16:29 | 07.02.19 | Նորություններ | 10870
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հավաստագրեր է հանձնել VivaStart-ի շրջանավարտների 2018թ. վերջին խմբին:
Հերթական դասընթացին մասնակցել է հանրապետության տարբեր մարզեր եւ բուհեր ներկայացնող 38 ուսանող:
Երկամսյա ժամանակահատվածում երիտասարդները տիրապետել են բաժանորդի հետ արդյունավետ հաղորդակցության հմտություններին, ընկերության առաջարկած ապրանքատեսակներին, ծառայություններին եւ դրանք առաջարկելու՝ մարքեթինգային գործիքների կիրառման ճկունությանը: Տարեվերջյան շրջանավարտներից արդյունավետ ցուցանիշ արձանագրածներից երեքը ստացել է Samsung J6+ սմարթֆոն:
2018թ. կրթական ծրագրից օգտվել է 110 ուսանող: Նրանցից տասն աշխատանքի է անցել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման տարբեր կենտրոններում:
«VivaStart-ը մեկնարկային կարեւոր  հնարավորություն է՝ աշխատանքային միջավայրում ինքնադրսեւորվելու, գործատու-աշխատող-երրորդ կողմ կապը պատկերացնելու եւ ճկուն լուծումներ առաջարկելու համար: Վստահ եմ, որ դասընթացից առաջ եւ հետո այս ամենի նկատմամբ ձեր պատկերացումներն ու մոտեցումները տարբեր են եղել: Կարեւոր է կիրառել ձեռք բերած գիտելիքները եւ գնահատել քաղաքակիրթ հաղորդակցման մոդելը: Շնորհավորում եմ ձեզ եւ ակնկալում լավագույն որակների դրսեւորում այն միջավայրում, որը կընտրեք ապագայում»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2015թ.-ից ի վեր ծրագրի շահառու է դարձել 294 ուսանող: Այդ տարիների ընթացքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աշխատանքային թիմին է միացել լավագույն արդյունք արձանագրած 43 ուսանող:

16:29 | 07.02.19 | Новости | 10884
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян вручил сертификаты последней группе выпускников 2018 г. программы VivaStart.
В очередном мастер-классе участвовали 38 студентов из разных областей и вузов республики.
В течение двух месяцев молодые люди освоили навыки эффективной коммуникации с абонентами, маркетинговый инструментарий при представлении продуктов и услуг компании. В конце года трое студентов с лучшими результатами получили смартфоны Samsung J6+.
В образовательной программе 2018г. приняли участие 110 студентов. 10 из них приступили к работе в различных центрах обслуживания ВиваСелл-МТС.
«VivaStart – важная стартовая возможность для самореализации в рабочей среде, приобретения представлений о связи работодатель-сотрудник-третья сторона, представления гибких идей. Уверен, что ваши представления об этом «до» и «после» мастер-класса различаются. Важно применить приобретенные знания,  оценивая модель цивилизованной коммуникации. Поздравляю вас и ожидаю, что вы проявите лучшие качества в той среде, которую выберете в будущем»,- отметил Ральф Йирикян.