11:02 | 27.11.24 | Նորություններ | 8308
2024 թվականին արհեստական բանականությունը դարձել է ցանկացած բիզնեսի անփոխարինելի մաս։ Առաջին հերթին, AI-ն օգնում է ընկերություններին ավտոմատացնել գործընթացները՝ փոխակերպելով տեղեկատվության ստացման ձեւը եւ տրամադրելով ռազմավարական առաջարկություններ։ Այն նաեւ օգնում է արդյունավետ որոշումներ կայացնել՝ վերլուծելով տվյալները եւ բարելավելով հաճախորդների հետ աշխատանքը:
AI-ի զարգացման արագությունը զարմացնում է: Արհեստական բանականությունը դարձել է գրեթե բոլոր մասնագետների աշխատանքային գործընթացի մի մաս՝ գրասենյակի մենեջերներից մինչեւ դիզայներներ, տնօրեններ եւ բանկային աշխատողներ: Ուստի, անկախ գործունեության ոլորտից, բոլոր համակարգիչները եւ գաջեթները նույնպես պետք է հարմարվեն այս պահանջներին։ Նոթբուքերի արտադրողներն արագ հարմարվեցին՝ ներկայացնելով սարքեր, որոնք կարող են համատեղել կոմպակտ չափսերը, պրեմիում տեսքը, մեծ ծավալի տվյալներին համապատասխանող արտադրողականությունը եւ AI-ով աշխատող մի շարք գործիքների եւ ծրագրերի աջակցությունը:
Արդյունավետ աշխատանքի համար ժամանակակից AI հնարավորություններ ASUS-ից
AI տեխնոլոգիաների զարգացման հետ համընթաց ASUS ընկերությունը, որը հայտնի է տարբեր առաջադրանքների համար նախատեսված բարձրորակ նոթբուքերով, հանդես եկավ նորարարական լուծումներով։ 2024 թվականի սկզբից օգտատերերը կարող են փորձարկել Copilot+ դասի համակարգիչներ տարբեր խնդիրների համար՝ լինի դա խաղային, թե ստեղծագործական առաջադրանք: Ապրանքանիշը նաեւ կենտրոնացել է արտադրողականության լուծումների վրա, որոնք կհամապատասխանեն ժամանակակից աշխատանքային հոսքին:
Հենց այս նպատակների համար IFA ցուցահանդեսի շրջանակում ընկերությունը ներկայացրեց ExpertBook սարքերի շարքը` նորարարական AI լուծումներով նոթբուքերը, որոնք համատեղում են արտադրողականությունը, շարժունակությունը եւ անվտանգությունը բիզնեսի կառավարման համար: ExpertBook սարքերի AI գործառույթները պարզեցնում են տվյալների վերլուծությունը, փաստաթղթերի մշակումը, հանդիպումների եւ կոնֆերանսների կազմակերպումը, այսինքն՝ գործընթացները, որոնք միշտ շատ ռեսուրս եւ ժամանակ են պահանջում: Շարքի առաջատարը գերժամանակակից ExpertBook P5-ն է՝ ոչ թե հասարակ նոթբուք, այլ AI-ի միջոցով առօրյա աշխատանքային խնդիրները լուծելու համար նախատեսված օգնական: Դա վերաբերում է ոչ միայն գործընթացների ավտոմատացմանը, այլեւ՝ անվտանգությանը, ինչը հատկապես կարեւոր է ժամանակակից կիբեռսպառնալիքների աշխարհում։
Այս սարքում, ինչպես ExpertBook P շարքի մյուս նոթբուքերում, ընկերությունը ներդրել է «ASUS AI for Work» (ASUS ԱԲ աշխատանքի համար) նախաձեռնությունը: Այսինքն՝ նորարարական տեխնոլոգիաները օգնում են օգտագործել AI-ի հզորությունը՝ բարելավելու աշխատանքը եւ անվտանգությունը նոթբուքի աշխատանքի այնպիսի ասպեկտներում, ինչպիսիք են արտադրողականությունը, գրաֆիկայի եւ աուդիոյի բարելավումները եւ անվտանգությունը:
●    AI Collaboration (AI համագործակցություն) գործիքները ներառում են տեխնոլոգիաներ, որոնք բարելավում են աուդիոյի եւ պատկերի որակը շնորհանդեսների եւ վիդեոկոնֆերանսների ժամանակ:
