14:35 | 01.02.18 | Նորություններ | 22052
Beeline-ը հայտարարել է Հայաստանի մարզերում ֆիքսված լայնաշերտ ինտերնետի ենթակառուցվածքների լայնածավալ արդիականացման մեկնարկի մասին։
2018թ․ առաջին կեսի ընթացքում նախատեսված են բաժանորդային գծերի լիակատար արդիականացման աշխատանքներ՝ Վարդենիսում, Գորիսում եւ Ստեփանավանում։
«Անցած տարվա վերջում Beeline-ը տեղեկացրեց բջջային ցանցի ծավալուն արդիականացման աշխատանքների ավարտի մասին։ Այս տարի մենք շարունակում ենք բարելավել մեր ենթակառուցվացքները եւ սկսում ենք ֆիքսված ինտերնետից։ Նշեմ, որ այս ներդրումները՝ մեր ծառայությունների բարձր որակի գրավականն են»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Արդիականացման իրականացվելիք նախագիծը ենթադրում է տեխնիկական սարքավորումների փոփոխության հասանելիություն՝ ցանցի գրեթե 100 բաշխիչ պահարաններում, նոր հեռահար ղեկավարվող պահարանների տեղադրում FTTC տեխնոլոգիայով, ինչպես նաեւ բաժանորդային ենթակառուցվածքների մասնակի փոխարինում։ Այդ ամենը թույլ կտա զգալիորեն բարելավել գործող բաժանորդներին տրամադրվող լայնաշերտ ծառայությունների որակն ու արագությունը եւ ընդլայնել ցանցի տարողունակությունը մեծ քանակությամբ նոր միացումներ ունենալու համար»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի տեխնիկական բլոկի տնօրեն Մաքսիմ Լեւինը։

14:35 | 01.02.18 | Новости | 22066
Beeline объявил о планах по широкомасштабной модернизации инфраструктуры фиксированного широкополосного интернета в регионах Армении.
В течение первой половины 2018 года в компании предусмотрены работы по полной модернизации абонентских сетей в Варденисе, Горисе и Степанаване.
«В конце прошлого года Beeline отчитался о крупнейшей модернизации мобильной сети. В этом году мы продолжаем улучшать нашу инфраструктуру и начинаем с фиксированного интернета. Отмечу, что эти инвестиции – залог высокого качества наших услуг», - отметил Генеральный Директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Проектом предстоящей модернизации предусмотрена замена технического оборудования на почти сотне уличных шкафов сети доступа, монтаж новых выносных шкафов по технологии FTTC, а также частичная замена абонентской инфраструктуры. Все это позволит значительно повысить качество и скорости широкополосных услуг действующим абонентам и расширить емкость сети для значительного числа новых подключений», - сказал директор технического блока Beeline в Армении Максим Левин.
Отметим, что по итогам модернизации значительно возрастет качество фиксированного широкополосного интернета у десятков тысяч действующих абонентов Beeline, а увеличившаяся емкость сети позволит подключить к качественному интернету Beeline еще больше клиентов.