11:39 | 22.01.16 | Նորություններ | 5708
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» համագործակցության շնորհիվ Արագածոտնի մարզի Շղարշիկ համայնքում 2015թ. վերջին ավարտվել է մեկ կիսակառույց տան շինարարություն եւ վերանորոգվել է երկու տանիք:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը մասնակցել են բնակարանամուտի արարողությանը եւ այցելել տանիքները նորոգած ընտանիքներին:
«Այս ծրագրի հիմքում անտարբերությունը մերժելու մոտեցումն է: Նպատակ, որը հարազատ է մեր ընկերության արժեհամակարգին: Իր խնդիրների եւ հոգսերի մեջ միայնակ մնացած մարդը նախ հարմարվում է ստեղծված վիճակին, ապա մեկուսանում է միջավայրից: Դա ամենավատ հոգեվիճակն է, որից պետք է խուսափի հասարակությունը: Մենք ձգտում ենք լինել այն աջակցող ձեռքը, որը բազմաթիվ ընտանիքների հանում է դժվարին վիճակից: Այդ ձեռքը, սակայն, ամենազոր չէ: Մենք մեր ծրագրերով շարունակում ենք հուշել մարդկանց. մի եղեք անտարբեր»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:39 | 22.01.16 | Новости | 5728
Благодаря сотрудничеству ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулера» в селе Шгаршик Арагацотнского марза в конце 2015 года было завершено строительство одного дома и отремонтированы две крыши.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава «Домостроительного центра Фулера» Ашот Егиазарян участвовали в новоселье, а также посетили семьи, крыши чьих домов были  отремонтированы.
«В основе этой программы лежит подход к отрицанию безразличия. Эта цель созвучна системе ценностей нашей компании. Оставшийся наедине со своими проблемами и заботами человек сначала смиряется с ситуацией, затем изолируется от общества. Это худшее состояние, которого общество должно избегать. Мы стараемся быть той рукой помощи, которая позволяет многим семьям выйти из тяжелого положения», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.