●    AI Productivity (AI արդյունավետություն) գործիքները օգնում են իրական ժամանակում ապահովել թարգմանությունը կամ ավտոմատ կերպով ստեղծում են հանդիպման արձանագրությունը:
●    AI Security (AI անվտանգություն) տեխնոլոգիաները ապահովում են տվյալների անվտանգությունը՝ ավտոմատ ջրանիշերի եւ ռեզերվային կրկնօրինակման միջոցով։
Բիզնես խնդիրների լուծում՝ ExpertBook շարքի այլ նոթբուքերի միջոցով
Առաջատար P5 մոդելից բացի, ASUS-ն առաջարկում է AI-ի հետ աշխատելու համար ավելի մատչելի AI տարբերակներ. P1 շարքը՝ P1403 եւ P1503 մոդելներով, ինչպես նաեւ ExpertBook B5-ը եւ B3-ը:
P1 նոթբուքերը համարվում են ավելի բյուջետային սարքեր: Դրանք ներկայացված են ինչպես 14 դյույմանոց (P1403), այնպես էլ 15 դյույմանոց դիսփլեյով (P1503): Երկու էկրաններն էլ ունեն Full HD լուծաչափ: Բազային տարբերակում ExpertBook P1-ն աշխատում է Intel Core i3 պրոցեսորով եւ ունի 8 ԳԲ օպերատիվ հիշողություն: Գնումներ կատարելիս օգտատերերը կարող են ընտրել ավելի հզոր Core i7 տարբերակը: Այս սարքերը նույնպես լիովին օգտագործում են AI-ի հնարավորությունները, ինչպես եւ P5 շարքի նոթբուքը: Սարքերը աջակցում են Windows-ի համար Copilot թվային օգնականին եւ հագեցած են տարբեր այլ գործառույթներով, ինչպիսիք են երկկողմանի խելացի աղմուկի նվազեցումը, ձայնի ճանաչումը, ենթագրերի թարգմանությունը եւ անվտանգության բարելավումը:
ExpertBook B5-ը եւ ExpertBook B3-ը հարմար կլինեն կորպորատիվ օգտատերերին, որոնք բարձր շարժունակության եւ անվտանգության կարիք ունեն:
ExpertBook B5-ը՝ Intel Core Ultra պրոցեսորով եւ NVIDIA RTX 2050 գրաֆիկայով, ապահովում է հզոր արտադրողականություն՝ միաժամանակ աջակցելով Microsoft-ի Copilot AI օգնականին: Այս հատկությունը օգնում է ավտոմատացնել սովորական առաջադրանքները՝ բարելավելով աշխատողների արտադրողականությունը: Նոթբուքն ունի նաեւ երկալիք SO-DIMM հիշողություն եւ RAID ռեժիմում մինչեւ երկու SSD կրիչի աջակցություն, որն ապահովում է տվյալների արագ մշակում եւ համակարգի բարձր հուսալիություն:
Երեք տարի առաջ արտադրված մոդելների համեմատ, B5 նոթբուքի արտադրողականությունը, ինչպես եւ B3-ը, բարձրացել է 59%-ով, իսկ գեներատիվ AI-ի արագությունն աճել է 73%-ով: Այս պրոցեսորները 2,5 անգամ բարձրացնում են էներգիայի օգտագործման արդյունավետությունը եւ նվազեցնում պրոցեսորի ծանրաբեռնվածությունը AI-ի առաջադրանքների համար, ինչի շնորհիվ երկարում է մարտկոցի աշխատանքի տեւողությունը:
ExpertBook B3 եւ B5 մոդելներում օգտագործում է պատկերի եւ ձայնի բարելավված որակ: AI աղմուկի նվազեցման եւ AI տեսախցիկի տեխնոլոգիաների աջակցությունը թույլ է տալիս վիդեոկոնֆերանսների մասնակիցներին անթերի լսել եւ տեսնել իրենց զրուցակիցներին:
Երկու մոդելներն էլ հագեցած են անվտանգության առաջադեմ հատկանիշներով եւ աջակցում են ASUS Control Center-ին, ինչը հեշտացնում է ՏՏ ադմինիստրատորների աշխատանքը՝ թույլ տալով հեշտությամբ կառավարել կապի միացումները եւ օպտիմալացնել ցանցի աշխատանքը: Ընդհանուր առմամբ, գին-որակ հարաբերակցության տեսակետից այս մոդելները կատարյալ են փոքր բիզնեսի համար:
Ապագայի գործնական հանդիպումներ
