18:06 | 01.02.16 | Նորություններ | 5859
Ծառայությունը հնարավորություն է տալիս տեղեկատվություն ստանալ Beeline բջջային ցանցի այլ բաժանորդների գտնվելու ընթացիկ վայրի մասին` վերջիններիս համաձայնությամբ:
«Beeline-ի «Որտե՞ղ ես» ծառայությունը գեոլոկացիոն ծառայություն է, որի օգնությամբ հնարավոր է արագ տեղեկատվություն ստանալ հարազատ մարդու գտնվելու վայրի մասին` առանց նրան զանգահարելու կամ հաղորդագրություն ուղարկելու: Ծառայությունն աշխատում է նույնիսկ ամենասովորական հեռախոսներով եւ չի պահանջում հատուկ կարգավորումներ: Բավական է, որպեսզի բաժանորդը համաձայնություն տա իր գտնվելու վայրի մասին տեղեկատվություն տրամադրելու վերաբերյալ»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Ծառայության օրական բաժանորդային վարձը 30 դրամ է:
«Որտե՞ղ ես» ծառայությունից օգտվելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *999# USSD-հրահանգը: Բաժանորդի գտնվելու վայրի մասին տեղեկատվություն ստանալու համար նախեւառաջ անհրաժեշտ է ստանալ վերջինս թույլտվությունը։

18:06 | 01.02.16 | News | 4602
The service gives the opportunity to be informed about the whereabouts of Beeline subscribers with the latter’s agreement.
“Beeline’s “Where are you” service is a geological one, which gives the opportunity to learn about the whereabouts of your loved ones without ringing or texting them. The service works on even the simplest phones and doesn’t require special configuration. The subscriber only needs to give agreement to share information about his/her place”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The daily service charge is AMD 30.
One needs to dial *999# USSD to activate the service. In order to get information about the whereabouts of Beeline subscribers, an agreement of the latter is needed beforehand.