12:09 | 12.04.19 | Նորություններ | 14500
Ռուսաստանյան Центр Речевых Технологий (ЦРТ, «Խոսքային տեխնոլոգիաների կենտրոն») ընկերությունների խումբը «Նիկիտա Մոբայլ» ընկերությունում կազմակերպված նկարագիր շնորհանդեսի ընթացքում Հայաստանի մի շարք բանկերի ներկայացրել է ձայնի եւ դեմքի միջոցով մարդուն ճանաչելու համակարգը:
«Նիկիտա Մոբայլ»-ում նշել են, որ ձայնի միջոցով մարդու ճանաչման ծառայությունը թույլ է տալիս պահպանել հաճախորդների սպասարկման բարձր որակը, ինչպես նաեւ խուսափել խաբեություններից. ոչ ոք չի կարող մեկ այլ անձի անունից ներկայանալ եւ անձի բանկային տվյալների մասին տեղեկատվություն ձեռք բերել: Իսկ դեմքի ճանաչման համակարգը թույլ է տալիս ճանաչել նույնիսկ քողարկված արտաքինով անձանց:
Նկարագիր շնորհանդեսն անցկացվել է «Նիկիտա Մոբայլ» եւ «Ինկրիպտ» ընկերությունների աջակցությամբ:
ЦРТ-ն տեղեկատվական եւ ինովացիոն համակարգեր մշակող ընկերություն է դեմքի եւ ձայնի կենսաչափության ոլորտում: Ֆինանսական կազմակերպությունները, տեղեկատվական կենտրոնները, հեռուստահաղորդակցական ընկերությունները, արտադրական ձեռնարկություններն օգտագործում են ЦРТ-ի ծառայությունները բիզնես գործընթացների օպտիմալացման, հաճախորդների սպասարկման ավտոմատացման, անվտանգության մակարդակի բարձրացման եւ վերլուծական տեղեկատվության ապահովման համար:
Նկարագիր շնորհանդեսին աջակցող «Ինկրիպտ» ընկերությունը համակարգային ինտեգրատոր է, որն իր ներդրումն է կատարում Հայաստանի տեղեկատվական եւ հաղորդակցման տեխնոլոգիաների զարգացման համար:
««Ինկրիպտ»-ի աշխատակազմը շատ հպարտ է նրանով, որ այսօր իր ներդրումն է կատարում երկրի արդիականացման, ժամանակակից տեխնոլոգիաների եւ լուծումների առաջարկման մեջ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Նկարագիր շնորհանդեսի անցկացմանը աջակցող մյուս ընկերությունը՝ «Նիկիտա Մոբայլը», մատուցում է բջջային մարքեթինգի, զանգերի կենտրոնի եւ էլեկտրոնային կոմերցիայի ծառայություններ:

12:09 | 12.04.19 | News | 14503
The Russian Speech Technology Center (STC) group of companies has introduced a number of Armenian banks to its voice and face recognition system during the exhibition at Nikita Mobile.
Nikita Mobile said that voice recognition helps secure high quality of service and prevents fraud: no one can pretend to be another person and obtain information about a bank account. The face recognition system can identify people even in disguise.
The exhibition was held with the support of Nikita Mobile and Incript.
STC produces information and innovation solutions in the field of face and voice recognition. Financial companies and manufacturers use STC services to optimize business processes, automate customer service, increase security and secure analytical data.
Incrypt is a systems integrator contributing to development of information and communication technologies in Armenia.
“All members of the Incrypt team are very proud to be contributing to modernization of Armenia and the market of up-to-date technologies and solutions,” the company said in a press release.
Another sponsor of the exhibition, Nikita Mobile provides mobile marketing, call center and e-commerce services.