18:04 | 13.04.20 | Նորություններ | 10674
Հաշվի առնելով հեռավար աշխատանքի բարձր արդյունավետության համար անհրաժեշտ ծառայությունների աճող պահանջարկը՝ «Ռոստելեկոմ»-ն իր կորպորատիվ հաճախորդներին է առաջարկում եւս մեկ ծառայություն՝ Աուդիո-Կոնֆերանս:
Աուդիո-Կոնֆերանսի բազմաթիվ ֆունկցիոնալ հնարավորությունների շնորհիվ՝ կոնֆերանս զանգերը դառնում են էլ ավելի հարմարավետ եւ հուսալի: Ծառայության միջոցով հնարավոր է կազմակերպել ժողովներ, քննարկումներ, վարել բանակցություններ՝ առանց որեւէ հավելյալ սարքավորման առկայության:
Աուդիո-Կոնֆերանսի մի շարք առավելություններ միտված են դարձնելու հեռախոսային հաղորդակցությունը առավել հարմարավետ՝ հնարավորություն ընձեռելով հեռախոսազանգին միացնելու անսահմանափակ թվով օգտատերեր՝ օգտագործելով բջջային կամ ֆիքսված հեռախոս: Հեռախոսազանգի ընթացքում հնարավոր է խլացնել կողմնակի աղմուկը եւ այն օգտատերերի հարակից ձայները, ովքեր տվյալ պահին չեն խոսում: Ինչպես նաեւ ծառայությունը թույլ է տալիս ձայնագրել կոնֆերանս զանգը:
«Արտակարգ իրավիճակով պայմանավորված բիզնեսի շարունակականությունը արդյունավետ կերպով ապահովելու համար անհրաժեշտ են նոր գործիքներ: Մենք հնարավոր բոլոր ջանքերը գործադրում ենք՝ մեր հաճախորդներին ներկայացնելու առավել հարմարավետ ծառայություններ հեռավար աշխատանքի համար»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը:
Աուդիո-Կոնֆերանս ծառայության վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն հասանելի է ընկերության պաշտոնական կայքում: Բիզնեսի համար այլ ծառայությունների վերաբերյալ տեղեկություններ կարելի է գտնել այստեղ:

Given the growing demand for the services required for efficient remote working, Rostelecom has presented a new service to corporate clients – Audio Conference.
The multifunctionality of the service makes communications with colleagues convenient and reliable. With Rostelecom’s audio conference, users can organize meetings and hold negotiations without additional equipment.
The specific features of the service are aimed at making communication more convenient: the conference can include unlimited number of participants using mobile or fixed-line network. It is possible to muffle other sounds during the call and record the conference.
“People need new tools to secure efficiency of business during the state of emergency. We do everything possible to offer our clients the most convenient services for remote working,” said Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.
More information about the new service is available on the company’s official website. The information about other services for businesses is available here.