ASUS ExpertBook նոթբուքերի նորարարական AI գործառույթների թիվը տպավորիչ է եւ կարող է դժվար լինել միանգամից հասկանալ, թե ինչպես կարելի է օգտագործել բոլոր նորամուծությունները իրական առաջադրանքներ կատարելիս: Գործառույթներին ավելի լավ ծանոթանալու համար եկեք դիտարկենք օգտագործման հատուկ սցենարներ, որոնք ցույց կտան, թե ինչպես յուրաքանչյուր գործիք կարող է հեշտացնել եւ պարզեցնել ձեր աշխատանքը:
Պատկերացրեք հանդիպում տարբեր երկրների գործընկերների հետ։ AI-ի շնորհիվ ExpertBook P5-ը ակնթարթորեն ձայնագրում է հանդիպումը: Իրական ժամանակի թարգմանության գործառույթի շնորհիվ մասնակիցները կարող են ազատ շփվել. համակարգը թարգմանում եւ ցուցադրում է ենթագրեր՝ բարելավելով հաղորդակցության որակը: AI Summary գործառույթի շնորհիվ կարող եք ծանոթանալ հանդիպման հիմնական կետերին։ Այսինքն, այն օգնում է մասնակիցներին կենտրոնանալ հիմնական թեմաների վրա՝ առանց ձայնագրված հանդիպումը նորից լսելու:
Այժմ եկեք անցնենք պատկերի եւ ձայնի որակին: Օրինակ՝ մի քանի խոսնակների հետ հանդիպումը անցնում է աշխույժ քննարկման մթնոլորտում: Single Presenter ռեժիմում ExpertBook P5-ն օգտագործում է AI Beamforming եւ Voiceprint տեխնոլոգիաները՝ մեկ բարձրախոսի ձայնը ձայնագրելու համար՝ ճնշելով կողմնակի աղմուկը: Սա ապահովում է մաքուր ձայն նույնիսկ աղմուկի պայմաններում, քանի որ բարձրախոսը կենտրոնանում է բացառապես խոսնակի վրա: Multi-presenter ռեժիմում, որը նախատեսված է բազմաթիվ խոսնակների հետ հանդիպումների համար, համակարգը օգտագործում է աուդիո ճանաչումը եւ ձայնի դինամիկ կարգավորումը։ Տեխնոլոգիան «հասկանում է»՝ ով է խոսում եւ ապահովում է ձայն բոլոր մասնակիցներից՝ արդյունավետորեն նվազեցնելով ֆոնային աղմուկը:
Պատկերի որակը բարձրացնելու համար ExpertBook P5-ը հագեցած է AI-ով աշխատող Microsoft Studio Effects-ի գործառույթներով, որոնք ներառում են Background Blur. դրա շնորհիվ պարզ երեւում են դեմքերը, իսկ ֆոնի այլ տարրերը մշուշի մեջ են եւ չեն խանգարում կենտրոնանալ խոսողի վրա։ Auto Framing-ն օգտագործվում է խոսնակի վրա ավտոմատ ֆոկուսավորման, իսկ Eye Contact Teleprompter-ը՝ հանդիսատեսի հետ կոնտակտը պահելու համար:
Խելացի աուդիո գործառույթները նույնպես կարեւոր դեր են խաղում: ASUS AI Audio-ն ներառում է այնպիսի գործառույթներ, ինչպիսիք են De-reverberation-ը, որը վերացնում է սենյակի արձագանքը եւ ավելի պարզ դարձնում ձայնը: AI Noise Reduction Speaker-ը եւ AI Acoustic Echo Cancellation-ը արդյունավետորեն նվազեցնում են ֆոնային աղմուկը եւ անցանկալի ազդանշանները՝ ապահովելով հստակ ձայն:
AI-ի վրա հիմնված անվտանգությունը
Բազմաթիվ կիբեռսպառնալիքների եւ տեղեկատվության արտահոսքերի աշխարհում ASUS-ն առաջարկում է տվյալների անվտանգության համար նորարարական լուծումներ աշխատանքի յուրաքանչյուր փուլում: Գաղտնի տեղեկատվության հետ աշխատող օգտատերերի համար ExpertBook շարքը առաջարկում է միջոցառումների լայն շրջանակ՝ ապարատային պաշտպանությունից մինչեւ տվյալների պաշտպանություն BIOS-ի մակարդակում:
Սրա հիմքում է Intel Threat Detection տեխնոլոգիան, որն օգտագործում է AI-ը պոտենցիալ սպառնալիքները հայտնաբերելու համար՝ կանխելով դրանք նախքան վնաս պատճառելը:
