17:17 | 26.05.20 | Նորություններ | 19226
Ucom ընկերությունը շարունակում է աշխատանքի ընդունելու գործընթացը` նախեւառաջ տեխնիկական կրթություն եւ աշխատանքի փորձ ունեցող մասնագետների համար։
Ընկերությունում նշել են, որ համավարակով պայմանավորված իրավիճակում Ucom-ն այն բացառիկ գործատուներից է, որը շարունակել է կայուն գործունեությունը, ճիշտ ժամանակին վճարել է աշխատակիցների ամբողջական աշխատավարձը, առկա աշխատակիցներին տրամադրել է համալիր գիտելիքների ձեռքբերման, մասնագիտական արագ աճի եւ զարգացման, կրթվելու եւ ինքնակրթվելու հնարավորություններ։
«Ucom-ն ինքնին ինստիտուցիոնալ կառույց է, որը Հայաստանում հանդես է եկել որպես թե՛ ֆիքսված, թե՛ շարժական կապի ծառայություններ մատուցող միասնական օպերատոր։ Ucom-ը նաեւ նորարարական տեխնոլոգիաներ է ներմուծում ու գործարկում՝ բաժանորդներին նոր տեսակի ծառայություններ հասցնելով։ Մեր թիմն զբաղվում է բաժանորդների խնդիրների լուծմամբ՝ անկախ այն փաստից, թե որքանով են բաժանորդները տիրապետում տեխնոլոգիաներին կամ իրենց հասցեում տեղադրված սարքավորումներին»,- նշել է Ucom ընկերության զանգերի սպասարկման կենտրոնում տեխնիկական աջակցման համակարգող Ռազմիկ Հովհաննիսյանը։
Տեխնիկական աջակցման թիմից Վիկտորիա Միսակյանը, ով ռադիոտեխնիկայի մասնագետ է, համոզված է, որ ամեն ինչի հիմքում գիտելիքն է, իսկ տեխնիկական բաժինը հնարավորություն է ընձեռում ուղեղը միշտ աշխատացնել, տրամաբանորեն մոտենալ խնդրի լուծմանը, այն տարբեր կողմերից դիտարկել, զարգանալ եւ ինքնակրթվել։
Տեղեկատվական կենտրոնի աշխատակից Մերի Դալաքյանը կարծում է, որ Ucom-ն ամուր ներքին կորպորատիվ մշակույթ ունի եւ կարեւորում է հայաստանյան իրականությունում աշխատակիցների եւ բաժանորդների միջեւ փոխադարձ հարգանքի ձեւավորումը։ «Ամենալավ բաժինը մերն է, որովհետեւ աշխատանքային գրաֆիկը ճկուն է։ Եթե սիրում եք մարդկանց օգնել, ապա ամենահետաքրքիր աշխատանքը հենց այստեղ է։ Այն նաեւ ծանր է․ պահանջվում է համբերատարություն, բաժանորդներին հասկանալ, դրության մեջ մտնել, ժամանակ առ ժամանակ շատ մեծ ճնշման տակ աշխատել, բայց քանի որ թիմում հաճելի ընկերական միջավայր է, ընթացքում ամեն ինչ մոռացվում է», - հավելել է Մերին։
«Ucom-ի սկզբունքային մոտեցումներից թիմային աշխատանքն է եւ հենց մեր թիմում են մարդիկ նախեւառաջ փորձում միմյանց աջակցել, բոլոր իրավիճակներում աշխատում ենք լինել հավասարակշռված, քանի որ ցանկացած հարց ունի լուծում», - ասել է Հյուսիսային պողոտայում գտնվող Ucom մասնաճյուղի վաճառքի եւ սպասարկման մասնագետ Քնարիկ Պետրոսյանը։
«Շատ մեծ դեր ունի Ucom-ը Հայաստանի համար, քանի որ անընդհատ ռեժիմով հսկայական ծավալի տեղեկատվություն է փոխանակվում թե՛ ինտերնետի, թե՛ շարժական եւ թե՛ ֆիքսված հեռախոսակապի միջոցով։ Սա ռազմավարական կարեւոր նշանակություն ունի մեր երկրի եւ կապի ոլորտի համար։ Քանի որ փաստացի հանդիսանում եմ ՕՊՄԹ ցանցի կազմակերպիչներից մեկը, կարող եմ նոր միացող աշխատակիցներին իմ եւ թիմի անունից երաշխավորել առողջ աշխատանքային մթնոլորտ, որտեղ ամեն աշխատակից կկարողանա իրացնել իր պոտենցիալը», - նշել է օպտիկամանրաթելային ցանցի կառուցման վարչության աշխատակից Վահագն Հարոյանը։
Հավելենք, որ Ucom-ը շարունակում է նոր կադրեր ներգրավել առկա աշխատակիցների առաջխաղացման եւ նոր մասնագետների համար աշխատատեղեր ստեղծելու միջոցով։ Աշխատանքային հայտարարությունները տեղադրվում են մասնագիտացված կայքերում։ Ինքնակենսագրականներն ընդունվում են career@ucom.am էլեկտրոնային փոստի հասցեով։

