14:35 | 01.02.18 | Նորություններ | 22052
Beeline-ը հայտարարել է Հայաստանի մարզերում ֆիքսված լայնաշերտ ինտերնետի ենթակառուցվածքների լայնածավալ արդիականացման մեկնարկի մասին։
2018թ․ առաջին կեսի ընթացքում նախատեսված են բաժանորդային գծերի լիակատար արդիականացման աշխատանքներ՝ Վարդենիսում, Գորիսում եւ Ստեփանավանում։
«Անցած տարվա վերջում Beeline-ը տեղեկացրեց բջջային ցանցի ծավալուն արդիականացման աշխատանքների ավարտի մասին։ Այս տարի մենք շարունակում ենք բարելավել մեր ենթակառուցվացքները եւ սկսում ենք ֆիքսված ինտերնետից։ Նշեմ, որ այս ներդրումները՝ մեր ծառայությունների բարձր որակի գրավականն են»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Արդիականացման իրականացվելիք նախագիծը ենթադրում է տեխնիկական սարքավորումների փոփոխության հասանելիություն՝ ցանցի գրեթե 100 բաշխիչ պահարաններում, նոր հեռահար ղեկավարվող պահարանների տեղադրում FTTC տեխնոլոգիայով, ինչպես նաեւ բաժանորդային ենթակառուցվածքների մասնակի փոխարինում։ Այդ ամենը թույլ կտա զգալիորեն բարելավել գործող բաժանորդներին տրամադրվող լայնաշերտ ծառայությունների որակն ու արագությունը եւ ընդլայնել ցանցի տարողունակությունը մեծ քանակությամբ նոր միացումներ ունենալու համար»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի տեխնիկական բլոկի տնօրեն Մաքսիմ Լեւինը։

14:35 | 01.02.18 | News | 19878
Beeline has announced the start of large-scale modernization of fixed broadband internet infrastructure in Armenian marzes.
The company plans to finish the complete modernization of subscriber lines in Vardenis, Goris and Stepanakert in the first half of 2018.
“In the end of 2017 Beeline informed about the completion of the large-scale modernization of mobile network. This year we continue improving our infrastructure and begin with fixed internet. It should be noted that these investments are the guarantee of high quality of our services,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“This program for modernization provides for availability of replacement of technical equipment in over 100 distribution storages of the network, installation of new distant control storages with FTTC technology, and partial replacement of user infrastructure. These measures will allow us to improve the quality and speed of broadband services provided to the subscribers and expand greatly the network’s capacity in order to get new subscriptions,” said Beeline Armenia CTO Maksim Levin.