17:11 | 23.02.18 | Նորություններ | 18658
Beeline-ի աջակցությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում տեղի է ունեցել «Արվեստանոց» լուսանկարչական ցուցադրություն-նախագծի հանրային բացումը:
Նախագիծն անցկացվում է Գաֆէսճեան պատանեկան խորհրդի մասնակցությամբ եւ ներկայացնում է ինը ֆոտոպատում տասը հայ ժամանակակից նկարիչների եւ նրանց արվեստանոցների մասին։
«Արվեստանոց» նախագիծը մեկնարկել է 2017թ. օգոստոսին վավերագրական լուսանկարչության դասընթացով:
«Beeline-ի համար շատ կարեւոր է, որ երիտասարդները յուրացնեն եւ օգտագործեն ժամանակակից տեխնոլոգիաները։ Այսօրվա դրությամբ լուսանկարչությունը հենց այն ուղղություններից է, որ կապում է արվեստը թվային տեխնոլոգիաների հետ։ Մենք հույս ունենք, որ այս ծրագիրն իսկապես կօգնի մասնակիցներին գտնել իրենց ապագան լուսանկարչության ոլորտում ու նրանց կյանքը կդարձնի ավելի լավը», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Նաիրա Նազարյանը:

17:11 | 23.02.18 | News | 16548
Beeline supported public opening of Arvestanots photo project-exhibition at Cafesjian Center for the Arts.
The project is held with participation of Cafesjian Teen Council and presents 9 photo collections about 10 Armenian modern photographers and their studios.
The project was launched with a documentary photography lecture, held in August of 2017.
“Beeline attaches special importance to facilitation of access of youth to modern technologies. Photography today is among directions, which combine arts and digital technologies. We are hopeful that this project will help participants build a career in photography and change their lives for the better,” said Naira Nazaryan, Public Relations Manager at Beeline Armenia.