15:43 | 23.09.15 | Նորություններ | 4811
Կոնֆերանսի հիմնական նպատակն է խթանել եռակողմ սոցիալական գործընկերությունը եւ սոցիալական երկխոսությունը ՀՀ–ում պետական մարմինների, աշխատողների եւ գործատուների միջեւ` կայուն աշխատաշուկայի ձեւավորման համար:
«Երկար տարիներ, հանդիսանալով սոցիալական գործընկեր ինչպես աշխատակիցների, այնպես էլ պետության համար, Beeline-ը կարեւորում է եռակողմ սոցիալական գործընկերության եւ սոցիալական երկխոսության դերը կայուն աշխատաշուկայի ձեւավորման գործում: Վերջինս, իր հերթին, երկրի տնտեսական եւ սոցիալական զարգացման առանցքային գրավականներից է, որը կօգնի փոխել մարդկանց կյանքը դեպի ավելի լավը: Շնորհավորում եմ Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությանը Սոցիալական գործընկերության 6-րդ ազգային կոնֆերանսի կայացման առթիվ եւ վստահություն հայտնում, որ այն կնպաստի նոր լուծումների մշակմանը սոցիալական գործընկերության ոլորտում»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն իր ողջույնի խոսքում։
Կոնֆերանսի կազմակերպիչն է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությունը, հովանավորներն են Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամը, Կովկասում գործատուների միությունների համագործակցության ծրագիրը եւ Beeline-ը։

15:43 | 23.09.15 | News | 3966
The Conference is mostly aimed at boosting trilateral social partnership and social dialogue among the state agencies, employees and employers of Armenia to form a sustainable labor market.
“As employees and state’s longtime social partner, Beeline attaches importance to the role of trilateral social partnership and social dialogue in formation of stable labor market. In its turn, the latter is one of the key factors of the country’s development which will help change people’s lives for the better. I thank the Republican Union of Employers of Armenia on the holding of the conference and assure that it will contribute to development of new solutions in social partnership”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin in his welcome speech.
The Conference is organized by Republican Union of Armenian Employers and sponsored by Friedrich Ebert Foundation, Caucasus Employers’ Cooperation Programme and Beeline.