16:20 | 22.03.17 | Նորություններ | 15742
Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնն իրականացնում է 3Ds MAX ծրագրի դասընթաց՝ նախատեսված սիրիահայ երիտասարդների համար:
Դասընթացը կազմակերպվել է Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) կողմից իրականացվող «Սիրիացի փախստականների տնտեսական ինտեգրումը Հայաստանում» ծրագրի շրջանակում՝ Գերմանիայի տնտեսական միավորման եւ «Սիրիահայերի Միություն» ՀԿ-ի հետ համատեղ:
‹‹Դասընթացը մեկնարկել է մարտի սկզբին եւ կտեւի 3 ամիս: Հատուկ մշակված ծրագիրը եւ անհատական մոտեցումը հնարավորություն կընձեռի սիրիահայ երիտասարդներին լիարժեք տիրապետել 3Ds MAX ծրագրին, հեշտությամբ գտնել աշխատանք, ինչպես նաեւ ստացած գիտելիքն ու ստեղծագործական պոտենցիալը կիրառել իրենց աշխատանքներում››,- ասել է Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնի ծրագրի ղեկավար Էմիլիա Հարությունյանը:

16:20 | 22.03.17 | News | 13775
Armenian-Indian Center for Excellence in ICT is currently implementing 3Ds MAX training for the Syrian youth.
The training has been organised within the framework of "Economic Integration of Syrian Refugees in Armenia" project implemented by the Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, in cooperation with German Economic Association and the Syrian-Armenians Union NGO.
“The training started in early March and will last for 3 months. Special developed program and personal approach will enable the Syrian young people to acquire 3Ds MAX project, easily find a job, as well as apply their knowledge and creative potential in their workplace,” says Emilia  Harutyunyan, Project Manager of the Armenian-Indian Center for Excellence in ICT.