Օգտագործվում է նաեւ Intel Silicon Security Engine գործիքը, որը պաշտպանում է սարքը հարձակումներից եւ երաշխավորում անվտանգությունը մինչեւ BIOS մակարդակ: Անվտանգ գործարկումը (Secure Boot) եւ նոթբուքի տեղեկատվական անվտանգության համար ներկառուցված TPM մոդուլն աշխատում են անմիջապես սարքը միացնելու պահից:
ExpertBook P նոթբուքերում ներառված են McAfee-ի գործառույթները՝ ներառյալ deepfake բովանդակության ճանաչման համակարգը, որն աշխատում է Intel Core Ultra նեյրոնային պրոցեսորով: Այս տեխնոլոգիաները կարող են հայտնաբերել եւ արգելափակել վնասակար բովանդակությունը՝ պահպանելով տվյալների գաղտնիությունն՝ առանց այն ամպ ուղարկելու, քանի որ բոլոր մշակումները կատարվում են հենց լոկալ սերվերում:
Անվտանգության այս առաջադեմ AI գործառույթները հասանելի են ոչ միայն պրեմիում դասի ExpertBook P5 մոդելում, այլեւ շարքի այլ սարքերում՝ ներառյալ ExpertBook B3-ը եւ B5-ը: Բոլոր մոդելները հագեցած են TPM 2.0 մոդուլներով եւ աջակցում են անվտանգության գործառույթներին, ինչպիսիք են սմարթ քարտի սքաները․ աշխատում է երկքայլ նույնականացումը, երբ մուտք եք գործում գաղտնաբառով եւ սմարթ քարտով:
Այս մոտեցման շնորհիվ ASUS ExpertBook նոթբուքերը ունիվերսալ եւ հուսալի գործիքներ են այն ընկերությունների համար, որոնք գնահատում են ոչ միայն արդյունավետությունը, այլեւ կորպորատիվ տեղեկատվության առավելագույն պաշտպանությունը:
Բիզնեսի ապագան AI տեխնոլոգիաների հետ
Արագ զարգացող տեխնոլոգիաների պայմաններում ASUS-ը տրամադրում է լուծումներ, որոնք օգնում են բիզնեսին քայլել ժամանակին համընթաց: ExpertBook շարքի նոթբուքերը հագեցած են բոլոր անհրաժեշտ AI գործիքներով, որոնք ապահովում են արտադրողականության, անվտանգության եւ հաղորդակցման բարձր որակի աջակցություն: Նորարարության միջոցով այս սարքերն օգնում են ավտոմատացնել գործընթացները, բարելավել աշխատանքի որակը եւ ապահովել տվյալների անվտանգությունը, որպեսզի ընկերությունները կարողանան մրցունակ մնալ եւ դիմակայել այսօրվա շուկայի մարտահրավերներին:

11:02 | 27.11.24 | Новости | 8311
Искусственный интеллект стал незаменимой частью любого бизнеса в 2024 году. В первую очередь ИИ помогает компаниям автоматизировать процессы, трансформируя способы получения информации, дает стратегические рекомендации и помогает принимать эффективные решения, анализируя данные и улучшая взаимодействие с клиентами.
Скорость распространения ИИ поражает. Искусственный интеллект стал частью рабочего процесса практически всех профессионалов от офис-менеджеров до дизайнеров, режиссеров и банкиров. Следовательно, вне зависимости от сферы деятельности, все компьютеры и гаджеты также должны адаптироваться к этим требованиям. Производители ноутбуков быстро сориентировались, представив устройства, которые могли бы сочетать компактность, премиальный внешний вид, производительность для работы с большим количеством данных и поддержку разнообразных инструментов и программ с использованием ИИ.
