11:35 | 11.11.15 | Նորություններ | 5632
Այս մասին հայտարարել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը՝ նոյեմբերի 10-ին Երեւանի «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն կատարած այցի շրջանակում:
Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին ուղեկցել են «Սիմոնյան» կրթական հիմնադրամի նախագահ, «Թումո» կենտրոնի հիմնադիր Սեմ Սիմոնյանը եւ կենտրոնի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Բեկոր Փափազյանը:
«Թումո»-ի պատանիները Գարեգին Բ-ին են ներկայացրել իրենց ստեղծած նոր խաղերն ու ծրագրերը: Իր հերթին, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը պատասխանել է նրանց հարցերին:

11:35 | 11.11.15 | Новости | 5813
Об этом заявил Католикос всех армян Гарегин Второй в ходе визита в ереванский центр креативных технологий «Тумо» 10 ноября.
Согласно сообщению, распространенному пресс-канцелярией Первопрестольного Эчмиадзина, Католикоса всех армян во время осмотра центра сопровождали глава фонда «Симонян» Сем Симонян и член Совета попечителей центра Бекор Папазян.
Юные воспитанники «Тумо» представили Гарегину Второму созданные своими силами игры и программы. В свою очередь Католикос Всех армян ответил на их вопросы.