16:20 | 22.03.17 | Նորություններ | 15742
Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնն իրականացնում է 3Ds MAX ծրագրի դասընթաց՝ նախատեսված սիրիահայ երիտասարդների համար:
Դասընթացը կազմակերպվել է Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) կողմից իրականացվող «Սիրիացի փախստականների տնտեսական ինտեգրումը Հայաստանում» ծրագրի շրջանակում՝ Գերմանիայի տնտեսական միավորման եւ «Սիրիահայերի Միություն» ՀԿ-ի հետ համատեղ:
‹‹Դասընթացը մեկնարկել է մարտի սկզբին եւ կտեւի 3 ամիս: Հատուկ մշակված ծրագիրը եւ անհատական մոտեցումը հնարավորություն կընձեռի սիրիահայ երիտասարդներին լիարժեք տիրապետել 3Ds MAX ծրագրին, հեշտությամբ գտնել աշխատանք, ինչպես նաեւ ստացած գիտելիքն ու ստեղծագործական պոտենցիալը կիրառել իրենց աշխատանքներում››,- ասել է Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնի ծրագրի ղեկավար Էմիլիա Հարությունյանը:

16:20 | 22.03.17 | Новости | 14512
Армяно-индийский центр превосходства телекоммуникационно-информационных технологий проводит курс программы 3Ds MAX, рассчитанный на молодых армян из Сирии.
Курс организован в рамках программы экономической интеграции сирийских армян совместно с Германским обществом по международному сотрудничеству (GIZ), Немецким экономическим союзом и общественной организацией «Союз сирийских армян».
«Курс стартовал в начале марта и продлится 3 месяца. Специально разработанная программа и индивидуальный подход позволят молодым сирийским армянам полноценно освоить программу 3Ds MAX, с легкостью найти работу, а также применить свои знания и творческий потенциал в своей работе»,- сказала руководитель программы Армяно-индийского центра превосходства Эмилия Арутюнян.