12:39 | 13.03.23 | Նորություններ | 11654
Հայաստանի պետական մարմինները եւ Google Cloud-ի գործընկեր SADA-ն համատեղում են ջանքերը՝ ՀՀ ամբողջ տարածքում կրթության հավասար հնարավորությունների, կրթական համակարգի թվայնացման զարգացման համար Google Workspace for Education Fundamentals ծառայությունների եւ գործիքակազմի ներդրման ուղղությամբ:
Մարտի 10-ին Համագործակցության հուշագիր է ստորագրվել Հայաստանի էկոնոմիկայի, Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի, Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունների եւ պրոֆեսիոնալ ծառայությունների համաշխարհային մատակարար SADA ընկերության միջեւ:
«Հայաստանի պետական մարմինները կարեւորում են տեխնոլոգիական ծառայությունների մատակարարման համաշխարհային առաջատար ընկերությունների փորձը, ինչպես նաեւ քայլեր են ձեռնարկում Հայաստանի հանրակրթական դպրոցներում կրթության մակարդակի բարելավման, կրթական որակի չափելիության համար անհրաժեշտ գործիքների ներդրման համար: Մենք պատրաստ ենք ստեղծել բարենպաստ պայմաններ եւ մշակել աշխատանքային պլան՝ ՀՀ կրթական համակարգում Google Workspace for Education ծառայությունների եւ գործիքակազմի ինտեգրման համար, ինչպես նաեւ ապահովել համապատասխան ռեսուրսներ՝ ինտեգրման ծառայությունների մատակարարման համար»,- նշել է էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը:
«Մենք կարեւորում ենք Հայաստանում կրթական համակարգի թվայնացման, դրա արդյունքում կրթության որակի բարելավման, հեռավար կրթության զարգացման անհրաժեշտությունը: SADA-ն կապահովի ՀՀ կրթական համակարգում Google Workspace for Education գործիքակազմի եւ ծառայությունների ինտեգրումը, կներդնի Chrome OS-ը եւ Chrome OS սարքերը՝ Google-ի եւ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության հետ համագործակցությամբ»,- նշել է SADA-ի Նախագահ եւ գործադիր տնօրեն Թոնի Սաֆոյանը։
SADA-ն նաեւ կտրամադրի ռեսուրսներ նախագծի կառավարումը, ճարտարագիտությունը, փոփոխությունների կառավարման կարգերն ապահովելու համար, կաջակցի ՀՀ պետական մարմիններին արտոնագիր ստանալու հարցում՝ Google-ի որակավորման պայմաններին համապատասխան:
SADA-ն պրոֆեսիոնալ ծառայությունների առաջատար եւ Google Cloud-ի լուծումները մատակարարող մրցանակակիր ընկերություն է: SADA-ն Google Cloud-ի Տարվա գործընկեր է ճանաչվել 5 տարի անընդմեջ, ունի Google Cloud-ի 10 մասնագիտացում եւ հաճախորդներին սպասարկելու լավագույն փորձ։ Ընկերությունը 15 տարի շարունակ ընդգրկվել է Inc. ամսագրի ԱՄՆ ամենաարագ աճող 5000 մասնավոր ընկերությունների եւ երեք տարի անընդմեջ՝ Ամերիկայի լավագույն 50 աշխատատեղերի ցուցակներում։ Ընկերությունը գրասենյակներ ունի Հյուսիսային Ամերիկայում, Հնդկաստանում, Միացյալ Թագավորությունում, Իռլանդիայում, ինչպես նաեւ Հայաստանում։

12:39 | 13.03.23 | News | 11671
The RA State Bodies and Google Cloud partner SADA combine the efforts to introduce Google Workspace for Education Fundamentals services and tools for developing education system digitalization and equal opportunities for education in the entire territory of the Republic of Armenia.
The RA Ministry of Economy, the Ministry of Education, Science, Culture and Sport, the Ministry of High-Tech Industry, and a market leader in professional services SADA signed a Memorandum of Understanding on March 10.
The MOU was signed by ministers Vahan Kerobyan, Zhanna Andreasyan (signed by the deputy minister), Robert Khachatryan on the one hand, and SADA President and CEO Tony Safoian on the other hand.
“The RA State Bodies value the experience of the world's leading companies in the provision of technology services and make efforts to improve the level of education in the public schools of the Republic of Armenia and to implement the necessary tools for the measurement of educational quality. We are ready to create favorable conditions and develop an action plan to ensure the integration of Google Workspace for Education tools and services into the RA educational system and ensure adequate resources for the provision of toolkit integration services,” said Vahan Kerobyan, RA Minister of Economy.
“We attach importance to the necessity of digitalization of the educational system in our homeland Armenia, improvement of the quality of education as a result, and development of distance education. SADA will ensure integration of the RA education system to Google Workspace for Education tools and services and will implement Chrome OS along with Chrome OS devices in cooperation with Google and the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia,” said Tony Safoian, President and CEO at SADA.
SADA will also provide resources to support Project Management, Engineering, and Change Management Disciplines and will support the RA State Bodies in obtaining a license to use Google Workspace for Education Fundamentals services and tools in compliance with Google’s qualification conditions.
SADA is a market leader in professional services and an award-winning solutions provider of Google Cloud. SADA is a 5x Google Cloud Partner of the Year award winner with 10 Google Cloud Specializations and a proven track record of offering customers best-in-class service. SADA is a 15x honoree of the Inc. 5000 list of America’s Fastest-Growing Private Companies and has been named to Inc. Magazine’s Best Workplaces three years in a row. The company has offices in North America, India, Armenia, and UK/Ireland.