17:02 | 12.09.23 | Նորություններ | 21321
Ucom ամառային առաջարկի շրջանակում Բուլղարիայում՝ Yettel, Հունաստանում՝ Cosmote, Իսպանիայում՝ Orange եւ Մոնտենեգրոյում Mtel օպերատորների ցանցում ինտերնետի իջեցված սակագինը կմնա անփոփոխ՝ 9 Դ/ՄԲ։
Միեւնույն ժամանակ Կիպրոսի` epic, Իտալիայի` WINDTRE եւ Vodafone, ինչպես նաեւ Հունաստանի Vodafone օպերատորների ցանցում բաժանորդները կշարունակեն օգտվել ինտերնետի՝ 15 դրամ/ՄԲ սակագնից:
«Ucom շարժական կապի բաժանորդները միշտ կարող են Ucom բջջային հավելվածից ընտրել «Ինտերնետ ռոումինգում» 300 ՄԲ, 1ԳԲ, 2ԳԲ, 3ԳԲ եւ ամենածավալուն՝ «Ինտերնետ ռոումինգում 8ԳԲ» փաթեթներից մեկը, որպեսզի ցանկացած պահի ճամփորդության ընթացքում կապի մեջ մնան իրենց մտերիմների հետ ամենամատչելի տարբերակով»,- նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հիշեցնենք, որ 9 դրամ/ՄԲ սակագինն անժամկետ գործում է Եգիպտոսում՝ Orange, Վրաստանում՝ Geocell/Magticom, ԱՄԷ-ում՝ du եւ ԱՄՆ-ում՝ T-Mobile օպերատորներին միանալիս: Հավելենք նաեւ, որ ռոումինգի ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել Հայաստանից մեկնելուց առաջ՝ Ucom բջջային հավելվածի օգնությամբ կամ հավաքելով *121# եւ հետեւելով սմարթֆոնի էկրանին հայտնվող հրահանգներին:

17:02 | 12.09.23 | News | 21640
Following the holiday season, as part of the Ucom summer offer, the reduced internet rate will remain unchanged on the networks of Yettel in Bulgaria, Cosmote in Greece, Orange in Spain, and Mtel in Montenegro, which will continue to offer the rate of 9 AMD/MB.
Meanwhile, subscribers on the networks of Epic in Cyprus, WINDTRE and Vodafone in Italy, and Vodafone in Greece will continue to be charged the internet rate of 15 AMD/MB.
"Ucom mobile subscribers can always choose from a range of bundles, including 300MB, 1GB, 2GB, 3GB, and the largest “Internet in Roaming 8GB” through the Ucom mobile app to stay in touch with their close ones affordably while traveling," said Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
Let us also remind that the 9 AMD/MB tariff applies indefinitely when connecting to Orange in Egypt, Geocell/Magticom in Georgia, du in the UAE, and T-Mobile in the USA. It's important to note that the roaming service must be activated before departure from Armenia via the Ucom mobile application or by dialing *121# and following the instructions on the smartphone.