18:21 | 08.05.20 | Նորություններ | 13601
Ucom-ում մեկնարկել է նորագույն iPhone SE-ի վաճառքը։ Apple ընկերության «ամենաակտուլաներից ամենամատչելի» սմարթֆոնը հասանելի է մատչելի՝ 289 900 դրամ գնով։
Նոր iPhone SE-ն ներկայացված է iPhone 8-ի դիզայնով ու երեք գույնով՝ սեւ, սպիտակ եւ վառ կարմիր: Նորույթում վերականգնված է հանրահայտ գլխավոր մենյուի կոճակը՝ Touch ID v2 մատնահետքի սկաներով: Էկրանի չափը 4,7 դյույմ է, Retina HD որակի: SE-ի A13 Bionic պրոցեսորն ամենահզորն է շուկայի Apple սարքերի պրոցեսորներից, այն նաեւ տեղադրված է iPhone 11-ում եւ 11 Pro-ում: Մյուս առավելություններից են 12 մեգապիքսել հզորությամբ տեսախցիկը, անլար լիցքավորման հնարավորությունը եւ eSIM տեխնոլոգիան:
«Ուրախ եմ, որ Ucom-ն առաջիններից է ներկայացնում նոր սերնդի սմարթֆոնը։ Հիշեցնեմ, որ Ucom-ը Հայաստանում միակն է, որ տրամադրում է ներկառուցված էլեկտրոնային SIM քարտից օգտվելու հնարավորությունը։ eSIM ծառայությանը կարող եք բաժանորդագրվել Ucom-ի բոլոր սպասարկման կենտրոններում եւ այդպիսով լուծել մեկ iPhone-ում 2 SIM քարտ ունենալու խնդիրը»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Սերգեյի Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ iPhone SE-ն հնարավոր է ձեռք բերել նաեւ Ucom Ունիվերսալ սակագնային պլաններից որեւէ մեկին 24 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում։

Ucom has kicked off the sale of the latest iPhone SE. The most affordable smartphone among the most actual ones is available at an unprecedented price of only 289 900 drams.
The new iPhone SE has the design of an iPhone 8 and comes in three colors: black, white and bright red. The novelty has the famous main menu button restored and the availability of Touch ID v2 fingerprint scanner. The screen is Retina HD 4.7 inches. The SE’s A13 Bionic processor is the most powerful of Apple’s processors on the market, and it’s also installed on the iPhone 11 and iPhone 11 Pro. Other features include a 12-megapixel camera, wireless charging and eSIM technology.
“I am glad that Ucom is among the first ones to bring the newest smartphone to the market. Let me remind you that Ucom is the only operator in Armenia providing the opportunity of an in-built electronic SIM card. You can subscribe to eSIM service in any of the Ucom sales and service centers and thus solve the problem of having 2 SIM cards in one iPhone,” said Ara Sergei Khachatryan, Director General at Ucom.
Let us add, that the iPhone SE can be purchased with a 24-month subscription to one of the Ucom Universal tariff plans.