Современные ИИ возможности для продуктивной работы от ASUS
На фоне развития ИИ технологий компания ASUS, известная высококачественными ноутбуками для любых сценариев использования, представила новые инновационные решения. С начала 2024 года пользователи смогли опробовать компьютеры класса Copilot+ для различных задач будь то гейминг или творчество. Бренд также сосредоточился на решениях для повышения продуктивности в условиях современного рабочего процесса.
Именно для этих целей на выставке IFA компания представила линейку устройств ExpertBook – ноутбуков с инновационными решениями ИИ, сочетающими в себе производительность, портативность и безопасность для управления бизнеса. Функции ИИ на устройствах ExpertBook упрощают анализ данных, обработку документации, организацию встреч и совещаний, то есть процессов, которые традиционно отнимают много ресурсов и времени. Флагманом линейки стал суперсовременный ExpertBook P5 – не просто ноутбук, а помощник для решения и упрощения повседневных рабочих задач с помощью ИИ. Это касается не только автоматизации процессов, но и безопасности, которая особенно важна в мире постоянных киберугроз.
В этом устройстве, как и других ноутбуках серии ExpertBook P внедрена инициатива ASUS AI for Work. То, есть инновационные технологии помогают использовать мощь ИИ для повышения производительности и безопасности в ключевых аспектах, таких, как продуктивность, улучшение качества графики и аудио, а также безопасность.
●    Инструменты AI Collaboration (ИИ сотрудничество) включает технологии улучшающие качество аудио и видео для проведения презентаций и видеоконференций.
●    Инструменты AI Productivity помогают с переводом в реальном времени или автоматическим созданием протоколов встреч.
●    Наконец, технологии AI Security обеспечивают безопасность данных с помощью автоматических водяных знаков, резервного копирования и безопасного серфинга в интернете.
Решение бизнес-задач с помощью других ноутбуков серии ExpertBook
Кроме флагманской модели P5, ASUS предлагает и другие более экономичные варианты для работы с ИИ. Серию P1 с моделями P1403 и P1503, а также ExpertBook B5 и B3.
Ноутбуки P1 позиционируется как более бюджетные устройства. В них есть 14-дюймовая версия (P1403), а также ноутбук с экраном на 15 дюймов (P1503). Оба дисплея имеют разрешение Full HD. В базовом варианте ExpertBook P1 работает на процессоре Intel Core i3 вместе с 8 ГБ оперативной памяти. Пользователи при покупке могут выбрать версию и на более мощном Core i7. Эти устройства тоже в полной мере использует ИИ-возможности, как и ноутбук серии P5. Они поддерживают цифрового ассистента Copilot для Windows, оснащены функциями двухстороннего интеллектуального шумоподавления, распознаванием голосов, переводом субтитров и функциями для улучшения безопасности.
ExpertBook B5 и ExpertBook B3 ориентированы на корпоративных пользователей, которые нуждаются в высокой мобильности и безопасности.
ExpertBook B5, с процессором Intel Core Ultra и графикой NVIDIA RTX 2050, обеспечивает высокую производительность, поддерживая ИИ-ассистента Microsoft Copilot. Эта функция помогает с автоматизацией рутинных задач, улучшая продуктивность сотрудников. Ноутбук также оснащен двухканальной памятью SO-DIMM и поддержкой до двух SSD-накопителей в режиме RAID, что обеспечивает быструю обработку данных и высокую надежность системы.
По сравнению с моделями трехлетней давности производительность в ноутбуке B5 также, как в модели B3 увеличена до 59%, а скорость генеративного ИИ выросла на 73%. Эти процессоры повышают эффективность энергопотребления в 2,5 раза и снижают нагрузку на процессор для ИИ-задач, что продлевает время автономной работы.
В модели ExpertBook B3 так же, как и в модели B5 применяется улучшенное качество видео и звука. Поддержка технологий, таких как ИИ-шумоподавление и ИИ-камера, позволяет участникам видеоконференций слышать и видеть собеседников без помех.
Обе модели оснащены расширенными функциями безопасности, а также поддерживают ASUS Control Center, что облегчает работу IT-администраторам, позволяя легко управлять подключениями и оптимизировать производительность сети. В целом благодаря соотношению цена-качество именно эти модели прекрасно подойдут для малого бизнеса.
