10:13 | 05.12.23 | Նորություններ | 11223
Լուծումների գլոբալ ինտեգրատոր Insight Enterprises-ը հայտարարել է, որ ձեռք է բերել ամպային բիզնեսի եւ տեխնոլոգիաների առաջատար խորհրդատու եւ Google Cloud-ի՝ վեց անգամ տարվա լավագույն գործընկեր ճանաչված SADA ընկերությունը:
SADA-ն ամպային տիրույթում իր զգալի փորձով եւ մասշտաբով ընդլայնում է Insight-ի առաջարկները հաճախորդներին: Ձեռքբերումն ամրապնդում է Insight-ի դիրքը՝ որպես ամպային տվյալների, արհեստական բանականության, կիբերանվտանգության, խելացի լուծումների եւ ծառայությունների մատակարար աշխարհի առաջատար էկոհամակարգերում՝ Microsoft Azure-ում, Google Cloud-ում եւ Amazon Web Services-ում (AWS):
Ձեռքբերման շնորհիվ Insight-ին է ավելանում Google Cloud էկոհամակարգում մասնագիտացած մոտ 850 մասնագետ՝ ընդհանուր թիմը հասցնելով ավելի քան 14,500-ի՝ 26 երկրում հաճախորդներին սպասարկելու համար:
«SADA-ի համագործակցությունը Google Cloud-ի հետ կբարելավի տարբեր ամպերում աշխատող հաճախորդներին սպասարկելու մեր կարողությունը եւ կարագացնի Գեներատիվ AI-ի պես լայն պահանջարկ ունեցող տեխնոլոգիաների ներդնելը։ Այս ձեռքբերումով մենք լուծումների առաջատար ինտեգրատոր դառնալու մեծ քայլ ենք անում՝ կենտրոնանալով շուկայի աճի ամենակարեւոր հատվածների՝ ամպերի, տվյալների, AI-ի, կիբերանվտանգության եւ edge-ի վրա: Բացի դրանից, մեր պորտֆոլիոյին ավելանում են SADA-ի՝ Google Cloud-ից օգտվող հաճախորդները, ինչպես նաեւ Google Cloud-ի մասնագիտացված վաճառքի եւ տեխնիկական ռեսուրսները»,- նշել է Insight-ի Հյուսիսային Ամերիկայի նախագահ Դի Բըրգերը:
«Մենք Insight ենք բերում ինչպես Google Cloud էկոհամակարգի տեխնիկական եւ սպասարկման մեծ համբավ, այնպես էլ Google Cloud-ի լուծումների հետ աշխատելու մեծ փորձ: Insight-ի ռեսուրսները, հաճախորդների գլոբալ բազան եւ լայն տեխնոլոգիական գործընկերությունը մեզ հնարավորություն են տալիս ավելի արագ մուտք գործել նոր շուկաներ եւ ավելի շատ հաճախորդների ներկայացնել Google Cloud-ի հնարավորությունները»,- նշել է SADA-ի նախագահ եւ գործադիր տնօրեն Թոնի Սաֆոյանը։
SADA-ն պրոֆեսիոնալ ծառայությունների շուկայի առաջատար է եւ Google Cloud-ի լուծումների մատակարար մրցանակակիր ընկերություն: 2000 թվականից սկսած՝ SADA-ի փորձագետների թիմը պատրաստակամորեն օգնում է առողջապահության, մեդիայի, ժամանցի, մանրածախ առեւտրի, արտադրության եւ հանրային ոլորտի հաճախորդներին՝ լուծելու ծառացած ամենաբարդ խնդիրները, որպեսզի նրանք կարողանան կենտրոնանալ նպատակների իրականացման վրա:

10:13 | 05.12.23 | News | 9705
Insight Enterprises, a global Solutions Integrator driving client success through digital innovation, announced that it has completed the acquisition of SADA, a leading cloud business and technology consultancy and six-time Google Cloud Partner of the Year.
SADA adds significant expertise and scale and enhances Insight’s cloud offerings to clients. The acquisition strengthens Insight’s current position as a provider of cloud, data, artificial intelligence, cybersecurity and intelligent edge solutions and services across the world’s top hyperscale ecosystems: Microsoft Azure, Google Cloud and Amazon Web Services (AWS).
The acquisition adds approximately 850 professionals dedicated to the Google Cloud ecosystem, increasing Insight’s overall team to more than 14,500 teammates across 26 countries to serve clients globally.
“SADA’s partnership with Google Cloud will enhance our ability to serve clients who operate across multiple clouds, and accelerate adoption of widely sought-after technologies like GenAI,” said Dee Burger, Insight North America president. “With this acquisition, we are taking a significant step forward to becoming the leading Solutions Integrator, focused on the most critical segments of market growth — cloud, data, AI, cybersecurity and edge. In addition, we also add SADA’s Google Cloud clients to our portfolio, along with specialized Google Cloud selling and technical resources.”
Tony Safoian, SADA president and CEO, said: “We bring to Insight both a strong technical and service reputation within the Google Cloud ecosystem and deep expertise in the Google Cloud portfolio of solutions. Insight’s resources, global client base and broad technology partnerships will allow us to expand faster into new markets and bring the power of Google Cloud to even more clients.”
SADA is a market leader in cloud consultancy and technical services, and an award-winning solutions provider of Google Cloud. Since 2000, SADA has been committed to helping customers in healthcare, media, entertainment, retail, manufacturing and the public sector solve their most complex challenges so they can focus on achieving their boldest ambitions.