10:53 | 24.05.19 | Նորություններ | 11483
Ucom ընկերությունը հանդես է եկել առաջարկով 50-ից ավելի երկրում ճամփորդող իր շարժական կապի բաժանորդների համար, որոնք կարող են օգտվել ռոմինգում մատչելի ինտերնետ փաթեթներից։
Ucom շարժական կապի այն բաժանորդները, ովքեր այս ամառ մեկնում են հանգստանալու Եվրոպա, մասնավորապես՝ Հունաստան, Կիպրոս, Իտալիա, Իսպանիա, Ֆրանսիա կամ այլ հայտնի ծովափնյա երկրներ, ինչպիսիք են Վրաստանը, Եգիպտոսը կամ ԱՄԷ-ն, կարող են ակտիվացնել «Ինտերնետ ռոմինգում» փաթեթներից մեկը եւ վայելել ռոմինգի ավելի մատչելի սակագինն սկսած 6.4 դրամից 1 ՄԲ համար։
«Մտերիմների հետ մշտապես կապի մեջ մնալու համար Ucom շարժական կապի բաժանորդները կարող են ակտիվացնել 100 ՄԲ ծավալով փաթեթը՝ հավաքելով *121*10# հրահանգը եւ վճարելով 1200 դրամ։ 300 ՄԲ ծավալով ինտերնետի փաթեթն ակտիվացնելու համար բաժանորդները պետք է հավաքեն *121*11#, վճարելով 3000 դրամ։ Իսկ 1 ԳԲ ծավալով փաթեթն ակտիվանում է *121*12# կոդը հավաքելիս 6500 դրամ վճարի դիմաց նախկին 8000-ի փոխարեն։ Փաթեթները վավեր են 30 օրվա ընթացքում», -նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հայաստանից մեկնելուց առաջ բաժանորդները պետք է հավաքեն *121# կոդը, ակտիվացնեն ռոմինգ ծառայությունը եւ, հետեւելով հրահանգներին, ընտրեն առաջարկվող փաթեթներից մեկը։ Իսկ եթե ռոմինգ ծառայությունն արդեն ակտիվ է, պետք է հավաքել համապատասխան փաթեթի ակտիվացման կոդը:

10:53 | 24.05.19 | News | 11463
Ucom comes up with an attractive offer for its mobile subscribers travelling in more than 50 countries, who can now benefit from affordable internet bundles in roaming.
Those Ucom mobile subscribers who travel to have rest in Europe this summer, particularly to Greece, Cyprus, Italy, Spain, France or other well-known coastal countries, such as Georgia, Egypt or UAE, can activate one of the “Internet in Roaming” bundles and enjoy a more affordable roaming rate starting from 6.4 AMD per 1 MB.
«In order to always stay in touch with their close ones, Ucom mobile subscribers can activate 100 MB bundle by dialing *121*10# and paying 1200 drams. To activate the internet bundle of 300 MB the subscribers should dial *121*11#, by paying 3000 drams. And the internet bundle of 1 GB gets activated upon dialing *121*12# at the rate of 6500 drams instead of the previous 8000 drams. The validity of the bundles is 30 days», said Hayk Yesayan, the Co-Founder and Director General at Ucom.
Before departure from Armenia, the subscribers should dial *121# to activate the roaming service, and by following the instructions, select one of the bundles suggested.
And in case the roaming service is already active, one should dial the activation code of the preferred bundle.