12:44 | 16.07.24 | Նորություններ | 8910
ԱՏՁՄ գործադիր տնօրեն Սարգիս Կարապետյանը եւ «Մատենա»-ի համահիմնադիր ու տնօրեն Ռուբեն Հայրապետյանը ստորագրել են հուշագիր, որպեսզի համախմբեն ջանքերը միջազգային բիզնեսի եւ գործընկերային ցանցի միավորմամբ՝ աջակցելու WCIT2024/DigiTec-ի կազմակերպմանը։
Այս համաձայնագրի նպատակն է համագործակցել Նորարարության եւ Տեխնոլոգիաների Համաշխարհային Կոնգրեսի (WCIT2024/DigiTec) հետ եւ աջակցել դրա կազմակերպմանը:
«WCIT2024/DigiTec-ը եզակի հնարավորություն է տալիս համագործակցելու «Մատենա» միջազգային դպրոցի հետ՝ կոնգրեսի կազմակերպման համար։ ԱՏՁՄ-ի եւ Մատենայի համատեղ աշխատանքում մենք մեծ ներուժ ենք տեսնում, ինչը կբարձրացնի կազմակերպչական աշխատանքների ակտիվությունը եւ կմիավորի համատեղ միջազգային բիզնես եւ գործընկերային ցանցերը»,- ասել է WCIT2024//DigiTec-ի կազմկոմիտեի գործադիր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը։
WCIT2024/DigiTec-ը տեղի կունենա հոկտեմբերի 4-7-ը՝ «ՄՏՔԻ ՈՒԺԸ. Արհեստական բանականություն՝ սահմաններից այն կողմ՝ էթիկայի շրջանակում» խորագրով:
«Այս համագործակցությունը չափազանց կարեւոր է մեզ համար: Մեր մասնագիտական ներուժը համադրելով ԱՏՁՄ-ի լայնածավալ փորձառության հետ տեխնոլոգիական ոլորտում՝ համոզված ենք, որ WCIT2024/DigiTec-ը նոր բարձունքների կհասնի ինչպես կազմակերպման, այնպես էլ ազդեցության առումով»,- նշել է «Մատենա» միջազգային դպրոցի համահիմնադիր եւ տնօրեն Ռուբեն Հայրապետյանը։
Համաժողովի օրակարգը ընդգրկում է լայն աշխարհագրությամբ մասնակիցներ. միջոցառման օրերին ավելի քան 2000 միջազգային պատվիրակ կայցելի Հայաստան:

12:44 | 16.07.24 | News | 8863
Sargis Karapetyan, CEO of UATE, and Ruben Hayrapetyan, Co-founder and CEO of Matena, signed the MoU to unite efforts in bringing together international business and partnership networks to support WCIT2024/DigiTec's organizational activities.
"WCIT2024/DigiTec” presents a unique opportunity for collaboration with Matena for the execution of the Congress. We see great synergy in the joint efforts of UATE and Matena, which will enhance the organizational activities and bring together international business and partnership networks to Armenia,"-said Hayk Karapetyan, Executive Director of the Organizing Committee of WCIT2024//DigiTec.
WCIT2024/DigiTec will take place from October 4–7, 2024, at the Karen Demirtchian Complex in Yerevan. The Congress will highlight the significance of applied sciences, investments, and the technological presence across various regions and economies focusing on the main headline "THE POWER OF MIND: AI Beyond Limits, Within Ethics."
"I am delighted to share that we finally have the opportunity to collaborate with UATE in support of the Congress's high-level execution. This partnership is incredibly significant for us at Matena. By combining our expertise with UATE's extensive experience in the technology sector, we are confident that WCIT2024/DigiTec will have new achievements and reach new heights in terms of organization and impact,"-said Ruben Hayrapetyan, Co-founder and CEO of Matena.
The conference agenda includes participants from a wide geographic area, with more than 2,000 international delegates expected to visit Armenia during the event.