16:46 | 27.04.17 | Նորություններ | 16947
Լոռու մարզի Ալավերդի քաղաքում ապրիլի 26-ին մեկնարկել են «Ռոստելեկոմ Հայաստան»-ի Азбука Интернета («Ինտերնետի Այբբենարան») խորագրով դասընթացները՝ միջին եւ բարձր (50+) տարիքի բնակիչների համար:
Դասընթացի տեւողությունը 12 դասաժամ է, խմբում ընդգրկված է 60-75 տարեկան տասը մասնակից։
Ընկերությունում նշել են, որ առաջին անգամ ծրագիրն անցկացվում է հայերեն լեզվով։
««Ռոստելեկոմ»-ը շատ է կարեւորում այս նախագծի իրականացումը Հայաստանում․ համոզված եմ, որ մեր հասարակության բոլոր ներկայացուցիչները պետք է հնարավորություն ունենան նվազագույն հմտություններ ձեւավորելու ինչպես համակարգչից, այնպես էլ համացանցից օգտվելու համար, քանի որ մեր օրերում անհնար է պատկերացնել կյանքն առանց նոր տեխնոլոգիաների։ Բացի այդ, մարզերում տարբեր կենտրոնների հետ համագործակցության արդյունքում հնարավորություններ են ստեղծվում նոր աշխատատեղերի ստեղծման համար, ինչը կարծում եմ, ծրագրի եւս մեկ դրական կողմերից է։ Մենք նախատեսում ենք ընդլայնել նախագծի իրականացման շրջանակները՝ ներգրավելով նոր քաղաքային եւ գյուղական համայնքներ»,- նշել է «Ռոստելեկոմ Հայաստան»-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

16:46 | 27.04.17 | News | 15568
On April 26 Rostelecom Armenia launched Internet Alphabet in Armenia courses for people aged 50+ in Alaverdi, Lori.
The project features 12 courses, while the group involves 10 participants aged 60-75.
The company informed that the program will be implemented in Armenian for the first time.
“Rostelecom Armenia attaches special importance to the implementation of this project in Armenia. I am convinced that all representatives of our society should have the opportunity to acquire minimum set of skills to benefit from computers and Internet, as it is impossible to imagine modern life without Innovative Technologies. Besides, our cooperation with different centers in marzes contributed to creating new job opportunities, which is yet another achievement of our program. We plan to expand the framework of the project implantation, involving new urban and rural communities,” General Director of Ucom Hayk Faramazyan said.