17:24 | 26.11.15 | Նորություններ | 5594
Beeline-ը Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) հետ համատեղ հայտարարում է «ՀՀ աշխատաշուկայում երիտասարդների մրցունակության բարձրացում» խորագրով ծրագրի առաջին փուլի ավարտի եւ երկրորդ փուլի մեկնարկի մասին:
Ծրագիրն իրականացվում է Beeline-ի Make your mark գլոբալ ռազմավարության շրջանակում։
Ծրագրի առաջին փուլին մասնակցել են ավելի քան 350 ավագ դպրոցի աշակերտներ եւ ուսանողներ Երեւանից եւ մարզերից, ովքեր «Կարիերայի պլանավորման ճանապարհին» թրեյնինգ-դասընթացի ընթացքում ստացել են գիտելիքներ եւ հմտություններ գրագետ ինքնակենսագրական գրելու, աշխատաշուկայում համապատասխան աշխատանք գտնելու եւ հարցազրույցին պատշաճ ներկայանալու մասին:
Դասընթացներն անց են կացվել 10-15 մասնակցից բաղկացած խմբերում, որի ավարտին մասնակիցները ստացել են հավաստագրեր։
Նոյեմբեր ամսին մեկնարկել է դասընթացների երկրորդ փուլը, որի ընթացքում արդեն իսկ ընտրված 70 ակտիվ, նախաձեռնող եւ բիզնես գաղափարներ ունեցող երիտասարդների համար  բիզնես ոլորտի փորձագետների կողմից կազմակերպվել է երկօրյա դասընթաց՝ «Ինչպե՞ս սկսել սեփական բիզնեսը Հայաստանում» թեմայով:
««Թող քո հետք»-ը գլոբալ սոցիալական ռազմավարության շնորհիվ Beeline-ը շարունակում է իրագործել այնպիսի սոցիալական ծրագրեր, որոնք երիտասարդ սերնդին օգնում են սեփական ուժերով փոխել կյանքը դեպի ավելի լավը: Վստահ եմ, որ միավորելով տեխնոլոգիաները, մեր փորձն ու կրթությունը, ուղղորդում ենք երիտասարդներին հաղթահարել դժվարությունները եւ  ճիշտ կառուցել իրենց ապագան։ Ուրախ եմ, որ Beeline-ի շնորհիվ Հայաստանի ողջ տարածքում նպատակասլաց երիտասարդները նոր եւ ակտուալ գիտելիքներ ստանալու եւս մեկ հնարավորություն կունենան, որոնք նրանց համար կբացեն ապագա մասնագիտական կայացման նոր հեռանկարներ»,- նշել է Հայաստանում Beeline–ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

17:24 | 26.11.15 | Новости | 5597
Beeline и Республиканский союз работодателей Армении (РСРА) объявили о завершении первого и старте второго тура программы «Повышение конкурентоспособности молодежи на рынке труда Армении».
Программа осуществляется в рамках глобальной стратегии Beeline - Make your mark.
В первом этапе программы приняли участие более 350 учеников старших школ и студентов из Еревана и регионов Армении, которые в ходе тренинга «На пути планирования карьеры» освоили некоторые знания по грамотному составлению резюме, поиску подходящей работы на рынке и надлежащему поведению в ходе интервью.
Курсы проводились в группах по 10-15 человек. По завершении обучения все участники получили сертификаты.
В ноябре стартовал второй этап курсов, в ходе которого для выбранных 70 активных и инициативных молодых людей, имеющих бизнес-идеи, эксперты бизнес-сферы проведут двухдневный семинар по теме «Как начать собственный бизнес в Армении».
«Благодаря глобальной социальной стратегии «Оставь свой след» Beeline продолжает осуществлять такие социальные программы, которые помогают молодому поколению менять свою жизнь к лучшему собственными силами. Уверен, что объединив технологии, наш опыт и образование, мы поможем молодежи преодолеть сложности и правильно построить свое будущее. Я рад, что Beeline предоставляет целеустремленным молодым людям со всей Армении еще одну возможность получить новые и актуальные знания, которые откроют им новые перспективы для дальнейшего профессионального становления», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.