11:26 | 28.09.15 | Նորություններ | 6983
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ընկերության աշխատակիցները եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» թիմը Սյունիքի մարզի Դարբաս համայնքում մասնակցել են Կարապետյանների կիսակառույց տան շինարարությանը:
«Յուրաքանչյուրի ամենաոխերիմ թշնամին իր ներսում է: Մենք այն անվանում ենք անտարբերություն: Կարապետյանների տան շինարարության գործում մեր կազմակերպության, ինչպես նաեւ բոլորիս անհատական ներդրումը բխում է մեր ներքին համոզմունքից. անհրաժեշտ է օգնության ձեռք մեկնել հեռավոր գյուղի ընտանիքին, որն այս դժվարին պայմաններում վճռել է հայրենի հողում տուն կառուցել՝ խորհրդանշելով կյանքի նոր սկիզբը: Պետք է ուշադրության կենտրոնում պահել հավասարապես թե՛ գյուղական համայնքները, թե՛ մայրաքաղաքը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» կողմից իրականացվող ծրագրի շնորհիվ այս տարի վերանորոգվել եւ/կամ կառուցվել է 40 բնակարան՝ 40 ընտանիքի համար:
Ծրագրի իրականացման համար ընթացիկ տարում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն դրամի ներդրում է կատարել (2014թ.` 55 մլն դրամ):

11:26 | 28.09.15 | Новости | 6986
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян, сотрудники компании и команда «Домостроительного центра Фулера в Армении» приняли участие в строительстве недостроенного дома семьи Карапетян в селе Дарбас Сюникского марза.
«Заклятый враг каждого скрывается внутри него же. Мы называем его безразличием. Личный вклад каждого из нас в строительство дома Карапетянов исходит из внутренней уверенности, что необходимо подать руку помощи семьям из далеких сел, которые в это тяжелое время решили построить дом на родной земле, что символизирует начало новой жизни. Нужно, чтобы далекие общины, так же как и столица, всегда одинаково находились в центре внимания», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
При финансировании ВиваСелл-МТС, благодаря программе «Домостроительного центра Фулера», в этом году были отремонтированы и/или построены 40 домов для 40 семей.
На осуществление программы в текущем году ВиваСелл-МТС выделил 100 млн драмов (в 2014 году - 55 млн).