10:31 | 26.03.24 | Նորություններ | 7788
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) հակամենաշնորհային կարգավորման վարչության տնօրեն Ալեքսեյ Սուշկեւիչը ասել է, որ Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) անդամ երկրներում շարժական ռոումինգի ծառայությունների մատուցման պայմանների հավասարեցումը եւ գների իջեցումը կսկսվի 2025 թվականի մարտի 1-ից։
«Մեզ համար օրինակ է ծառայել ռուս-բելառուսական ռոումինգը, որը կապի ծառայությունները բացարձակապես հասանելի է դարձրել ռուս բաժանորդների համար բելառուսական ցանցերում, իսկ բելառուս բաժանորդների համար՝ ռուսական ցանցերում։ 2025 թվականի մարտի 1-ից ռուս-բելառուսական ռոումինգի մոդելը կտարածվի ԵԱՏՄ բոլոր հինգ երկրներում»,- ասել է Սուշկեւիչը «Բելառուս-1» հեռուստաալիքի եթերում։

10:31 | 26.03.24 | Новости | 7933
Директор департамента антимонопольного регулирования Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Алексей Сушкевич сказал, что выравнивание условий предоставления услуги мобильного роуминга и снижение цен на него в странах - участницах Евразийского экономического союза (ЕАЭС) заработает с 1 марта 2025 года.
«Образцом для нас является российско-белорусский роуминг, который сделал услуги связи абсолютно доступными для российских абонентов в белорусских сетях и для белорусских абонентов - в российских сетях. С 1 марта 2025 года модель российско-белорусского роуминга будет распространяться на все пять стран», - сказал Сушкевич в эфире телеканала «Беларусь-1».