17:10 | 03.12.15 | Նորություններ | 4314
Հայաստանում Beeline-ը եւ ՀՀ Քննչական կոմիտեն ստորագրել են հուշագիր էլեկտրոնային փաստաթղթաշրջանառության կազմակերպման հարցերի շուրջ փոխգործակցության վերաբերյալ:
Beeline-ում նշել են, որ փաստաթուղթը նպատակ ունի բարձրացնել ընկերության եւ ՀՀ Քննչական կոմիտեի փոխհամագործակցության արդյունավետությունն ինտերնետ հասանելիության ծառայությունների, անձնական տվյալների եւ հեռախոսազանգերի վերծանումների մանրամասների վերաբերյալ տեղեկատվության տրամադրման հարցում:
«Հայաստանում կապի բոլոր օպերատորները դատարանների որոշումների հիման վրա Քննչական կոմիտեին տրամադրում են տարատեսակ տեղեկատվություն: Նախկինում հստակ կանոնակարգի բացակայության եւ փոստով առաքման պատճառով փաստաթղթերի տրամադրումը երկար ժամանակով երկարաձգվում էր: Նոր տեխնոլոգիաների եւ էլեկտրոնային փաստաթղթաշրջանառության ներդրման, ինչպես նաեւ գործընթացը կանոնակարգելու կողմերի պատրաստակամության շնորհիվ այդ ժամկետները կկրճատվեն հինգից տաս անգամ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ ծրագրին հասանելիություն կունենա մեկ անձ՝ մեկ համակարգչի միջոցով։

17:10 | 03.12.15 | News | 4239
Beeline Armenia and Armenian Investigation Committee have signed a memorandum on understanding around issues related to electronic document turnover.
Beeline has noted that the document is aimed at enhancing the company’s and Investigation Committee’s effectiveness in terms of provision of information on internet services, personal data and phone transcripts.
“Based on the court judgments, all the telecommunication operators submit various information to the Investigation Committee.  Formerly, due to lack of clear procedures and post delivery, the submission was delayed. As a result of introduction of new technologies and electronic documents turnover as well as readiness of the sides to regulate the process, the dates will reduce 5-10-fold”, noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.