11:30 | 26.07.18 | Նորություններ | 17271
Ինեկոբանկը հուլիսի 25-ից գործարկել է InecoPay նորարարական եւ ժամանակակից վճարային համակարգը, որի միջոցով վճարումներ կատարելը չի գերազանցում 20 վայրկյանը։
«Մի քանի պարզ քայլ եւ այլեւս կարիք չկա անհանգստանալու կանխիկ գումարի բացակայության, դրամապանակը կորցնելու, վճարման կետերում քարտով վճարում կատարելիս սխալ գումար մուտքագրելու կամ քարտը մեկ այլ անձի փոխանցելու անվտանգության վերաբերյալ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
InecoPay համակարգի միջոցով վճարումներ իրականացնելու համար անհրաժեշտ է մուտք գործել InecoMobile հավելված, InecoPay բաժնում սքանավորել վճարման QR կոդը, մուտքագրել վճարման գումարը եւ կատարել վճարումը։
«Ավելին՝ այս համակարգի շնորհիվ հաճախորդները կարող են գումար փոխանցել իրենց ընկերներին՝ սքանավորելով նրանց անհատական QR կոդը, գտնել InecoPay վճարում ընդունողներին, եւ նույնիսկ թեյավճար թողնել հենց հավելվածի միջոցով»,- նշել են բանկում։
«Շուրջ 22 տարի մենք մշտապես ներդրել ենք ֆինանսաբանկային համակարգում արդիական, միեւնույն ժամանակ հարմար եւ ապահով բանկային թվային գործիքներ եւ համակարգեր՝ նպատակ ունենալով ապահովել առավել հաճախորդակենտրոն ծառայություններ։ Այսօր, լինելով թվային բենքինգի ոլորտում առաջատար բանկը, մեր հաճախորդներին ենք ներկայացնում հարմար եւ անվտանգ QR վճարումներ կատարելու InecoPay համակարգը, որը հնարավոր է կիրառել հենց InecoMobile հավելվածի միջոցով։ Արդեն իսկ ձեռք ենք բերել համագործակցություն ավելի քան 70 ընկերությունների հետ, հիմնականում՝ արագ սննդի, ծառայությունների մատուցման, կենցաղային տեխնիկայի, հագուստի վաճառքի, դեղատների ոլորտներում, որոնց ծածկույթը գերազանցում է 200-ից ավել վաճառքի եւ սպասարկման կետեր, եւ շարունակաբար ընդլայնելու ենք այս ցանցը, որոնց մասին պարբերաբար կտեղեկացնենք բանկի պաշտոնական հրապարակումներում։ Համոզված ենք, որ մեր հաճախորդները կգնահատեն InecoPay վճարումների արագությունն եւ հարմարավետությունը»,- տեղեկացրել է Ինեկոբանկի Զարգացման եւ մարքեթինգի գծով տնօրեն Արեն Նալթակյանը։
Համակարգի վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվությունը հասանելի է InecoPay-ի պաշտոնական կայքում:
Ինեկոբանկը, հանդիսանալով Հարավային Կովկասի առաջատար բանկերից մեկը, մատուցում է կոմերցիոն բանկային, ինչպես նաեւ թվային բանկային ծառայություններ անհատներին, փոքր եւ միջին ձեռնարկություններին եւ խոշոր կազմակերպություններին։ Շուրջ 22 տարի բանկը մատուցում է բարձրորակ բանկային ծառայություններ Հայաստանում՝ սպասարկելով ավելի քան 400 000 հաճախորդի, որոնցից մոտ 100 000-ին՝ թվային ուղիներով:
- 2012թ. իր InecoOnline համակարգի շնորհիվ առաջիններից մեկն էր, որն ապահովել է գործարքների կատարումը 24/7 ռեժիմով:

11:30 | 26.07.18 | News | 18826
On July 25 Inecobank unveiled the innovative and modern payment solution InecoPay in Armenia, as a result of which the mobile payments will not exceed more than 20 seconds.
“A few simple steps and no need to worry about cash at hand, loosing wallet, wrong amount input at the payment desks or giving the card to another person,” the bank commented.
To use InecoPay solution, users need to login in to their InecoMobile application, click on “InecoPay”, scan the payment QR code, input the payment sum and pay.
“Furthermore, the system enables users to easily transfer money to their by just scanning their personal QR codes and even leave a tip to waiters,” added InecoBank.
“Over the past 22 years we have developed and introduced modern, convenient and secure digital banking tools and solutions to the financial and banking system of Armenia with one aim: to provide more customer-oriented services to our clients. Today, being one of the leaders in the digital banking sphere, we introduce InecoPay – a secure and convenient QR payment solution, which can be used right via the InecoMobile application. We have already established cooperation with more than 70 companies in the fast food, service, electronics, clothes and pharmacy industries, the coverage of which exceed 200 sales and service points. The list is regularly updated and can be viewed on the official pages of the bank. We are sure that our customers will enjoy the simplicity and speed of InecoPay payments,” said Aren Naltakyan, the Development and Marketing Director of Inecobank.
You can find more detailed information on the system on InecoPay official webpage.
Inecobank CJSC is a leading bank in the South Caucasus, which focuses on individual customers, small and middle market businesses and large corporations offering a full range of commercial banking services including break through and innovative digital banking solutions. For over 22 years the bank has been providing unmatched convenience in Armenia, serving more than 400 000 customers and over 100 000 online users.
- In 2009, the bank digitalized and fully automated the “Point of Sale Loan” product, reducing the loan generation time from 3-4 days to a few minutes.
- In 2012, with the introduction of InecoOnline, the bank was one of the first to provide 24/7 banking services to its customers.
- In 2014, the bank launched InecoMobile, its Mobile banking application, which is the most popular banking application in Armenia with over 100 000 users.