14:33 | 02.05.24 | Նորություններ | 4530
Բիզնեսի եւ տեխնոլոգիական խորհրդատու, Google Cloud-ի տարբեր պրոդուկտների եւ ներգրավվածության մոդելների մրցանակակիր գործընկեր SADA, an Insight companyհայտարարում է իր նոր GenAI Journey Accelerator խորհրդատվական առաջարկի մասին:
GenAI Journey Accelerator-ն առաջարկում է համապարփակ ռազմավարություն եւ ճանապարհային քարտեզ, որի նպատակն է AI-ի ինտեգրման ճանապարհին բիզնեսներին ուղղորդել՝ բացելով նոր հնարավորություններ նորարարության եւ աճի համար:
Google Cloud-ի տվյալների եւ արհեստական բանականության 2024 թվականի միտումների զեկույցի համաձայն, թվային բիզնեսի առաջնորդների 54%-ն ընդունում է, որ հմտությունների պակասն իրենց խանգարում է հետեւել փոփոխությունների տեմպին։ Շատ թվով կազմակերպություններ սկսում են AI նախագծեր, որոնք որեւէ արժեք չեն ավելացնում բիզնեսին:
Հաճախորդների այս խնդիրները լուծելու համար SADA-ն ստեղծել է GenAI-ի ներդրման բազմաքայլ համակարգ, որը սկսվում է GenAI Workshop-ից, որտեղ հաճախորդները ստանում են հիմնական գիտելիքները GenAI-ի հնարավորությունների եւ Google Cloud-ի AI պրոդուկտների փաթեթի մասին։
«SADA-ն հավատարիմ է արհեստական բանականության կիրառմամբ բիզնեսը հզորացնելու հանձնառությանը։ Ապագա մրցունակությունը գնահատելու ժամանակ հարց է առաջանում, թե AI-ը որքանով կարող է նպաստել ընկերությունների ընդլայնմանը՝ ավելի շատ աշխատակիցներ ընդունելու ավանդական տարբերակի համեմատ։ Պատասխանը AI-ի արդյունավետ կիրառման մեջ է, որի արդյունքում բարելավվում է ներդրումների վերադարձը»,- նշել է SADA-ի AI-ի, տվյալների եւ ոլորտային լուծումների համաշխարհային տնօրեն Սքոթ Բերգքվիստը:
Այս գործիքը SADA Flex ծառայությունների հետ համակցելով, բիզնեսները կարող են լուծել AI-ի հետ կապված մարտահրավերները՝ միաժամանակ օգտագործելով Google Cloud-ի վերջին տեխնոլոգիական նվաճումները, ներառյալ՝ Vertex AI հարթակը, Gemini մոդելները, Gemini Code Assist-ը եւ BigQuery-ի վերջին AI թարմացումները:

SADA, an Insight company, a leading business and technology consultancy and award-winning Google Cloud Premier Partner across various products and engagement models, today announced the launch of its new GenAI Journey Accelerator consultative offering.
Poised to transform the landscape of AI adoption within organizations, the GenAI Journey Accelerator offers a comprehensive strategy and roadmap designed to guide businesses through the complexities of AI integration while unlocking opportunities for innovation and growth.
According to Google Cloud’s 2024 Data and AI Trends report, 54% of digital leaders say there is a skills gap preventing them from keeping up with the pace of change, as many organizations start AI projects that don’t provide business value. To address these customer challenges, SADA created a multi-stage GenAI adoption framework that begins with the GenAI Workshop, where customers build a core understanding of what is possible with GenAI and the suite of Google Cloud AI products.
“At SADA, we're committed to empowering businesses through the application of AI. As businesses evaluate future competitiveness, a question emerges: How much AI can companies leverage compared to traditional scaling through increased hiring?” said Scott Bergquist, Global Director, AI, Data and Industry Solutions at SADA. “The answer lies in effectively utilizing AI to drive ROI, and the GenAI Journey Accelerator offers a comprehensive roadmap for organizations to navigate their AI journey with confidence and clarity. We firmly believe that the future of business competitiveness hinges on AI utilization.”
Combined with SADA Flex Services, organizations are able to address challenges associated with AI adoption while evaluating the latest Google Cloud technology advancements, including the Vertex AI platform, Gemini models, Gemini Code Assist, and the latest AI updates to BigQuery.