17:24 | 26.11.15 | Նորություններ | 5594
Beeline-ը Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) հետ համատեղ հայտարարում է «ՀՀ աշխատաշուկայում երիտասարդների մրցունակության բարձրացում» խորագրով ծրագրի առաջին փուլի ավարտի եւ երկրորդ փուլի մեկնարկի մասին:
Ծրագիրն իրականացվում է Beeline-ի Make your mark գլոբալ ռազմավարության շրջանակում։
Ծրագրի առաջին փուլին մասնակցել են ավելի քան 350 ավագ դպրոցի աշակերտներ եւ ուսանողներ Երեւանից եւ մարզերից, ովքեր «Կարիերայի պլանավորման ճանապարհին» թրեյնինգ-դասընթացի ընթացքում ստացել են գիտելիքներ եւ հմտություններ գրագետ ինքնակենսագրական գրելու, աշխատաշուկայում համապատասխան աշխատանք գտնելու եւ հարցազրույցին պատշաճ ներկայանալու մասին:
Դասընթացներն անց են կացվել 10-15 մասնակցից բաղկացած խմբերում, որի ավարտին մասնակիցները ստացել են հավաստագրեր։
Նոյեմբեր ամսին մեկնարկել է դասընթացների երկրորդ փուլը, որի ընթացքում արդեն իսկ ընտրված 70 ակտիվ, նախաձեռնող եւ բիզնես գաղափարներ ունեցող երիտասարդների համար  բիզնես ոլորտի փորձագետների կողմից կազմակերպվել է երկօրյա դասընթաց՝ «Ինչպե՞ս սկսել սեփական բիզնեսը Հայաստանում» թեմայով:
««Թող քո հետք»-ը գլոբալ սոցիալական ռազմավարության շնորհիվ Beeline-ը շարունակում է իրագործել այնպիսի սոցիալական ծրագրեր, որոնք երիտասարդ սերնդին օգնում են սեփական ուժերով փոխել կյանքը դեպի ավելի լավը: Վստահ եմ, որ միավորելով տեխնոլոգիաները, մեր փորձն ու կրթությունը, ուղղորդում ենք երիտասարդներին հաղթահարել դժվարությունները եւ  ճիշտ կառուցել իրենց ապագան։ Ուրախ եմ, որ Beeline-ի շնորհիվ Հայաստանի ողջ տարածքում նպատակասլաց երիտասարդները նոր եւ ակտուալ գիտելիքներ ստանալու եւս մեկ հնարավորություն կունենան, որոնք նրանց համար կբացեն ապագա մասնագիտական կայացման նոր հեռանկարներ»,- նշել է Հայաստանում Beeline–ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

Beeline Armenia CEO, Andrey Pyatakhin
Jointly with Republican Union of Employers of Armenia, Beeline announces the end of the first tour of "Raising the Competitiveness of Young People on the Job Market” program and the beginning of the second one.
The program is implemented within Beeline Make Your Mark global strategy.
More than 350 high school and university students from Yerevan and marzes took part in the first tour. They gained knowledge and experience to write a good CV, find an appropriate job in the market and do a good interview during “Career planning” training-lectures.
The groups consisted of 10-15 participants. At the end of the lectures they received certificates.
The second round of the trainings started in November. “How to Start Business in Armenia” 2-day training was conducted by business specialists that involved 70 active young people who are initiating and have business ideas.
“With the help of Make your Mark global strategy, Beeline continues to implement social programs that help the youth change their lives for the better themselves. I’m sure that we lead the youth to overcome the difficulties and build their future correctly by combining technology, our experience and education. I’m happy that goal-oriented young people from all around Armenia will get yet another opportunity to gain new and actual knowledge that will open new prospects for professional development with the help of Beeline”, said Beeline Armenia CEO, Andrey Pyatakhin.