17:02 | 12.09.23 | Նորություններ | 21321
Ucom ամառային առաջարկի շրջանակում Բուլղարիայում՝ Yettel, Հունաստանում՝ Cosmote, Իսպանիայում՝ Orange եւ Մոնտենեգրոյում Mtel օպերատորների ցանցում ինտերնետի իջեցված սակագինը կմնա անփոփոխ՝ 9 Դ/ՄԲ։
Միեւնույն ժամանակ Կիպրոսի` epic, Իտալիայի` WINDTRE եւ Vodafone, ինչպես նաեւ Հունաստանի Vodafone օպերատորների ցանցում բաժանորդները կշարունակեն օգտվել ինտերնետի՝ 15 դրամ/ՄԲ սակագնից:
«Ucom շարժական կապի բաժանորդները միշտ կարող են Ucom բջջային հավելվածից ընտրել «Ինտերնետ ռոումինգում» 300 ՄԲ, 1ԳԲ, 2ԳԲ, 3ԳԲ եւ ամենածավալուն՝ «Ինտերնետ ռոումինգում 8ԳԲ» փաթեթներից մեկը, որպեսզի ցանկացած պահի ճամփորդության ընթացքում կապի մեջ մնան իրենց մտերիմների հետ ամենամատչելի տարբերակով»,- նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հիշեցնենք, որ 9 դրամ/ՄԲ սակագինն անժամկետ գործում է Եգիպտոսում՝ Orange, Վրաստանում՝ Geocell/Magticom, ԱՄԷ-ում՝ du եւ ԱՄՆ-ում՝ T-Mobile օպերատորներին միանալիս: Հավելենք նաեւ, որ ռոումինգի ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել Հայաստանից մեկնելուց առաջ՝ Ucom բջջային հավելվածի օգնությամբ կամ հավաքելով *121# եւ հետեւելով սմարթֆոնի էկրանին հայտնվող հրահանգներին:

17:02 | 12.09.23 | Новости | 21632
После сезона каникул сниженный тариф интернета в роуминге от Ucom, который был введен в рамках летнего предложения, останется на уровне 9 драмов/МБ в сетях операторов Yettel в Болгарии, Cosmote в Греции, Orange в Испании и Mtel в Черногории.
В то же время абоненты, подключающиеся к сетям операторов epic на Кипре, WINDTRE и Vodafone в Италии, а также Vodafone в Греции продолжат пользоваться интернетом по тарифу в 15 драмов/МБ.
«Абоненты мобильной связи Ucom всегда могут выбрать один из пакетов «Интернета в роуминге» в 300МБ, 1ГБ, 2ГБ, 3ГБ и самый обширный пакет - «Интернет в роуминге 8ГБ» - в мобильном приложении Ucom, чтобы во время путешествия оставаться на связи со своими близкими в любое время и по максимально доступной цене», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Напомним, что тариф в 9 драмов/МБ действует бессрочно при подключении к сетям операторов Orange в Египте, Geocell/Magticom в Грузии, du в ОАЭ и T-Mobile в США. Добавим также, что услугу роуминга необходимо подключить перед отбытием из Армении посредством мобильного приложения Ucom или набрав на смартфоне *121# и следуя указаниям.