17:09 | 22.09.17 | Նորություններ | 19731
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» գործընկերության շնորհիվ Արագածոտնի մարզի Ներքին Բազմաբերդ համայնքում բնակվող Մանուկյանների ընտանիքը կապրի ավելի բարվոք պայմաններում:
Ընտանիքը նոր կառուցվող հարկի տակ հյուրընկալել է համագործակցող կողմերի ղեկավարներին, աշխատակիցներին եւ կամավորների թիմին առաջին անգամ միացած ուսանողների: Տարբեր ծրագրերի շնորհիվ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բիզնես-գործունեությանը ծանոթացած ուսանողները բացահայտել են, թե հատկապես ինչ է պատասխանատու ընկերության արժեհամակարգը: Համատեղ ուժերով իրականացվել են տնամերձ հատվածում մայթերի բետոնացման աշխատանքներ:
«Որեւէ մեկը դատապարտված չէ ապրելու չքավորության մեջ՝ չիրականացված երազանքներով: Որպես ազգ մենք արժանի ենք հարգանքի եւ բարեկեցության: Երբ համախմբվենք եւ գիտակցենք այս ամենը՝ հաջողությունն անպայման կլինի: Այս ծրագրի հաջողություններից մեկը կամավորության դրսեւորումն է: Այն մերժում է անտարբերությունը՝ մարդկանց մեջ արթնացնելով սեփական ուժերի նկատմամբ հավատն ու դժվարությունները հաղթահարելու կամքը: Համոզված եմ, որ մեր ապագայի սերունդը գիտակցում է կամավորության առաքելությունը: Այսօր մեզ հետ աշխատելու նրանց պատրաստակամությունը դրա վառ ապացույցն է»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» գործակցության արդյունքում, Արագածոտնի մարզում 21 ընտանիքի բնակարանի խնդիր է լուծվել: Ծրագրի շահառու է Հանրապետության բոլոր մարզերի ավելի քան 150 ընտանիք:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2017թ. կատարել է ավելի քան 25 մլն ՀՀ դրամի ներդրում՝ բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար:

17:09 | 22.09.17 | Новости | 19701
Благодаря партнерству ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер» семья Манукянов, проживающая в общине Неркин Базмаберд Арагацотнского марза, будет жить в более благоприятных условиях.
Семья приняла в новом доме руководителей компаний-партнеров, а также студентов, впервые присоединившихся к команде сотрудников и волонтеров.  Благодаря различным программам ознакомившиеся с бизнес-деятельностью ВиваСелл-МТС студенты открыли для себя систему ценностей ответственной компании. Совместными усилиями были выполнены работы по бетонированию тротуаров, прилегающих к дому.
«Никто не приговорен к необеспеченной жизни с несбывшимися желаниями. Как народ, мы достойны уважения и благополучия. Как только мы объединимся и будем осознавать все это, успех обязательно будет. Одним из достижений этой программы является проявление волонтерства. Оно отвергает равнодушие, пробуждая в людях веру в свои силы и волю для преодоления трудностей. Уверен, что наше новое поколение осознает важность миссии волонтера. Сегодня их готовность работать вместе с нами – яркое тому доказательство»,- заявил генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В результате сотрудничества ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер» в Арагацотнском марзе был решен квартирный вопрос 21 семьи. Бенефициарами программы являются более 150 семей во всех марзах республики.
В 2017 году компания ВиваСелл-МТС инвестировала 25 млн драмов на осуществление программы домостроительства.