16:49 | 16.01.19 | Նորություններ | 15417
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ասել է, որ «արհեստական բանականությունը դառնում է ինդուստրիալ հեղափոխության ուղեղը»։
Արաբական Միացյալ Էմիրություններում անցկացվող «Աբու Դաբի կայուն զարգացման շաբաթ» ամենամյա ֆորումի «Ապագայի գագաթնաժողով»-ին Արմեն Սարգսյանն այսօր մասնակցել է որպես հիմնական բանախոս:
«Արագացել են բնական գիտությունների ոլորտում մեր նվաճումները, եւ դրա հիմքում ընկած է արհեստական բանականությունը։ Արհեստական բանականությունը կօգնի ավելի խորը հասկանալ մեր ԴՆԹ-ն, ինչպես նաեւ վերափոխել այն այնպես, որ մենք ապրենք ավելի երկար ու առողջ, հաղթահարենք այնպիսի հիվանդությունները, ինչպիսին է քաղցկեղը։
Արհեստական բանականությունը դառնում է ինդուստրիալ հեղափոխության ուղեղը։
Ուզում եմ արձանագրել մի կարեւոր բան՝ չկա չորրորդ ինդուստրիալ հեղափոխություն: Այն, ինչին առերեսվում ենք այսօր, եւ այն, ինչին երիտասարդ սերունդն առերեսվելու է վաղը, մշտական հեղափոխություն է, որը տեղի է ունենալու ամեն օր։ Դրա հիմքում գիտության ու տեխնոլոգիաների ոլորտում հսկայական գիտելիքներն են, սակայն լոկոմոտիվն արհեստական բանականությունն է։
Այն երկրները կամ ընկերությունները, որոնք ներդրումներ են անում արհեստական բանականության գործում, ճիշտ ուղու վրա են, քանի որ արհեստական բանականությունը՝ մեր ունեցած գիտելիքների հետ, դրամատիկորեն փոխելու են այս աշխարհը, ինչպես նաեւ մեր խնդիրների հաղթահարման ձեւերը», - ասել է Հայաստանի նախագահը:

16:49 | 16.01.19 | Новости | 15722
Президент Армении Армен Саргсян заявил сегодня, что «искусственный интеллект становится ядром индустриальной революции».
Президент Армении Армен Саргсян был сегодня основным спикером на «Саммите будущего» в рамках ежегодного форума «Неделя стабильности в Абу-Даби» в Объединенных Арабских Эмиратах.
«Искусственный интеллект становится ядром индустриальной революции. Нет четвертой индустриальной революции. То, с чем мы сталкиваемся сегодня, и то, с чем столкнется молодое поколение завтра – перманентная революция, которая происходит каждый день. В ее основе лежат обширные научные и технологические знания, однако ее локомотивом является искусственный интеллект.
Те страны или компании, которые осуществляют инвестиции в искусственный интеллект, находятся на правильном пути, так как искусственный интеллект совместно с нашими знаниями драматическим образом изменят этот мир, а также способы решения наших проблем.
Мы живем не в период больших индустриальных компаний, а в таком веке, где инновации и стартапы управляют миром. Посмотрите на крупнейшие компании мира. Это не нефтяные компании, а те, которые были созданы в гаражах, молодыми людьми. Способы решения наших проблем будут связаны с новыми способами индустриальной революции. Я называю это молниеносной эволюцией», - сказал президент Армении.