucom-ը շատ լուրջ է վերաբերվում ներքին մշակույթի զարգացմանն ու աշխատակիցների համար լավագույն եւ անվտանգ աշխատանքային պայմանների ստեղծմանը:

16:03 | 28.04.25 | Новости | 15912
Ucom принял участие в Career City Fest, прошедшем в Ереване, где представил свою корпоративную культуру, ценности и карьерные возможности для молодых специалистов и соискателей.
Career City Fest объединила более 100 ведущих работодателей. Это уникальная платформа, где компании и их потенциальные будущие сотрудники могут встретиться. В рамках фестиваля более 40 спикеров выступили с докладами, делясь своим опытом и советами. В программах Growth Zone и Future Career Conf прошли выступления и панельные дискуссии на актуальные темы, связанные с карьерой. Также в рамках CCF Battles были организованы профессиональные дебаты.
Стенд Ucom выделялся своей теплой атмосферой и интерактивным подходом. Посетители, заинтересованные в вакансиях компании, смогли получить консультации по процессу подачи заявлений, а также советы о том, как подготовиться к собеседованию и отвечать на часто задаваемые вопросы. Многие участники мероприятия также интересовались возможностями стажировки и программами профессионального развития. Кроме того, множество посетителей приняли участие в интерактивных играх, организованных сотрудниками компании.
«Career City Fest стал для нас прекрасной возможностью поделиться культурой и ценностями Ucom, а также напрямую пообщаться с молодыми специалистами, которые ищут свой карьерный путь. Мы стремились создать незабываемый опыт и показать, что Ucom — это не только ведущая телекоммуникационная компания, но и работодатель, который инвестирует в развитие и рост своей команды», — отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
Как ответственная компания, Ucom уделяет большое внимание развитию внутренней культуры и созданию лучших и безопасных условий труда для своих сотрудников.