11:35 | 11.11.15 | Նորություններ | 5632
Այս մասին հայտարարել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը՝ նոյեմբերի 10-ին Երեւանի «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն կատարած այցի շրջանակում:
Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին ուղեկցել են «Սիմոնյան» կրթական հիմնադրամի նախագահ, «Թումո» կենտրոնի հիմնադիր Սեմ Սիմոնյանը եւ կենտրոնի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Բեկոր Փափազյանը:
«Թումո»-ի պատանիները Գարեգին Բ-ին են ներկայացրել իրենց ստեղծած նոր խաղերն ու ծրագրերը: Իր հերթին, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը պատասխանել է նրանց հարցերին:

11:35 | 11.11.15 | News | 4616
Catholicos of All Armenians Garegin the Second stated this within his visit to Tumo Center for Creative Technologies in Yerevan on November 10.
According to the press release disseminated by the Information Services Department of the Mother See, the Catholicos was accompanied by President of Simonian Foundation, founder of Tumo Center Sam Simonian and member of Board of Trustees of the Center Bekor Papazyan.
Tumo students presented their new games and programs to Garegin the Second. In his turn, the Catholicos of All Armenians answered their questions.