15:37 | 20.01.22 | Նորություններ | 6323
Yandex Go-ն երկարաձգում է Հայաստանում ֆինանսական աջակցության ծրագիրը ծառայության այն վարորդների համար, ովքեր վարակվել են կորոնավիրուսով կամ կարանտին ուղարկվելու պատճառով զրկվել աշխատելու հնարավորությունից։
Վերջին 2 տարվա ընթացքում Հայաստանում ֆինանսական փոխհատուցում են ստացել Yandex Go ծառայության հետ համագործակցող մոտ 100 վարորդներ, ինչպես նաեւ COVID-19-ի հետեւանքով մահացած 4 վարորդների ընտանիքներ։
Բացի վարակված վարորդներին աջակցելու ծրագրից, Yandex Go-ն, Հայաստանի առողջապահության նախարարության աջակցությամբ, գործարկել է նաեւ խրախուսական ծրագիր պատվաստված վարորդների համար։ Ցանկացած պատվաստանյութի առնվազն մեկ չափաբաժնով պատվաստված վարորդները հնարավորություն են ստանում մի քանի օր աշխատել առանց կոմիսիոն վճարի։

15:37 | 20.01.22 | Новости | 6143
Yandex Go продлевает в Армении программу финансовой помощи водителям, подключенным к сервису, которые заболели коронавирусом или были отправлены на карантин и были лишены возможности работать.
За 2 года финансовую компенсацию в Армении получили почти 100 водителей, сотрудничающих с сервисом Yandex Go, а также семьи четырех водителей, которые скончались из-за заболевания COVID-19.
Кроме программы помощи заболевшим водителям, у Yandex Go при поддержке министерства здравохранения Армении действует программа поощрения для вакцинированных водителей. Водители, привитые хотя бы одной дозой любой вакцины, получают возможность поработать несколько дней без комиссии сервиса.