Бизнес-встречи будущего
Количество инновационных ИИ-функций в ноутбуках ASUS ExpertBook впечатляет, и может быть сложно сразу понять, как использовать их в реальных задачах. Чтобы помочь разобраться, давайте рассмотрим конкретные сценарии применения, которые покажут, как каждый инструмент может облегчить и оптимизировать рабочие процессы.
Представьте встречу с участием коллег из разных стран. С помощью ИИ ExpertBook P5 мгновенно записывает встречу. Благодаря функции перевода в реальном времени, участники могут свободно общаться: система мгновенно переводит и отображает субтитры, повышая качество общения. Функция AI Summary выделяет ключевые моменты, помогая участникам сосредоточиться на основных темах без необходимости переслушивать встречу в записи.
Теперь перейдем к качеству картинки и аудио. Для примера встреча, на которой участвуют несколько спикеров в оживленном помещении. В режиме Single Presenter ноутбук ExpertBook P5, используя ИИ-технологии Beamforming и Voiceprint, записывает голос одного докладчика, подавляя посторонний шум. Это обеспечивает кристально чистую запись голоса даже в шумном офисе, так как микрофон концентрируется исключительно на говорящем. В режиме Multi-presenter, предназначенном для совещаний с несколькими выступающими, система использует распознавание звука и динамическую настройку громкости, чтобы определить, кто говорит, и поддерживать равномерный звук от всех участников, эффективно подавляя фоновый шум.
Для улучшения качества картинки, в частности ExpertBook P5 оснащен набором функций Microsoft Studio Effects на базе ИИ, которые включают Background Blur для устранения отвлекающих факторов, Auto Framing для автофокусировки на выступающем, и Eye Contact Teleprompter для сохранения визуального контакта с аудиторией.
Интеллектуальные аудио-функции также играют важную роль. ASUS AI Audio включает такие возможности, как De-reverberation, устраняющий эхо в помещениях, делая речь четче. AI Noise Reduction Speaker и AI Acoustic Echo Cancellation эффективно борются с фоновым шумом и нежелательными сигналами, что обеспечивает предельно ясное звучание голоса.
Безопасность на базе ИИ
В современном мире многочисленных киберугроз и утечек информации, ASUS предлагает инновационные решения для защиты данных на каждом этапе работы. Для пользователей, работающих с конфиденциальной информацией, серия ExpertBook предлагает широкий спектр мер, начиная с аппаратной защиты и заканчивая защитой данных на уровне BIOS.
В основе лежит технология Intel Threat Detection, которая с помощью ИИ выявляет потенциальные угрозы, предотвращая их еще до того, как они смогут нанести ущерб.
Также используется инструмент Intel Silicon Security Engine, который защищает прошивку от атак и гарантирует безопасность устройств вплоть до уровня BIOS. Работает безопасный запуск (Secure Boot) и встроенный TPM-модуль для информационной безопасности ноутбука сразу же с момента включения устройства.
В ноутбуках ExpertBook P также интегрированы функции от McAfee, включая систему для распознавания deepfake-контента, которая работает на основе нейропроцессора Intel Core Ultra. Эти технологии позволяют обнаруживать и блокировать вредоносные материалы, сохраняя конфиденциальность данных без отправки их в облако, поскольку вся обработка осуществляется локально.
Эти продвинутые ИИ-функции безопасности доступны не только в топовой модели ExpertBook P5, но и в других устройствах серии, включая ExpertBook B3 и B5. Все модели оснащены модулями TPM 2.0 и поддерживают средства защиты, такие как сканер смарт карт для двухфакторной аутентификации при входе в систему – по паролю и смарт-карте.
Такой подход делает ноутбуки ASUS ExpertBook универсальными и надежными инструментами для бизнеса, которым важны не только производительность, но и максимальная защита корпоративной информации.
Будущее бизнеса с ИИ
В условиях стремительно развивающихся технологий ASUS предлагает решения, которые помогают бизнесу идти в ногу со временем. Ноутбуки серии ExpertBook оснащены всеми необходимыми инструментами ИИ, обеспечивая поддержку продуктивности, безопасности и качества коммуникации. Благодаря инновациям эти ноутбуки помогают автоматизировать процессы, улучшить качество работы и гарантировать безопасность данных, чтобы компании могли быть оставаться конкурентоспособными и полностью готовыми к вызовам современного рынка.