17:11 | 18.12.17 | Նորություններ | 25463
Beeline-ի աջակցությամբ հրատարակվել է Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի պատմությունն ամբողջացնող գիրքը:
Գրքում հանգամանորեն ներկայացված է թատրոնի հիմնադրման նախապատմությունը, հիմնադիրների եւ արտիստների կենսագրությունները:
«Ինչպես գիտեք, Beeline-ը միշտ բարձր է գնահատել պատմությունը պահպանելու եւ սերունդներին փոխանցելու նշանակությունը։ Իսկ Օպերայի եւ բալետի թատրոնի կայացումը Հայաստանի մշակութային պատմության կարեւորագույն մասն է։ Այս գիրքը միաժամանակ նշանավոր արվեստագետներին հարգանքի տուրք է եւ երիտասարդների համար ոգեշնչման եւ գիտելիքների աղբյուր»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

17:11 | 18.12.17 | Новости | 24188
При поддержке Beeline вышла в свет книга, посвященная истории Национального академического театра оперы и балета имени Ал.Спендиаряна.
В книге досконально представлена предыстория основания театра, биографии его учредителей и артистов.
«Как вы знаете, компания Beeline всегда придавала большое значение сохранению истории и ее передаче грядущим поколениям. Становление Театра оперы и балета – один из важнейших эпизодов в  истории армянской культуры. Одновременно, эта книга является данью уважения выдающимся искусствоведам, а также источником знаний и вдохновения для молодежи»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.