17:17 | 26.05.20 | Новости | 17514
В Ucom продолжается процесс приема на работу в первую очередь для специалистов с техническим образованием и опытом работы.
В ситуации, обусловленной пандемией, компания Ucom является одним из исключительных работодателей, которая продолжила стабильную деятельность, вовремя и в полном объеме выплачивала заработную плату своим сотрудникам, предоставляла действующим сотрудникам возможность приобрести комплексные знания, быстрого профессионального роста и развития, образования и самообразования.
«Ucom сама по себе институциональная организация, которая представлена в Армении как единый оператор, предоставляющий услуги как фиксированной, так и мобильной связи. Ucom также внедряет и запускает инновационные технологии, при этом предоставляя своим абонентам новые виды услуг. Наша команда занимается решением проблем абонентов, вне зависимости от того, насколько сами абоненты знакомы с технологией или оборудованием, установленном по их адресу», - отметил координатор технической помощи в центре обслуживания абонентов компании Ucom Размик Ованнисян.
Радиотехник по образованию Виктория Мисакян, из команды технической поддержки, убеждена, что знания – это основа всего, а технический отдел дает возможность всегда задействовать мозг, логически подходить к решению проблемы, рассматривать ее с разных сторон, развиваться и самообучаться.
Сотрудник информационного центра Мери Далакян считает, что в Ucom стойкая внутренняя корпоративная культура, и придает важное значение укреплению взаимного уважения между сотрудниками и абонентами в армянской действительности. «У нас самый лучший отдел, потому что график работы гибкий. Если Вам нравится помогать людям, то самая интересная работа именно у нас. Она и тяжела: требует терпения, понимания абонентов, входить в их положение, время от времени приходится работать под большим давлением, но поскольку в команде приятная дружеская обстановка, все в процессе забывается», - добавила Мери.
«Одним из принципиальных подходов в Ucom является командная работа и именно в нашей команде люди пытаются поддерживать друг друга. Во всех ситуациях мы стараемся быть уравновешенными, поскольку любой вопрос имеет решение», - сказала специалист по продажам и обслуживанию в компании Ucom Кнарик Петросян.
«Ucom играет очень важную роль для Армении, так как беспрерывно идет обмен огромным объемом информации через интернет, через мобильную и фиксированную телефонию. Это имеет большое стратегическое значение для нашей страны и сферы коммуникации, в частности. Поскольку я являюсь одним из организаторов оптоволоконной сети, то могу гарантировать для новых сотрудников не только от своего имени, но и от имени нашей команды здоровую рабочую атмосферу, где каждый сотрудник сможет реализовать свой потенциал», - сказал Ваагн Ароян, сотрудник отдела строительства оптоволоконной сети.
Добавим, что Ucom продолжает привлекать новых сотрудников, продвигая действующих и открывая путь для новых. Объявления о работе размещаются на специализированных сайтах. Автобиографии принимаются по адресу career@ucom.am.