16:46 | 27.04.17 | Նորություններ | 16947
Լոռու մարզի Ալավերդի քաղաքում ապրիլի 26-ին մեկնարկել են «Ռոստելեկոմ Հայաստան»-ի Азбука Интернета («Ինտերնետի Այբբենարան») խորագրով դասընթացները՝ միջին եւ բարձր (50+) տարիքի բնակիչների համար:
Դասընթացի տեւողությունը 12 դասաժամ է, խմբում ընդգրկված է 60-75 տարեկան տասը մասնակից։
Ընկերությունում նշել են, որ առաջին անգամ ծրագիրն անցկացվում է հայերեն լեզվով։
««Ռոստելեկոմ»-ը շատ է կարեւորում այս նախագծի իրականացումը Հայաստանում․ համոզված եմ, որ մեր հասարակության բոլոր ներկայացուցիչները պետք է հնարավորություն ունենան նվազագույն հմտություններ ձեւավորելու ինչպես համակարգչից, այնպես էլ համացանցից օգտվելու համար, քանի որ մեր օրերում անհնար է պատկերացնել կյանքն առանց նոր տեխնոլոգիաների։ Բացի այդ, մարզերում տարբեր կենտրոնների հետ համագործակցության արդյունքում հնարավորություններ են ստեղծվում նոր աշխատատեղերի ստեղծման համար, ինչը կարծում եմ, ծրագրի եւս մեկ դրական կողմերից է։ Մենք նախատեսում ենք ընդլայնել նախագծի իրականացման շրջանակները՝ ներգրավելով նոր քաղաքային եւ գյուղական համայնքներ»,- նշել է «Ռոստելեկոմ Հայաստան»-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

16:46 | 27.04.17 | Новости | 16618
В городе Алаверди Лорийского марза 26 апреля стартовали курсы «Азбука Интернета» компании «Ростелеком Армения», организованные для жителей среднего и старшего возраста (50+).
Длительность курса – 12 учебных часов, группы состоят из десяти участников 60-75 лет.
В компании отметили, что программа впервые будет проводиться на армянском языке.
«Ростелеком» придает большую значимость реализации данной программы в Армении. Уверен, что все представители нашего общества должны иметь возможность сформировать минимальные навыки пользования компьютером и интернетом, поскольку в наши дни невозможно представить жизнь без новых технологий. Кроме того, в результате сотрудничества с разными центрами в марзах, создаются возможности для появления новых рабочих мест, что, на мой взгляд, является еще одной положительной стороной проекта. Мы планируем расширить рамки реализации проекта, привлекая новые городские и сельские общины», - отметил гендиректор «Ростелеком Армения» Айк Фарамазян.