11:10 | 15.06.16 | Նորություններ | 4777
Beeline-ի աջակցությամբ «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամների` Խաչատուրյանի անվան եռյակի երաժիշտները համերգներով հանդես կգան Արցախում:
Հունիսի 16-ին տեղի կունենա եռյակի համերգը Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաժշտական քոլեջում, իսկ հունիսի 17-ին` Շուշիի Կերպարվեստի Պետական Թանգարանում:
«Beeline-ի եւ «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի համագործակցությունը շարունակվում է` նպաստելով այս ուղղության զարգացմանը եւ տարածմանը երիտասարդության շրջանում: Ուրախ եմ, որ առաջիկա համերգների շնորհիվ այս տաղանդավոր երիտասարդները եւս հնարավորություն կունենան վայելելու դասական երաժշտության ստեղծագործությունները եւ նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

11:10 | 15.06.16 | Новости | 5055
При поддержке Beeline трио им. Хачатуряна, в состав которого входят члены совета попечителей фонда «Развитие классической музыки», выступит с концертами в Арцахе.
16 июня состоится концерт трио в музыкальном колледже им. Саят-Новы в Степанакерте, а 17 июня – в Государственном музее изобразительного искусства Шуши.
«Сотрудничество Beeline и фонда «Развитие классической музыки» продолжается, способствуя развитию и распространению данного направления среди молодежи. Я рад, что, благодаря предстоящим концертам, талантливая молодежь также получит возможность насладиться произведениями классической музыки и приобрести новые знания», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Сергей Пятахин.