14:20 | 25.10.23 | Նորություններ | 19141
EasyPay ֆինտեխ ընկերությունը սկսում է համագործակցել Armenian Code Academy-ի հետ, որի հիմքում Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին աջակցելն է։
Կարեւորելով կրթության դերը՝ EasyPay-ը տրամադրում է 11 կրթաթոշակ՝ ACA-ում անվճար սովորելու համար։ Ցանկացողները հնարավորություն ունեն մասնակցել ամենապահանջված դասընթացներին ու ունենալ ներկայում ամենամեծ տարածումն ունեցող մասնագիտությունները շուկայում։
Կրթաթոշակները տրամադրվում են ծրագրավորման, գրաֆիկ դիզայնի, UI/UX դիզայնի, մեքենայական ուսուցման, տվյալագիտության, տվյալների վերլուծության դասընթացներին մասնակցելու համար։ Դասընթացներն անցկացվում են ինչպես սկսնակ, այնպես էլ խորացված մակարդակներով։
«EasyPay-ը հավատում է, որ համագործակցությունը կծառայի իր նպատակին, եւ մեր հայրենակիցները կկարողանան իրացնել իրենց ներուժը Հայաստանում»,- ասված է ընկերության հաղորդագրությունում:

14:20 | 25.10.23 | Новости | 19505
Финтех компания EasyPay начинает сотрудничество с Armenian Code Academy, в основе которого лежит поддержка наших соотечественников, вынужденно переселенных из Арцаха.
Придавая большое значение роли образования, EasyPay предоставляет 11 стипендий для бесплатного обучения в ACA. Желающие имеют возможность принять участие в самых актуальных курсах и овладеть самыми востребованными профессиями на рынке.
Стипендии предлагаются по таким направлениям, как: программирование, графический дизайн, UI/UX дизайн, машинное обучение, наука о данных и аналитика данных. Курсы проводятся как для начинающих, так и для тех, кто хочет углубиться в профессию.
«EasyPay верит, что сотрудничество послужит своей цели, и наши соотечественники смогут использовать свой потенциал в Армении», - говорится в сообщении компании.