17:50 | 25.04.23 | Նորություններ | 9083
BANA Angels բիզնես հրեշտակների ցանցը 170 հազար դոլարի չափով ներդրում է կատարել ViralMango ստարտափում` ուղիղ եւ սինդիկատ ներդրումների տարբերակով։
Ավելի վաղ ViralMango-ն հայտարարել էր ներդրումների նախասաղմնային փուլը փակելու մասին:
ViralMango-ն արհեստական բանականության տեխնոլոգիայի օգնությամբ ինֆլուենսերներին կապում է բրենդերի հետ եւ ստեղծում համագործակցության հնարավորություններ: Հարթակը ամբողջական լուծում է, որը թույլ է տալիս գտնել համապատասխան ինֆլուենսերների, ինչպես նաեւ ստեղծել, կառավարել եւ վերլուծել ինֆլուենսեր մարքեթինգի արշավներ:
«Ուրախ ենք աջակցել ViralMango-ին այս կարեւոր փուլում եւ վստահ ենք, որ ստարտափը հաստատուն քայլերով նորանոր հաջողություններ կգրանցի»,- նշել է BANA Angels-ի տնօրեն Սոնա Վեզիրյանը:
«Մենք շնորհակալ ենք BANA հրեշտակներին, որոնք առաջին ներդրողներից են, որ հավատացել են մեզ եւ մեր առաքելությանը: Նրանց ներդրումները եւ աջակցությունը հնարավորություն կտան արագացնել մեր աճը եւ շարունակել նորարարություններ կատարել ոլորտում »,- նշել է ViralMango-ի հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Ռեմ Դարբինյանը:
ViralMango-ն 2022 թվականից սկսած հարթակ է տրամադրել 150-ից ավելի հաճախորդի՝ հաջողակ ինֆլուենսեր մարքեթինգի իրականացման համար: Հարթակի վերլուծական գործիքը հնարավորություն է տալիս վերլուծել շուրջ 133,6 միլիոն ինֆլուենսերի տվյալները:
Կարդացեք iTel.am-ի ViralMango. Ինֆլուենսերներին ու բիզնեսին մեկ հարթակում միավորող նոր ստարտափ հոդվածը:

BANA Angels, the 1st and most active angel network in Armenia, has invested 170 thousand dollars in ViralMango startup via direct investment and Syndicate by BANA.
Earlier ViralMango announced closing the pre-seed round.
ViralMango is an influencer marketing platform that connects brands with influencers and enables effortless collaboration. It's an end-to-end marketing solution for social influencer discovery, deep analytics, influencer-relationship management, and Influencer Marketing performance analysis.
"We are glad to support ViralMango at this important stage, and, surely, the startup will steadily achieve new successes," said Sona Veziryan, director of BANA Angels.
“We are grateful to BANA Angels for being one of the first investors to believe in us and our mission. Their investment and support will enable us to accelerate our growth and continue to innovate in our industry. We couldn't be happier to have them on board and look forward to working together to achieve our shared vision for the future,” said Rem Darbinyan, the founder and CEO of ViralMango.
ViralMango has provided a platform for the successful completion of influencer marketing for 150+ clients since 2022. Its discovery and analytics tool has access to deep data of 133.6 million creators worldwide.