17:54 | 21.06.17 | Նորություններ | 29563
25 դրամ/րոպե սակագինը գործում է մուտքային զանգերի, ինչպես նաեւ դեպի ՎիվաՍել-ՄՏՍ եւ ՄՏՍ Ռուսաստան ելքային զանգերի դեպքում: Ռոումինգում ինտերնետից օգտվելու սակագինը նույնպես 25 դրամ է՝ 1 ՄԲ-ի դիմաց: Ռոումինգի ծառայությունների ակտիվացման դիմաց վճար չի նախատեսվում:
ՄՏՍ Ռուսաստանի ցանցում ռոումինգ ծառայություններից օգտվելու համար սահմանված են հետեւյալ սակագները.
«Ռուսաստանի Դաշնությունը մեր հայրենակիցների կողմից ամենաշատ այցելվող երկրներից է, ինչը, բնականաբար, առաջացնում է այս երկրում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տրամադրած ռոումինգի ծառայություններից օգտվելու մեծ պահանջարկ: ՄՏՍ Ռուսաստանի ցանցում գտնվելիս մուտքային զանգերի, դեպի ՎիվաՍել-ՄՏՍ եւ ՄՏՍ Ռուսաստան ելքային զանգերի մեկ րոպեի, ինչպես նաեւ տվյալների փոխանցման 1 մեգաբայթի դիմաց 25 դրամ սակագին սահմանելով՝ Ռուսաստանում գտնվող մեր բաժանորդների համար կապը հայրենիքի հետ դառնում է առավել մատչելի ու հարմարավետ»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:54 | 21.06.17 | Новости | 29540
Отправляющимся в Россию абонентам ВиваСелл-МТС предлагает роуминг в России за 25 драмов за минуту разговора в сети МТС.
Тариф 25 драм/минута действует для входящих вызовов, а также в случае исходящих звонков в направлении ВиваСелл-МТС и МТС России. Тариф пользования интернетом в роуминге также составляет 25 драмов за 1 МБ. Плата за активацию услуг роуминга не предусмотрена,
Для пользования услугой роуминга в сети МТС в России установлены следующие тарифы.
«Россия – одна из наиболее посещаемых нашими соотечественниками стран, что, естественно, вызывает большой спрос на пользование услугами роуминга, предоставляемыми ВиваСелл-МТС в других странах. Благодаря установленному тарифу в 25 драмов в сети МТС на входящие звонки, 1 минуту исходящих звонков в направлении ВиваСелл-МТС и МТС России, а также за 1 МБ обмена данными, для находящихся в России наших абонентов связь с родиной станет максимально выгодной и удобной»,- отметил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян,