18:06 | 08.09.22 | Նորություններ | 33795
Շվեդական հրատարակիչ եւ բջջային խաղերի մշակող G5 Games-ն ընդլայնում է իր ներկայությունը կովկասյան տարածաշրջանում եւ նոր գրասենյակ է բացում Հայաստանում։
Ընկերության գրասենյակները տեղակայված են ամբողջ աշխարհում՝ ԱՄՆ-ում, Շվեդիայում, Մալթայում, Արեւելյան Եվրոպայում, իսկ այժմ G5 Games-ը ներկայացված կլինի նաեւ Հայաստանում։
«Երեւանը օրինաչափ ընտրություն էր G5-ի նոր գրասենյակ բացելու համար։ Այստեղ ստեղծված են հիանալի պայմաններ ՏՏ ոլորտի եւ խաղային արդյունաբերության զարգացման համար, իսկ վերջին շրջանում նկատվում է բիզնես ակտիվության բուռն աճ։ Այս պահին G5 Games-ում բացվել են ավելի քան 30 թափուր աշխատատեղեր, եւ նոր գրասենյակի հայտնվելուն պես ընկերությունը նախատեսում է համալրել թիմը տեղացի թեկնածուներով, միջոցառումներ անցկացնել նեթվորքինգի եւ խաղային համայնքի զարգացման համար»,- ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ։
Այժմ ընկերությունն ակտիվորեն զբաղվում է իր աշխատակիցների տեղափոխմամբ, ավելի քան 20 մարդ արդեն սկսել են աշխատել նոր գրասենյակում, ավելի շատ աշխատակիցներ փաստաթղթերի մշակման փուլում են։ Ընկերությունն աջակցություն է ցուցաբերում բոլոր այն աշխատակիցներին, ովքեր ցանկանում են տեղափոխվել Հայաստան. փոխհատուցում է ամբողջ ընտանիքի թռիչքի եւ սկզբնական շրջանում բնակարանների վարձակալության ծախսերը, իր վրա է վերցնում փաստաթղթերի ձեւակերպման ծախսերը եւ վճարում բժշկական ապահովագրության համար:
Հնարավորությունների ավանդական փաթեթը հասանելի է բոլոր աշխատակիցներին բոլոր վայրերում. առողջության ապահովագրություն, մարզասրահի աբոնեմենտ, անգլերենի դասընթացներ (Հայաստան տեղափոխվածների համար հասանելի է նաեւ հայերենը), մասնակցություն կրթական միջոցառումներին եւ շատ ավելին:
«Մենք իրադարձությունների նման զարգացում չէինք սպասում, եւ այժմ պարզ է, որ ընկերությունը կարող է դառնալ ավելի կայուն եւ դիվերսիֆիկացված, եթե ավելի շատ զարգացման գրասենյակներ ունենա ավելի շատ երկրներում», - ասել է G5 Games-ի գործադիր տնօրեն Վլադ Սուգլոբովը:
G5 Games-ը շվեդական հրատարակիչ է, Hidden City, Sherlock եւ Jewels շարքի բջջային հիթերի մշակող։ 900+ աշխատակիցներ աշխատում են ընկերության նախագծերի վրա ամբողջ աշխարհում (ԱՄՆ, Շվեդիա, Մալթա, Ուկրաինա, Կիպրոս, Լեհաստան, Բուլղարիա, Չեռնոգորիա, Վրաստան եւ Հայաստան):
20 տարի առաջ ընկերությունը դարձավ առաջին բջջային ծրագրավորողը ԱՊՀ-ում եւ այդ ժամանակվանից առաջատարն է խաղերի ոլորտում: Այս ընթացքում G5-ն անցել է ձեւավորման եւ զարգացման տարբեր փուլեր՝ դառնալով կայուն ընկերություն, որը կարող է ադապտացվել եւ զարգանալ շուկայական տարբեր պայմաններում։

18:06 | 08.09.22 | Новости | 33758
Шведский издатель и разработчик мобильных игр G5 Games расширяет свое присутствие в Кавказском регионе и открывает новый офис в Армении.
Офисы компании расположены по всему миру – в США, Швеции, на Мальте, в странах Восточной Европы, а теперь G5 Games будет представлена еще и в Армении.
«Ереван стал закономерным выбором для открытия нового офиса G5. Здесь созданы отличные условия для развития ИТ-отрасли и игровой индустрии, а в последнее время наблюдается стремительный рост бизнес-активности. На данный момент в G5 Games открыто больше 30 вакансий, а с появлением нового офиса компания планирует пополнять команду за счет местных кандидатов, проводить мероприятия для нетворкинга и развития игрового сообщества», - говорится в сообщении компании.
Сейчас компания активно занимается релокацией своих сотрудников, к работе в новом офисе уже приступили более 20 человек, еще больше сотрудников в процессе оформления документов. Компания оказывает поддержку всем сотрудникам, желающим переехать в Армению: компенсирует перелет для всей семьи и аренду жилья на первое время, берет на себя все расходы по оформлению документов, оплачивает медицинскую страховку.
Всем сотрудникам во всех локациях доступен стандартный набор преимуществ: медицинское страхование, абонементы в тренажерный зал, занятия английским языком (для релоцировавшихся в Армению доступен еще и армянский), участие в образовательных ивентах и многое другое.
«Мы не ожидали такого развития событий и теперь понятно, что компания может стать более устойчивой и диверсифицированной, если у нее будет больше офисов разработки в большем количестве стран», – сказал СЕО G5 Games Влад Суглобов.
В G5 уверены, что открытие новых офисов позволит компании стать еще сильнее, устойчивее и масштабнее на международной арене, а также будет еще одним бустером для развития геймдев-сообщества в регионе.
G5 Games – шведский издатель и разработчик таких мобильных хитов, как Hidden City, Sherlock и серии Jewels. Над проектами компании работают 900+ сотрудников по всему миру (США, Швеция, Мальта, Украина, Кипр, Польша, Болгария, Черногория, Грузия и Армения).
20 лет назад компания стала первым мобильным разработчиком в СНГ и с тех пор занимает лидирующие позиции в игровой индустрии.
За это время G5 прошла разные этапы формирования и развития, став стабильной компанией, умеющей адаптироваться и расти в разных условиях рынка.