15:28 | 12.07.18 | Նորություններ | 21236
Beeline Ստարտափ Ինկուբատորում կայացել է հանդիպում-քննարկում՝ նվիրված Հայաստանում գործող բիզնես հրեշտակների ցանցին։
Ցանցը ներդրողների եւ ձեռնարկությունների միավորում է, որոնք ֆինանսական միջոցներից բացի ստարտափների եւ սկսնակ ձեռնարկատերերին տրամադրում են այլ անհրաժեշտ ռեսուրսներ եւ դրական օրինակ են ծառայում նրանց համար:
Միջոցառման խոսնակներ՝ Հայաստանի բիզնես հրեշտակների ցանցի հիմնադիր Գրիգոր Հովհաննիսյանը, Հայաստանի ստարտափ ակադեմիայի համահիմնադիր Համբարձում Քաղկեցյանը եւ Sprint Crowdfunders' Fund-ի ղեկավար Կարեն Վարդանյանը ներկայացրել են նմանատիպ ներդրումների առավելություններն ու հնարավորությունները, ինչպես նաեւ հուշել հանդիպման մասնակիցներին, թե ինչպես կարելի է դիմել բիզնես հրեշտակների օգնությանը։
«Բիզնես հրեշտակների հետ համագործակցությունը շատ տարածված եւ հաջողված աշխատանքի մեթոդ է աշխարհում, եւ մենք ցանկանում ենք լավագույն միջազգային փորձը հնարավորինս հասանելի դարձնել հայկական ստարտափների համար։ Հուսով եմ, այսօրվա մասնակիցներն այսօր ստացված տեղեկությունները կկարողանան ապագայում օգտագործել իրենց ստարտափները հաջողության հասցնելու համար», - նշել է Հայաստանում Beeline գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

15:28 | 12.07.18 | Новости | 21260
В Beeline Стартап-инкубаторе состоялась встреча-дискуссия, посвященная действующей в Армении сети бизнес-ангелов.
Сеть является объединением инвесторов и предприятий, которые помимо финансовых средств предоставляют стартапам и начинающим предпринимателям другие необходимые ресурсы и служат положительным примером для них.
Спикеры мероприятия , основатель сети бизнес-ангелов Армении Григор Ованнисян, соучредитель Армянской стартап-академии Амбарцум Кагкецян и руководитель Sprint Crowdfunders' Fund Карен Варданян, представили преимущества и возможности подобных инвестиций, а также рассказали участникам встречи, как можно обратиться к помощи бизнес-ангелов.
«Сотрудничество с бизнес-ангелами – очень распространенный и успешной метод работы в мире, и мы хотим сделать лучший международный опыт максимально доступным для армянских стартапов. Надеюсь, что сегодняшние участники смогут в будущем применить полученную информацию, чтобы довести до успеха свои стартапы»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.