15:04 | 16.07.18 | Նորություններ | 15104
Beeline Ստարտափ Ինկուբատորն Աղվերանում ամփոփել է ինկուբացիոն առաջին շրջանի միջանկյալ արդյունքները։ Առաջին շրջանի 10 թիմերից 8-ը հաղթահարել են նախատեսված 4 փուլերից երկուսը։
Կիրակնօրյա ոչ պաշտոնական միջոցառման ժամանակ հայտարարվել են երկրորդ փուլի գնահատականները, որոնց համաձայն 3-րդ փուլ է տեղափոխվել 8 ստարտափ։ Դրանցից մեկը հավաքել է նվազագույն շեմին մոտ արդյունք եւ ինկուբատորի կանոններին համաձայն պետք է հաջորդ փուլի ժամանակ բարձրացնի իր ցուցանիշները՝ ինկուբացիոն շրջանը շարունակելու համար։
Պաշտոնական մասից հետո ստարտափների ներկայացուցիչներն, ինկուբատորի աշխատակիցներն ու մենթորները միասին դիտել են ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության եզրափակիչը:
«Մեր Ինկուբատորում առաջին անգամ է ուսուցում կազմակերպում ստարտափների համար, եւ մեզ համար շատ կարեւոր է ամեն ինչ անել պատշաճ մակարդակով։ Նման ոչ պաշտոնական, անմիջական շփումը մեզ թույլ է տալիս ավելի լավ ճանաչել մեր ինկուբատորի մասնակիցներին, հասկանալ նրանց կարիքներն ու խնդիրները, ապագայում բոլոր անհրաժեշտ գիտելիքները նրանց տրամադրելու նպատակով», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Ինկուբատորի նախորդ երկու փուլերի ընթացքում ռեզիդենտներն անցել են թրեյնինգներ մարքեթինգի, PR-ի, շուկայի եւ նպատակների գնահատման, թիմի ձեւավորման ու զարգացման թեմաներով։ Առաջիկայում նրանք ուսումնասիրելու են իրավական դաշտի, ֆինանսական պլանավորման եւ գումարների ներգրավման հնարավորությունների հետ կապված հարցեր։

15:04 | 16.07.18 | News | 13968
Beeline Startup Incubator has concluded the interim results of the first cycle in Aghveran, Armenia: eight out of ten teams have passed two out of four stages.
The incubator announced the assessments for the second stage at an informal meeting on Sunday. The 8 startups with good results reached the third stage.
“Our incubator organizes educational courses for participating startups for the first time and it is important for us to do everything properly. Informal, relaxed communication allows us to get to know our residents better and understand their needs and challenges in order to provide them with the knowledge they need,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The resident startups took training in marketing, PR, market and goal assessment, team building and development during the first two stages of the incubator. Next, they will study the legal framework, finance planning and fundraising.